dziwny guzek na odbycie przy zatwardzeniu

napisał/a: Kasienka84 2007-05-29 11:57
Mam pytanie, co to moze byc, ogolnie mam problemy z trawieniem, caly czas przyjmuje jakies srodki rpzeczyszczajace, sprubowalam je odtsawic i jadlam blonnik i dzem z suszonych sliwek i daktyli i bakterie priobotyczne jednak doszlo jzu do zatwardzenia i nie moge sie zalatwic od ponad tygodnia, zaczelam znow pic herbatkia le jeszcze nie poruszyly wiele, wczoraj przy dosc dlugim siedzeniu w WC i napinaniu sie, na odbycie poajwil sie guzek, zasloniety byl caly odbyt i taka "gula" dosllownie sie pojawila, zalatwic w koncy sie nie zalatwilam, po nocy guzek zniknal i jakby wszedl w srodek, nie bolal mnei wogole tylko odczuwalam jakbym miala parcie i kal prz ujsciu odbytu, podejrzewam ze to na skutek zbyt duzego wysilku, ale czy to grozne, czy to jakas wada w budowie i zawsze to bedzie przy zatwardzeniu? kiedys mialam zylaka odbytu i wygladal nieco inaczej i bolal, wiec to nie ejst to samo (zylak o ktorym mowie ze go mialam nie byl z powodu zatwardzenia) Mzoe ktos mial cos podobnego?
napisał/a: albertnmrmwo1 2007-06-14 12:08
Witam jestem facetem ale mialem cos podobnego rok temu (cierpie na biegunke), pojawil sie guzek zaslaniajacy odbyt na okolo tydzien nie moglem siedziec ani nic takiego ale potem ziknal i juz sie nie pojawil. Nie bylem u lekarze ale rozimawialem z matka.. u niej od czasu do czasu pojawie sie taki sam guzek .
Powiedziała ze są to HEMOROIDY !!!
Ponoc jej ojciec, a moj dziadek ma to samo czyli u mnie to jest dziedziczne bleee
napisał/a: Teodor M 2007-06-14 13:09
To o czym piszecie, to nie są hemoroidy i nie jest to dziedziczne. Jest to wypadanie śluzówki odbytnicy na zewnątrz zwieraczy, które kiedy się naturalnie zacisną/skurczą, to wtedy tworzy się na zewnątrz taka bańka. Powodem mogą być właśnie długotrwałe biegunki lub zaparcia. Można doraźnie sobie pomóc poprzez posmarowanie tej "bańki" żelem jak na hemoroidy np. Procto-glyvenol i palcem ubranym w rękawicę lateksową delikatnie wepchnąć to z powrotem. Niestety czasami zaraz wyskakuje znowu, ale za którymś razem już tam zostaje. Można tez sobie zastosować nasiadówki w letnim roztworze z rumianku (Azulan), co działa kojąco i kurczliwie na tę wypadającą śluzówkę. Aby nie zdarzało się częściej, trzeba wyeliminować przyczyny biegunek lub zaparć i problem nie będzie już wracał. Mnie zdarzył się taki objaw dwa razy z powodu biegunek, bylem z tym u lekarza, tak mi to wytłumaczył i tak zalecał się z tym obchodzić.
napisał/a: Kasienka84 2007-06-18 10:34
Dziekuje za odpowiedzi, tak sądziłam ze to nie hemoroid bo mnie to wogole nie bolało, kiedys mialam hemoroida i mocno bolal i mialam jakies lecznicze czopki i zniknal, a to wygladalo podobnie ale jednak ianczej i znikalo na dzien dwa a potem sie znow pojawialo, dalo sie to wpychac bez odczucia bólu ale nie robilam tego bo nie bylam pewna czy dobrze robie, u lekarza nie bylam bo mi to zniknelo, czasem po zalatwieniu sie pojawia sie, raz wiekszy raz mniejszy. nie wiecie skad to sie bierze i czy juz jak zaczeło to wypadac to czy juz tak zawsze bedzie przy problemach z trawieniem jak np zaparcie co za tym idzie zatwardzenie?? wiec samo wpychanie nawet bez zadnego zelu nie jest szkodliwe i moze pomco i mozna tak robic?
napisał/a: paulina55a 2008-07-31 13:18
Ja tez mam taki problem. Mam trudne zaparcia i właśnie raz przy oddawaniu stolca zauważyłam że wokól odbytu pojawił się taki guzek. Czy juz zawsze bedzie sie on pojawiał? Bo gdy mocno sie wysilam na wc to zamiast stolca wypycham tego guza i nie moge sie załatwić ;/
napisał/a: deozodorant 2008-09-23 17:54
zrobilo mi sie tez cos takiego, jak to uleczyc, pojawilo sie ponad tydzien temu i nadal jest, stosuje jakies kremy :emorect i retrosect. w jaki sposob to wcisnac?