Egzema

napisał/a: sylwia19801 2011-05-18 17:16
ewka1234557 napisal(a):witam. rowniez cierpie na egzeme, mokra, strasznie peka mi skora na dloniach, robia sie bolace pecherze. Nie moglam sobie dac z tym rady az do teraz, kiedy to mam zdrowe, gladkie i piekne rece jak nigdy dotad!! dermatolog niewiele mi pomogl, masc lorinden c troche goiła rany na krotki czas, tabletki ecorton powodowaly silne zawroty glowy i zle samopoczucie! Udalo mi sie to wyleczyc tak( pisze to wszytko po to, aby pomoc tym ktorzy cierpia, gdyz sama znam ten bol, wstyd przed innymi, niemoznosc znalezienia pracy)
- kupilam suszony nagietek i suszony skrzyp polny i robilam z tego oklady
- nastepnie biore leki Oeparol, tabletki z wiesiolka dwuletniego
- kupilam mydlo z EFEKTYWNYMI MIKROORGANIZMAMI i z MELASĄ przez internet, znajac skuteczne jego dzialanie od kolezanki i sie nie zawiodlam gdyz najwiecej zawdzieczam jemu tak naprawde!!
wszystko na ten temat znalazlam w ksiazce "WITAMINY TAK CZY NIE" Edyty Uberhuber


Mi pomogła jeszcze Neutrogena formuła norweska koncentrat
napisał/a: egzema1 2012-05-13 16:36
Witam wszystkich, z tą uciążliwą przypadłością niestety męczę się od około 30 lat, odwiedziłem chyba wszystkich lekarzy w województwie i nie tylko, diagnoza ta sama „egzema” i żaden z lekarzy nie był w stanie określić podłoża choroby, mnóstwo badań i testów, a problem jak był tak pozostawał, czyli zaczynało się od pojawiania się malutkich białych kropek pod skórą dłoni lub miejscowe stwardnienie naskórka, różnie, w każdym razie po pierwszych objawach zaczynała mi schodzić skóra z opuszków palców. Skóra na opuszkach zaczynała twardnieć i tak jakby oddzielać się warstwami aż do podłużnych krwawych pęknięć przy paznokciach i na wewnętrznej powierzchni dłoni. Dopiero 3 lata temu trafiłem do Pani magister farmacji i zrobiła mi maść po której wszystkie objawy ustały, no może nie wyleczyłem, ale jak tylko pojawiają się pierwsze objawy, czyli białe punkciki, wcieram tą maść i nie ma dalszych objawów, punkciki znikają a skóra pozostaje zdrowa. Takie nawroty pojawiały się 7-8 razy w roku a w tej chwili po tej maści 1-2 razy w roku i to na moment. Niestety ta Pani już nie żyje ( miała 82 lata jak w zeszłym roku zmarła ) na szczęście podała mi recepturę tej maści i robię ją sam. Jeżeli ktoś chce, to mogę przesłać próbki do sprawdzenia czy w Waszym przypadku podziała, przetestowało tą maść jeż kilkaset osób, nikt nie miał pogorszenia stanu skóry ale tylko mniej więcej w 40% przypadków działała, likwidując objawy podobnie jak u mnie. Jak macie pytania to piszcie chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w walce z tą przypadłością.
napisał/a: Izmala 2012-05-27 12:05
Witam. A czy mógłbyś podać skład tej maści? Ja ze swoją egzemą męczę się 16 lat. Najgorzej, że atakuje głównie twarz, ostatnio również nogi. Odbiera mi to chęci do życia...
napisał/a: egzema1 2012-05-28 22:02
Przepisu nie dam, kiedyś dawałem, ale co niektórzy stosowali zamienniki i potem narzekali że nie działa, mogę wysłać próbki i zobaczymy czy zadziała, tak jak pisałem wcześniej nie na każdego działa, nikomu nie zaszkodziło ale nie wszystkim pomogło tak jak mi. Mam wielu już teraz „znajomych” którym pomaga, więc proszę spróbować i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam Andrzej egzema1@o2.pl
napisał/a: Dinth 2012-06-18 10:27
wuzel napisal(a):ale jeśli nie mogę nosić rękawiczek w pracy?wręcz ręce muszę co jakiś czas dezynfekować,więc to smarowanie to chyba na darmo?

Co to znaczy ze nie mozesz nosic rekawiczek w pracy ? Rekawiczki zmieniane pomiedzy praca z roznymi pokarmami to jedyna metoda zapobiegania "krzyzowemu" skarzeniu jedzenia przy uzyciu rak. Od biedy gdy nie masz rekawiczek na zmiane mozesz rowniez myc rece w rekawiczkach plynem dezynfekujacym, gdyz i tak odkazisz je lepiej niz gole rece (paznokcie, nierownosci skory itp).

Tyle z teorii. W praktyce (mieszkam w UK) kazdy kucharz ma tutaj nie tylko prawo, ale obowiazek, noszenia w pracy anty-przecieciowych, izolujacych cieplo rekawiczek, a na nich drugiej pary rekawiczek lateksowych lub winylowych.

Idz do osoby odpowiedzialnej za BHP w Twoim miejscu pracy i przedyskutuj problem
napisał/a: marko1985 2012-09-09 13:07
hejka ja o tej maści czekałem na nią ponad dwa miechy smaruje ręce drugi tydzień i żadna rewelacja jest troche lepiej i tyle macie jakies opinie o niej jak u was
napisał/a: addam1 2012-09-13 18:26
Cześć marko1985 z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Jesteś młodym człowiekiem, więc odrobinę cierpliwości, ja na maść czekałem prawie trzy miesiące, pierwsze efekty zauważalne były po tygodniu, czyli zmiękczenie skóry co cofało pękanie skóry. Powolna poprawa następowała codziennie, oczywiście ściśle przestrzegając porad dostarczonych razem z maścią, mniej więcej po miesiącu mogłem powiedzieć, że skóra wygląda normalnie. Minęły cztery miesiące i tylko raz pojawiły mi się białe "punkty" pod skórą i po dwóch dniach tak jakby wyszły na wierzch skóry i "pękły" a skóra dalej wyglądała zdrowo. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Tobie życzę cierpliwości, egzema jest chorobą przewlekłą a nieraz nawet dożywotnią, więc cierpliwości i za kilka tygodni daj znać jak ta maść działa na Twoją skórę.
napisał/a: marko1985 2012-10-14 18:52
hejka , ostatnią opinię wydałem zbyt pochopnie, smaruje ręce szósty tydzień i jest bardzo duża poprawa, po trzech tygodniach skóra zaczęła się regenerować a teraz nie ma śladu po egzemie. Kupiłem następne opakowanie i czekałem na nie tylko tydzień, smaruje zgodnie z instrukcją i jak na razie maść egzema1 spisuje się rewelacyjnie, polecam i wycofuje mój poprzedni wpis. marko
napisał/a: marko1985 2012-12-29 17:55
hejka mija kolejny miesiąc a maść egzema1 daje rade oby tak dalej, co jakiś czas będę dawał znać
napisał/a: Poczes 2013-01-05 13:54
marko1985 napisal(a):hejka ja o tej maści czekałem na nią ponad dwa miechy smaruje ręce drugi tydzień i żadna rewelacja jest troche lepiej i tyle macie jakies opinie o niej jak u was


cze, jak zdobyc ta masc?
napisał/a: Poczes 2013-01-05 13:58
Izmala napisal(a):Witam. A czy mógłbyś podać skład tej maści? Ja ze swoją egzemą męczę się 16 lat. Najgorzej, że atakuje głównie twarz, ostatnio również nogi. Odbiera mi to chęci do życia...


cze, tez prosilbym o sklad tej masci, mam chore dlonie i jest coraz gorzej, nie pomagaja sterydy. Jak zdobyc masc?
napisał/a: marko1985 2013-01-06 11:24
hejka jak chcecie poznać szczegóły o tej maści napiszcie do gościa egzema1@o2.pl on mi podawał składniki i jak to stosować ale to wyrzuciłem pamiętam że nie było tam żadnych sterydów tylko jakieś naturalne składniki a widziałem tą maść na allegro krem egzema1 czy jakoś tak pozdro