Egzema

napisał/a: tinka2285 2016-01-09 13:15
Witam moje 15 miesięczne dziecko ma problem ze skórą od jakiegoś czas występują na jego ciele plamy zaczerwienione i suche wiem że jest to egzema ale kosmetyki które używam do zapobiegania ty plam nie pomagają proszę poradzić mi jak mogę dziecku pomóc! Plamy umiejscowione ma na nuszkach gdzie ma fałdki i na raczkach na zgjęciach-od paru dni zaczęło go to swędziec. Czytałam na jednym z forum że u państwa mogę kupić maść która mu pomoże, chciałabym się dowiedzieć co to jest za maść i czy dziecko 15 miesięczne może to używać.Pozdrawiam
napisał/a: kaktus007 2016-01-12 23:58
ja mojego syna kąpałam w... krochmalu. jak był maleńki oczywiście. jest atopowcem. najpierw lekarza wyśmiałam z tym krochmalem. ale w końcu z czystej ciekawości sprawdziłam, bo stwiedziłam, ze i tak nie mam nic do stracenia, mały się drze bo go swędzi, a skrobia ziemniaczana nie jest droga i na pewno mu nie zaszkodzi. no i podziałało! szok dla mnie i męża :)
tylko oczywiście krochmal trzeba zrobić samemu a nie kupować jakieś gotowe nie wiadomo co.
może to wszystko brzmi jak brednie nawiedzonej, ale zaręczam moją głową, że głupot nie piszę tu.
aha z takich gotowych produktów to emolium najlepiej na niego działa. myślę, że jak dobre dla atopików, to przy egzemie też się sprawdzi :)