Egzema a fryzjerstwo

napisał/a: adichoo 2011-05-04 22:42
Witam mam 17 lat i uczę się na fryzjera w szkole zawodowej co wiąże się z praktykami w salonie fryzjerskim. Po około 5 miesiącach zobaczyłem że na mojej lewej ręce wyszkoczyła mała czerwona plamka myślałem że to poprostu zwykłe zadrapanie i to zlekceważyłem. Niestety po kilku tygodniach zaczeło wyskakiwać tego coraz więcej i wtedy wiedziałem odrazu że to egzema ;
napisał/a: piotrosiama 2011-05-04 23:13
Ja się obawiam że masz małe szanse na pracę w tym zawodzie. Dlaczego nie możesz zmienić szkoły ?
napisał/a: adichoo 2011-05-04 23:30
Ponieważ będe miał rok w plecy ;
napisał/a: piotrosiama 2011-05-04 23:38
A Twoje zdrowie nie jest ważniejsze ?
Odbywasz dopiero parogodzinne praktyki i pracujesz zapewne w rękawiczkach i już teraz tak reagujesz na różne substancje to co będzie dalej - zadałeś sobie to pytanie ? Decyzja oczywiście należy wyłącznie do Ciebie.
pozdr.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-07 16:51
Generalnie nie mam dla Ciebie za dobrych informacji. Słyszałem o lekarzach z podobnym problemem, zwłaszcza chirurgach - mycie rąk do operacji, codziennie kilka godzin w rękawiczkach, etc... Owszem, bywali tacy, co uparcie ciągnęli dalej... Połowę pensji wydawali na tony kremów, pół dnia spędzali na smarowaniu rąk, przecież nie będziesz się pół życia smarować sterydem, bo Ci skóra kości odsłoni, tak się ścieńszy... Ok, MOŻNA iść w zaparte, tak, technicznie, jest to wykonalne...

Ja bym się raczej cieszył, że wyprysk Ci wyskoczył już teraz - co by było, jakbyś musiał rzucić pracę w wieku 40 lat, bez innego wykształcenia? Rok w plecy to nie jest znowu taka tragedia..
napisał/a: ewka1234557 2011-05-17 17:37
witam. rowniez cierpie na egzeme, mokra, strasznie peka mi skora na dloniach, robia sie bolace pecherze. Nie moglam sobie dac z tym rady az do teraz, kiedy to mam zdrowe, gladkie i piekne rece jak nigdy dotad!! dermatolog niewiele mi pomogl, masc lorinden c troche goiła rany na krotki czas, tabletki ecorton powodowaly silne zawroty glowy i zle samopoczucie! Udalo mi sie to wyleczyc tak( pisze to wszytko po to, aby pomoc tym ktorzy cierpia, gdyz sama znam ten bol, wstyd przed innymi, niemoznosc znalezienia pracy)
- kupilam suszony nagietek i suszony skrzyp polny i robilam z tego oklady
- nastepnie biore leki Oeparol, tabletki z wiesiolka dwuletniego
- kupilam mydlo z EFEKTYWNYMI MIKROORGANIZMAMI i z MELASĄ przez internet, znajac skuteczne jego dzialanie od kolezanki i sie nie zawiodlam gdyz najwiecej zawdzieczam jemu tak naprawde!!
wszystko na ten temat znalazlam w ksiazce "WITAMINY TAK CZY NIE" Edyty Uberhuber
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-20 00:57
Warto zaznaczyć, że w przypadku AZS nie ma niestety mowy o WYleczeniu. Lorinden, jak wszystkie maści, kremy etc. działa tylko jakiś czas i skuteczność zależy od częstego stosowania. Podkreślam, że podstawą leczenia AZS jest REGULARNA PIELĘGNACJA skóry- natłuszczanie, kremowanie etc., więc przepis ewki jest jak najbardziej do rzeczy, ale w wielu ciężkich przypadkach nie obejdzie się bez dodatkowych środków.