Dziwny "odlot" w głowie

napisał/a: Fioletowa1 2006-12-27 12:30
Rzadko zdarzalo mi sie narzekac na problemy ze zdrowiem ale od kilku miesiecy przezywam jakis kryzys dziwny: zaczelo sie od placzliwosci (na palcach jednej reki mozna bylo policzyc dni w miesiacu kiedy nie plakalam),
potem nastroje depresyjne,nagle okazalo sie ze mam za niskie cisnienie (cale zycie mialam dobre,a tu od kilku miesiecy mam gora 90/60 jak nie nizsze),ciagle choruje (przeziebienia,grypy,zapalenie slinianek,afty..),jestem stale zmeczona.. no i wlasnie jak w temacie mam takie uczucie "odlotow" w glowie,czuje sie dziwnie, tak jakbym nie stapala po ziemi tak pewnie jak zwykle ale raczej plynela,cos jakbym byla chwiejna i mogla sie w kazdym momencie przewrocic, a w glowie czuje taka lekkosc jakas i jakby ucisk z dwoch stron.Zwykle mialam te odloty ze 2 razy na tydzien,ale ostatnio sie pogorszylo i caly tydzien od rana do wieczora, dzien po dniu,towarzyszyl mi ten odlot.Wczoraj dla odmiany uczucie sie zmienilo i zamiast lekkosci czulam ze cale moje cialo,i glowa sa strasznie ciezkie, po przebudzeniu myslalam ze sie z lozka nie zwloke..
Bardzo to wszystko dziwne i nie mam pojecia co mi moze dolegac.Badania krwi wyszly dobre, anemii nie mam, EKG dobre.. Lekarka myslala,ze zawroty glowy i zaslabniecia to przez niskie cisnienie, no ale na te odloty to mi glukardiamid juz nie pomaga i niewiem co to.Teraz dostalam skierowanie do neurologa.. W sumie myslalam tez zeby isc do psychiatry,ale od dwoch tygodni placzliwosc i depresja daly mi spokoj wiec niewiem.. Moze ktos ma pomysl co to za dziwny zespol objawow i co mi moze dolegac?
napisał/a: Carolcia1 2007-01-01 17:32
Jakie miałaś badania krwi konkretnie? Czasem podstawowe badania krwi nie wystarczają.
napisał/a: Fioletowa1 2007-01-02 11:44
OB,morfologia, cukier... A co jeszcze mogliby zbadac? Jutro sie do tego neurologa w koncu wybieram, bo wczesniej wiadomo-wszyscy na urlopie. Takze moze on kolejne, inne badania mi zafunduje i zobaczymy czy cos z tego wyjdzie..
napisał/a: vigurka1 2007-01-10 16:10
Witam. Twoje objawy bardzo mi przypominają moje własne:) Akurat dzisiaj sie dowiedziałam, że mam dodatni wynik w kierunku Boreliozy. Dodam tylko, ze nie miałam typowego kontaktu z kleszczem i tego rozpoznania wcale nie brałam na serio pod uwagę!!! Poczytaj sobie publikacje na temat boreliozy i lepiej skontaktuj się neurologiem. Pozdrawiam!
napisał/a: Carolcia1 2007-01-10 16:33
Niekoniecznie musi to być borelioza.
Jeśli zrobią Tobie EEG to powiedz mi, proszę jakie są rezultaty tego badania. Druga sprawa, to powiedz co powiedział Tobie neurolog. A po trzecie jaki miałaś poziom hemoglobiny (HGB), Magnezu, i jak u Ciebie z elektrolitami. A na złe samopoczucie to pomaga solarium w małych dawkach (po dwie minuty, dwa razy w tygodniu). Poprawia się humor. Dlaczego solarium? Niedobór witaminy D m.in. obniża nastrój.
napisał/a: MonikaK1 2007-01-15 09:12
mam identyczne objawy. Napisz co ci jest. U mnie badania krwi też nic nie potwierdziły :(
napisał/a: Fioletowa1 2007-02-06 17:42
Hej, wrocilam ze szpitala. Otoz okazalo sie ze mam PADACZKE i stad ten odlot w glowie. Do kompletu zdiagnozowali mi jeszcze depresje wiec juz niewiem ktore objawy sa do jakiej choroby u mnie ;)
napisał/a: Piter1 2007-02-10 20:51
Fioletowa napisal(a):Hej, wrocilam ze szpitala. Otoz okazalo sie ze mam PADACZKE i stad ten odlot w glowie. Do kompletu zdiagnozowali mi jeszcze depresje wiec juz niewiem ktore objawy sa do jakiej choroby u mnie ;)


To Ci współczuje bo napady padaczki dla mnie nigdy nie były miłe. I się ich zawsze obawiałem... a czułem zawsze wcześniej że się zaraz zacznie.. nie były to ataki jakiś drgawek czy coś ale podobnie jak u Ciebie - dziwne uczucie w głowie, a poza tym dziwne myśli nie wiadomo skąd.. ehh
napisał/a: justyna892 2007-02-11 00:47
tez mam takie objawy....czuje jakby mja glowa byla tak cieszka...szkoda gadac..napiszcie cos na ten temat
napisał/a: Carolcia1 2007-02-11 18:33
Justyna 89- idź przede wszystkim do lekarza bo na forum Ciebie nikt nie wyleczy.
napisał/a: Fioletowa1 2007-03-12 18:21
Wlasnie najciekawsze ze wszystkim padaczka kojarzy sie wylacznie z napadami drgawek. Ja tez bym w zyciu nie pomyslala ze ta choroba moze dawac takie objawy jakie ja mialam. Ale uczucie odlotu w glowie to stan bardzo interesujacy ;) co nie znaczy ze dobrze go czuc dzien w dzien od rana do wieczora..
napisał/a: hihu 2010-02-09 18:51
Witam, też miewam te ''dziwne'' uczucie w głowie. Ostatnio miałem jakoś w czerwcu zeszłego roku do dzisiaj, nie potrafie okreslic tego uczucia, ktos kto ma podobne objawy niech napisze jak sobie z tym radzi, ja miewam takie uczucia dziwne od kilku lat, w różnym okresach czasami przez pół roku nic a potem kilka razy dziennie. Czy osoby które też maja cos podobnego ,bolała ich od tego głowa? mnie boli jeśli jest tego kilka razy w ciągu dnia, jeśli raz na jakiś czas to nie. Ale jak mi sie to zdarza w nocy to potem gdy wstane mam ból głowy nie do wytrzymania. W badaniu EEG wyszlo mi ze mam małe zmiany w lewej stronie czaszki z lekkimi cechami napadowości, gdy sie skonsultowałem z lekarzem neurologiem, powiedział mi że taka już moja URODA i niektorzy ludzie tak mają, że nie ma powodów do obaw. Prosze odpiszczcie coś