Dzwonienie w uszach

napisał/a: piotr97 2007-06-23 00:48
Widzialem juz kilka tmatow poruszajacych ten problem i zaczyna mnie to coraz bardziej smucic. Dopadlo mnie to jakies dwa miesiace temu wstaje sobie i zaczelo mi w uszach dzwonic
pomyslalem sobie "przejdzie" bo sie czasami zdarzalo ciezki dzien czy po glosnej imprezie kazdy chyba cos takiego doswiadczyl. No i tak minely dwa miesiace i mi caly czas piszczy w uszach rano wieczorem nieslysze pisku w ciagu dnia ale gdy nastepuje wyciszenie slysze tylko jedno czy to mozliwe ze uszkodzilem sobie sluch:((( Jak z tym walczyć

PS: mam maly problem zeby isc do laryngologa bo jestem w londynie takze kazda wasza pomoc bedzie dla mnie na wage zlota za co z gory najmocniej dziekuje
napisał/a: bernadka1 2007-12-23 13:09
WITAM, mam taki problem, a mianowicie moj kolega jest bardzo dobrym perkusistą i ma przed soba naprawde powazna kariere bo muzyka jest dla Niego wszystkim, ale w ostatnim czasie ma problemy ze uchem:| na poczatku tylko Go bolalo a teraz wogole na nie nie slyszy;( jak Mu pomuc??? prosze piszcie!!!!
napisał/a: hanka**** 2007-12-28 21:11
mi piszczy w uchu od 12 lat i nic mi na to nie pomaga już sie do tego przyzwyczaiłam, moja mama też to ma ponoć to u mnie genetyczne
napisał/a: morela1 2007-12-30 18:41
Hanka
po jakim czasie przyzyczaiłaś się do szumów, bo mnie szumi dwa miesiące , mimo, że zazywam srodki uspakajajace strasznie mi te szumy przeszkadzają, pozdr, pozdr
napisał/a: hanka**** 2008-01-01 14:00
witam morela! nie wiem kiedy na początku strasznie mnie to denerwowało ale po lekach na krążenie które dostałam było jeszcze gorzej ,czasami jest lepiej ,różnie ale teraz lecze moja córke z gronkowca i paciorkowca .Przestałam już dawno brać na to leki bo i tak mi nie pomagały .Jak sie denerwuje to jest gorzej l po alkoholu też ,krew szybciej krąży i mocniej piszczy .
napisał/a: Hall9000 2010-05-26 16:18
Jeśli to jest spowodowane złym krążeniem np przy prztkanej tętnicy szyjnej to jest to ciężka sprawa - wypada tylko brać jakieś leki zioła na krążenie a może kiedyś się uda , no i w miarę możliwości dotleniać się.Zakaz palenia i picia to norma w tym wypadku i to dożywotnio
napisał/a: Flossa 2010-05-26 17:59
piotr97 napisal(a):Widzialem juz kilka tmatow poruszajacych ten problem i zaczyna mnie to coraz bardziej smucic. Dopadlo mnie to jakies dwa miesiace temu wstaje sobie i zaczelo mi w uszach dzwonic
pomyslalem sobie "przejdzie" bo sie czasami zdarzalo ciezki dzien czy po glosnej imprezie kazdy chyba cos takiego doswiadczyl. No i tak minely dwa miesiace i mi caly czas piszczy w uszach rano wieczorem nieslysze pisku w ciagu dnia ale gdy nastepuje wyciszenie slysze tylko jedno czy to mozliwe ze uszkodzilem sobie sluch:((( Jak z tym walczyć

PS: mam maly problem zeby isc do laryngologa bo jestem w londynie takze kazda wasza pomoc bedzie dla mnie na wage zlota za co z gory najmocniej dziekuje


Witaj,

Ja borykam się z tym 2 lata ale u mnie jest wszystko pogmatwane. Miałeś badanie słuchu ? Na ogół wygląda to tak szumy najczęściej są związane z uszkodzeniem slimaka. Do uszkodzenia ślimaka może dojść nie tylko na skutek hałasu nadmiernego ale również z powodu wielu chorób . Może to być nawet silny stres .
Szumy mogą występować na skutek dużego ciśnienia jak i zbyt małego. Mogą sie pojawić z powodu obrzeku w trabkach słuchowych np: z powodu alergii. Jest wiele przyczyn. Ale niestety najczęściej występują z powodu nawet niewielkiego uszkodzenia ślimaka.

Nieraz można mieć bardzo dobry słuch i mogą występować szumy uszne.


Idź do lekarza i przebadaj te uszy. A znajdziesz przyczynę twoich szumów usznych ????
Po 2 latach one już tak nie przeszkadzają , można sie z nimi nauczyć żyć. Gorzej jak sie głuchnie to wtedy takie szumy dają do wiwatu. Bardziej są one słyszalne jak otaczające nas dźwięki. Jak dobrze się słyszy to z czasem do nich się można przyzwyczaić . A nawet zresztą leczy sie to po przez jakies generatory , które oduczają nasz mózg od słyszenia tych pisków i szumów.