dziwny problem z nosem

napisał/a: ravlbn 2014-04-11 19:30
Od zeszłego piątku (4.04) mam problemy ze snem w związku z dużą gorączką, która przychodzi zaraz po zatkaniu którejś z dziurek w nosie (podczas leżenia). aż do dzisiaj, tj 11.04, nie zaobserwowałem wydzieliny ropnej z zatok, którą probowalem wydobyć na wszelkie sposoby (Sinupret, acc max, Avamys do nosa dwa razy dziennie, podobnie Quixx soft czy wreszcie antybiotyk Fromilid Uno). Dzisiaj zrobiłem prześwietlenie zatok i tak naprawdę nic ono nie wykazało, zatoki są w 99% czyste. Dodam jeszcze, że mam krzywą przegrodę nosową (od gimnazjum, obecnie mam 27 lat), ale do tej pory zawsze spalem na płaskiej poduszce i nie mialem problemow z zatykaniem dziurek w nosie podczas spania. Każda rada czy uwaga będzie pomocna :) pozdrawiam
napisał/a: radek07 2014-04-11 20:49
Masz prześwietlenie na płycie??
napisał/a: ravlbn 2014-04-11 22:17
Niestety wziąłem na kliszy by obejrzał ją potem doktor, który stwierdził, że zatoki przynosowe są czyste i nic w nich nie ma. Zrobiłem zdjęcie skanerem, mam nadzieje, ze cokolwiek widać..

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/856/bfm0.jpg
napisał/a: radek07 2014-04-11 22:34
Nie da rady nic tam rozpoznać; zbyt ciemne. Musisz wiedzieć, że rtg jest badaniem nie precyzyjnym pod względem badania zatok i jamy nosowej; to, że lekarz mówi, że nic tam nie ma nie znaczy, że nic tam faktycznie nie ma. Jeśli twój problem będzie trwać dłużej radziłbym zrobić tomografie komputerową.

Robiłeś kiedyś wymaz z nosa?

Masz jakąś alergię?

W jakich okolicznościach zaczął się problem?
napisał/a: ravlbn 2014-04-11 23:33
nie, wymazu nigdy nie robiłem, co do tomografii trzeba będzie chyba pomyśleć, jak nie przejdzie. Mam alergie na pyłki traw i niektóre zwierzęta, ale u mnie sezon alergiczny rozpoczyna się w czerwcu i trwa do lipca. Problem zaczął się niefortunnie, bo po urodzinach znajomej, ogolnie podczas wieczoru wyszedłem raz na dwór w samej koszuli a nie bylo zbyt ciepło, a po wszystkim wracałem na piechote 20 minut, ale juz w kurtce. Stad mialem przypuszczenia, ze to przewianie (na samym początku), ale to nie to... Aha, lekarza pierwszej pomocy, który wypisał wszelkie leki, a następnie laryngolog, stwierdzili zmiany w gardle, stąd też pewnie ściekanie wydzieliny po nim plus nieregularne, teraz juz rzadsze, takie suche kasłanie
napisał/a: MOJA PORADA 2014-04-12 01:08
Zatykające dziurki nosa to uciążliwy problem, ale z pewnością pomoże preparat z pseudoefedryną np: Sudafed w tabletkach, bez recepty. Przeczytaj ulotkę. Pozdrawiam.
napisał/a: ravlbn 2014-04-12 09:52
dzięki za rady, dodam jeszcze, że najgorzej jest z rana, dziurki zatykają się na przemian, pocę się, rosnie temperatura, czoło pulsuje, czuję także taki lekki ból z tyłu głowy, jakby mi promieniowało od potylicy... poza tym jak potrząsam szybko głową w jedną i drugą stronę to aż cała głowa mnie boli
napisał/a: MOJA PORADA 2014-04-13 13:33
Rozumiem. Możesz też wziąć dodatkowo Ibuprom(przeczytaj ulotkę wcześniej). Myślę, że jak po 3 dniach nie będzie poprawy, to idź do lekarza. Pozdrawiam.
napisał/a: sitak23 2014-04-18 18:07
MOJA napisal(a):Zatykające dziurki nosa to uciążliwy problem, ale z pewnością pomoże preparat z pseudoefedryną np: Sudafed w tabletkach, bez recepty. Przeczytaj ulotkę. Pozdrawiam.

powdychaj olejek z drzewka herbacianego powinno pomóc