Egzema

napisał/a: takajednakolezanka 2008-12-01 21:42
ja stosuje płyn lugola. Smaruje nim miejsce popekane i swiąd mija , troche sie goi . Mi jednak tylko załagadza, bo ja non stop narazam swoja chorą rekę na alergeny takie jak proszki, płyny, latex, wode, mydło,i wszystko co tylko dotknę.
napisał/a: iwi8622 2008-12-06 11:57
Witam Wszystkich.:) Moje raczki sa juz wyleczone :) jednak te ziola i chinski specyfik pomogly :) pozrawiam
napisał/a: polina13 2009-01-19 00:47
ja rowniez mam ta chorobe,tak przynajmniej powiedzial mi lekarz...egzema towarzyszy mi od urodzenia,jak bylam mala mialam tlyko twarzy,z wiekiem pojawia mi sie coraz wiecej plamek i to wszedzie...z dnia na dzien ich jest coraz wiecej:(i swedzi:(stosowalam przerozne leki i nic mi nie pomaga:(jestem naparwde zalamana:(
napisał/a: konsta 2009-01-27 20:33
Wittam! Jestem stilistka paznokci i moje klientka z Niemiec ma egzeme na dloniach niestety ogranicza mnie jezyk dlatego pytam sie was, czy mozna sie egzema zarazic. praca w rekawiczkach jest mozliwa w moim przypadku lech lecz jes malo komfortowa co wy na to? Pozdrawiam wszystkich i zycze powrotu do zdrowia
napisał/a: kasiek2621 2009-02-09 23:02
witam ja sie zmagam juz prawie rok z ta "egzema" i nie pomagaja zadne masci ani tabletki:(( konsta egzema nie jest zarazliwa na 100% a co do twojej klientki to moze ma uczulenie na tipsy zel lub jakis inny srodek do paznokci tak jak ja niestety:(( powiedzcie jaki srodek domowy lub zioła sa dobre na egzeme??
napisał/a: reneJ 2009-02-13 14:23
Lekarz powiedział że mam egzeme coś mi przepisał ale nie bardzo to pomaga,mam ją na stopach i wydaje mi się że" idzie"do góry,jakie maści by mi pomogły?proszę was o jakąś rade.Swędzi,swędzi i jeszcze raz swędzi.
napisał/a: katka777 2009-02-18 10:21
Ja myślę, że część z Was powinna poczytać nie tylko o egzemie, ale i o AZS (atopowym zapaleniu skóry) wpiszcie: ATOPEDIA w google.
Czasem lekarze mylnie oceniają stan pacjenta mówiąc: egzema czy grzyb. A tu może chodzić o AZS :) Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rebtel napisal(a):Witam
Choruje na chorobe przewlekla egzeme, mam uczulenie na mydlo, plyn do mycia naczyn, a nawet pojawia mi sie egzema po zwyklej wodzie! Pracuje jako kucharz i dopiero niedawno zdiagnozowalem, ze to egzema, Niestety jestem bez wyksztalcenia, wiec porzucenie zawodu nie wchodzi w gre... Jak moge to wyleczyc? Czy moge z tym pracowac jako kucharz? Na ostatnich badaniach okresowych lekarz pytal sie miedzy innymi czy mam egzeme, sklamalem, ze nie. Prosze o pomoc, jak sie mozna tego pozbyc? sa jakies antybiotyki lub kuracja odkażająca? bede musial pracowac w zawodzie, bo bez wyksztalcenie nie pojde na budowe, bo uczulenie mam tez na chrom, cement, nikiel ;/;/


Wiesz, naprawdę ciężko mi doradzić cokolwiek - ja niestety nie mogę pracować z racji problemów ze skórą i alergią. Nie chcę Cię zniechęcać, ale to nie jest jak angina czy zapalenie płuc, że weźmiesz antybiotyk i przejdzie. Oczywiście tabletki mogą pomóc, odpowiednio dobrane maści również. Ale jeśli uczulenie pojawia się w momencie kontaktu z danym produktem... znajdź dobrego lekarza alergologa bądź dermatologa (tylko żeby ten drugi nie odesłał Cię z receptami na maści ze sterydami - czasem pomagają podleczyć stan skóry, ale dłuższe stosowanie - broń boże!
Ja zwykle zmywam w rękawiczkach gumowych tych żółtych (grubszych). Uczulenie może pojawić się po wodzie, bo zawiera chlor - który wysusza, gorąca woda - osłabia płaszcz lipidowy, a tym samym wysusza skórę. Po każdym zamoczeniu rąk powinieneś je dobrze natłuścić.

Poczytaj też o AZS (pisałam wyżej).
napisał/a: kasiek2621 2009-03-05 23:12
witam ja dostałam teraz od lekarza przy ostatniej wizycie takie masci jak BEDICORT G,MOMEDERM,TRIDERM,a dodatkowo tabletki AERIUS kupiłam jeszcze tormentiol tez mi pomaga juz moje rece i cialo lepiej wyglada i głowa nie swedzi bo stosuje na miejsca owłosione ELOCOM płyn,
napisał/a: taluusiaa 2009-03-30 17:26
czesc wszystkim mam 19 lat własnie dowiedziałam sie ze mam egzeme dloni:/
jestem kelnerka w dodrej restauracji... ucze sie w wyszszej szkole o profilu kucharz...
jestem załamana.... niewiem co mam robic
prosze pomuzcie mi...
napisał/a: Magdalena Pierog 2009-04-03 12:56
u mnie też zdiagnozowano tydzień temu egzeme od wody i detergentów. Egzema nie toleruje wody i mam na rekach rany po tym ja ja u mnie zdiagnozowano nie moge na gołe ręce założyć lateksowych rekawiczek musialam zamowicz w sklepie medycznym specjalne bawełnia rękawiczki i je zakladam najpierw a dopiero na mni rekawiczki z lateksu
napisał/a: Magdalena Pierog 2009-04-03 13:05
ja też mam egzeme i ja mam tez leki od dermatologa mam masc dermowate po jej uzyciu zaejam rece zeby mi sie posciel nie wybrudzila xyzal w tabletkach i krem exipial protect i nie nakladam na gołe rece lateksowych rekawiczek ini kupilam sobie w sklepie medycznym specjalne bawelniane rekawiczki i dopiero na nie nakladam rekawiczki z lateksu
napisał/a: mahaja 2009-05-03 22:34
Witam wszystkich ;) Ja żyję z egzemą już 21 lata(teraz mam 37) i raz jest lepiej a raz gorzej,choć ostatnio jakoś tylko gorzej.W tym okresie przeszłam różnych lekarzy....i nic.Za każdym razem mam zaatakowane inne miejsce a od paru ładnych lat moją zmorą są stopy!!!!Najpierw mi się pojawiają małe krostki,z których wypływa "coś" ,później to wszystko zasycha,pęka...i się zaczyna moje cierpienie,nie mogę stawać na stopy,bo za każdym razem skóra pęka na nowo i ból jest nie do zniesienia.Ręce też mam w nie lepszym stanie i żeby było śmiesznie,pracuję w laboratorium chemicznym!!! Wierzę bardzo w homeopatię ,nawet moje dziecko leczę tym sposobem i uwierzcie,że najpoważniejszą chorobą u niego jest zwykły katar i kaszel.Pani doktor pediatra-homeopata obiecała,że opracuje dla mnie kurację....ale jakoś ciągle nie ma czasu...szukam więc teraz jakiegoś dobrego homeopaty dla dorosłych. A doraźnie oczywiście SOLARIUM ,z czego jestem baaardzo zadowolona;)Spróbuję tesz Waszych sposobów....w końcu nie mam nic do stracenia,a nawet może się okazać,że któraś maść lub krem mi pomoże...oby!!! A najgorsze jest to,jak ludzie się gapią na moje ręce np.w autobusie,brrrr.Pozdrawiam wszystkich egzemiaków i życzę gładziutkiej skórki;))) Zapomniałam dodać,że testy wykazały alergię na chrom i nikiel ale to było tak dawno,że wypadałoby je powtórzyć,bo teraz to nawet jak się spocę,to od razu pojawia się egzema.