Egzema

napisał/a: rebtel 2007-01-20 08:32
Witam
Choruje na chorobe przewlekla egzeme, mam uczulenie na mydlo, plyn do mycia naczyn, a nawet pojawia mi sie egzema po zwyklej wodzie! Pracuje jako kucharz i dopiero niedawno zdiagnozowalem, ze to egzema, Niestety jestem bez wyksztalcenia, wiec porzucenie zawodu nie wchodzi w gre... Jak moge to wyleczyc? Czy moge z tym pracowac jako kucharz? Na ostatnich badaniach okresowych lekarz pytal sie miedzy innymi czy mam egzeme, sklamalem, ze nie. Prosze o pomoc, jak sie mozna tego pozbyc? sa jakies antybiotyki lub kuracja odkażająca? bede musial pracowac w zawodzie, bo bez wyksztalcenie nie pojde na budowe, bo uczulenie mam tez na chrom, cement, nikiel ;/;/
napisał/a: Peter 2007-01-20 15:23
No właśnie. Egzema jest przeciwskazaniem do wykonywania takiego zawodu. Lekarz medycyny pracy może Cię z tego powodu odsunąć od wykonywania takich zajęć. Jeśli, a prawdopodobnie tak jest, jest to uczulenie kontaktowe, to po prostu zakładaj rękawiczki (gumowe) o ile nie masz uczulenia na lateks. A leki mogą dać tylko złagodzenie objawów np.maści sterydowe lub p/zapalne.
napisał/a: kasiunia242 2007-02-08 16:39
Polecam zalozyc najpierw rekawiczki bawelniane a dopiero na nie gumowe

[ Dodano: 2007-02-08, 16:43 ]
czy macie jakies swoje domowe sposoby na wyleczenie egzemy?? moj sposob to nacieranie rak maka ziemniaczana. ale niestety teraz mam w takim stanie dlonie ze niepomaga. prosze o jakies rady bo juz mi prawie nic niepomaga
napisał/a: wuzel 2007-03-21 00:14
ja również to mam i powiem Ci ,to może dziwne,ale mi pomaga moja praca,pracuje przy pakowaniu owoców i nie wiem czy to soki owocowe,ale pomaga bo gdy mam wolne od pracy to na ręce nie mogę patrzeć i strasznie swędzą.to samo z nogami.To może spróbuj zastosować jakieś przeciery z owoców i smaruj ręce.wiem że to bardzo uciążliwe,więc pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-03-21 18:20
co to jest???
A to ciekawe , nie mój post
napisał/a: gotten 2007-03-27 10:03
Poleciłbym lek Miraderm. Jest to maść, do kupienia w prawie każdej aptece. Wykonana jest na bazie naturalnych roślin. Stosuje się ją następująco : Miraderm trzeba wcierać 2 razy dziennie (na noc więcej - grubszą warstwę). Kiedy specyfik się wchłonie dobrze jest natrzeć skórę wazeliną. Przez kilka pierwszych dni (około 5) możesz mieć zaczerwienienia, ale nie przejmuj się. W pracy zakładaj rękawiczki, a lek wcieraj tak, aby przed pracą wchłonął się spokojnie.
napisał/a: wuzel 2007-03-27 16:05
ale jeśli nie mogę nosić rękawiczek w pracy?wręcz ręce muszę co jakiś czas dezynfekować,więc to smarowanie to chyba na darmo?
napisał/a: gotten 2007-03-27 19:39
Trzeba smarować tak, aby do pracy wchłonęło się. Poza tym, używanie Miradermu na noc, dużo da ...
napisał/a: wuzel 2007-03-27 20:23
dziękuję bardzo! spróbuję!
napisał/a: gotten 2007-03-28 13:20
Nie ma za co. Wkrótce zobaczysz poprawę. To specyfik o dość szybkim działaniu ...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia !
napisał/a: igorusss 2007-03-30 14:27
ja wyleczyłem egzemę u lekarza homeopaty. trwało... 4 lata prawie, ale od 5 lat mam praktycznie problem z głowy. czasem tylko widzę lekkie pęknięcie skóry pomiędzy palcami u rąk i nieco większe u nóg. pomaga mi wtedy zwykły krem nawilżający.
to bardzo ciężka i trudna do wyleczenia choroba. maści sterydowe tylko zaleczają ją i do tego niszczą Ci wątrobę więc nie radziłbym ich stosować. lepiej poszukać wśród homeopatów. mi pomogło :)
napisał/a: gotten 2007-03-30 16:46
Miraderm to nie lek sterydowy. Jak pisałem jest wykonany na bazie roślin, a kuracja jest bardzo szybka ...