Dziwny, sporadycznie występujący ból ucha

napisał/a: 大耳痛 2009-06-20 23:47
Witam!

Mój problem polega na tym, że odczuwam silny ból ucha w sytuacjach kiedy jest bardzo głośno, kiedy inni krzyczą lub śpiewają (nie musi być bardzo głośno i piskliwie) oraz kiedy ja sam głośno śpiewam. Na początku myślałem, że może zwyczajnie przewiało mi ucho, ale ostatnio jest to bardzo uciążliwe i bolesne. Na lewe ucho słyszę dużo głośniej niż powinienem, ale tylko kiedy boli. Kiedy nie odczuwam bólu to słyszę niemalże identycznie na obydwoje uszu (ale nie jestem w 100% pewien). Uczucie bólu jakie odczuwam to tak jakby coś szarpnęło moją błoną bębenkową do środka tak jak drga membrana w głośniku. Ból jest bardzo silny - na tyle, że od razu zatykam palcem ucho i muszę wyjść z dala od źródła hałasu (ew. przestać śpiewać). Czasami nawet gdy oddycham cicho to lewym uchem słyszę jak jak przepływa powietrze. Zauważyłem również, że kiedy drapię się po lewej części żuchwy również słyszę głośniej niż powinienem. Inne informacje, które mogą się okazać istotne: mężczyzna, 21 lat, nie słucham raczej głośno muzyki. Proszę o poradę, chce wiedzieć na czym stoję zanim udam się do laryngologa. Z góry dziękuję.