Dziwny objaw...problem z widzeniem

napisał/a: Meleth 2012-05-05 00:50
Witam serdecznie,

mam bardzo nietypowy objaw, nie potrafię go odpowiednio nazwać i trudno będzie mi go opisać. Otóż kilka miesięcy temu zdarzyła mi się sytuacja, że jak ruszałam ręką i nie patrzyłam bezpośrednio na nią, tylko w jakieś inne miejsce, bardziej z boku to...widziałam jak za śladem ręki, po tym samym "torze", "idzie" taka poświata/aura... jakbym widziała drugi obraz, spowolniony. Oczywiście tylko przy ruchach, to nie jest podwójne widzenie raczej. Najbardziej widoczne to było w sztucznym oświetleniu, na tle ekranu monitora, telewizora. Nie pamiętam czy trwało to pół dnia, czy dwa dni. Wiem, że dziś ten objaw wystąpił ponownie, wiem, że mi się nie wydaje, bo widzę to dość wyraźnie. Widziałam, bo w zasadzie trwało to ok. 2h, co będzie dalej, czy jutro rano także - nie wiem, zobaczę. Przyznam, że jestem panikara i trochę mnie to nurtuje, czy to może nie jakiś objaw SM? Czytałam o objawach.. innych u siebie nie obserwuję, prócz drżenia mięśni, gdy np. trzymam przez chwilę coś ciężkiego w dłoni (obstawiam jednak, że to słabe mięśnie, nie ćwiczyłam na wf...). 3 lata temu miałam wykonany MRI na lędźwiowy odcinek kręgosłupa, w opisie było: "rdzeń normosygnałowy", spytałam lekarza, co to oznacza, odp. brzmiała: "to znaczy, że nie masz SM". Bardzo proszę o pomoc, co powyższy objaw może oznaczać...z góry dziękuję.