dziwny wygląd tabletek

napisał/a: SoniaSonieczka 2013-08-21 22:05
Niepokoi mnie zmiana wyglądu zielonych tabletek Vitapil która zaszła w nich po jakimś czasie od otwarcia opakowania- pojawiły się na nich małe beżowe plamki , jak gdyby "odbawienia".... Tabletki były przechowywane w oryginalnym opakowaniu. Na jakiś czas je odstawiłam i teraz chciałam do nich wrócić, ale coś dziwnego się z nimi stało. Czy taka zmiana wyglądu otoczki świadczy o tym, że lek należy wyrzucić, czy to jakieś normalne zjawisko? Fabrycznie zapakowane były w środku pochłaniacz wilgoci ( mniej więcej taki jak w pudełkach po butach) i kawałek waty. Watę wyciągnęłam , i tylko pochłaniacz wilgoci został.Czy to możliwe, że przez brak waty dostała się do nich wilgoć i stąd ten dziwny wygląd? Albo że te plamki powstały pod wpływem "rekacji" z tym nieszczęsnym pochłaniaczem który powinnam wyciągnąć?
napisał/a: delinka79 2013-08-24 06:49
ja bym wyrzuciła
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-24 07:11
To prawdopodobnie wilgoć, więc produkt do kosza.
napisał/a: ewka35 2013-09-13 22:54
Też biorę Vitapil i jeszcze nigdy nie spotkałam się takim zjawiskiem o którym Ty piszesz.
Kilka razy odstawiałam otwarte już pudełko na miesiąc bądź dwa i nigdy nie było żadnych plamek na tabletkach.
Wyrzuć:)