dziwny ból zęba w okolicy szyjki przy dotyku

napisał/a: emiwoz92 2013-12-07 23:44
Mam następujący problem z zębem szóstką dolną. Przy dotyku czuję przerazliwy bol tego zeba. jednakze bol występuje tylko kiedy dotykam w okolicy szyjki zebowej z przodu. stukalam caly zab, dotykalam i nic nie czulam. W srode 04,12 bylam u stomatologa na przegladzie i nic nie mowila wiec wizualnie zab jest dobry. Ból poczulam w piatek podczas jedzenia pomaranczy, wiec uznalam ze to moze byc od kwasnego. jednak dzisiaj bol wrócil. Plombe w zebie mam od lutego br. Nie znam sie na odslonietych szyjkach zebowych ale wydaje mi sie ze w tym zebie szyjka nie jest odslonieta.

Co moge zrobic z tym zebem?
napisał/a: justyna903 2013-12-11 15:46
Generalnie zęby mogą pobolewać, gdy jesz słodkie i kwaśne.
Dobrym sposobem na to jest ich fluoryzacja, która odbuduje szkliwo chroniące ząb przed kwasami (nawet tam, gdzie masz odsłonięte szyjki zębowe).

Nie wiem, czy kiedyś to robiłaś, ale najlepiej wykona to stomatolog w gabinecie (wcale nie drogo!).
Ja niedawno miałam robioną fluoryzację zębów bo mnie bolały podczas jedzenia - za pomocą FLUOR PROTECTOR S.

Dentysta mi go polecił i jak na razie nic nie działało lepiej! W ogóle fluoryzacja przebiegła szybko, ten płyn miał łagodny smak (a nie kwaśny jakiś, jak przy zwykłych specyfikach), no i dzisiaj mnie nic nie boli. Jak możesz, zapytaj swojego dentystę o to cudo!

W domu jeszcze regularnie wspomagam się FLUOR PROTECTOR GEL. I chociaż też mam odsłonięte szyjki zębowe - jem wszystko co lubię i nic mnie nie boli! ;)

Mam nadzieję ze pomogłam! :) Pozdrawiam
napisał/a: miki20 2013-12-15 20:10
Bardzo możliwe, że masz odsłonięte szyjki, stąd nadwrażliwość, jednakże powinna się ona też pojawiać podczas picia/jedzenia ciepłych/zimnych płynów, albo jedzenia słodkości. Spróbuj używać pasty do zębów nadwrażliwych + jak najbardziej polecany wyżej zabieg fluoryzacji. Jeżeli problem dotyczy tylko jednego zęba to mimo wszystko udałabym się do stomatologa, jeżeli nic nie wypatrzy, to zleci wykonanie zdjęcia rtg, żeby upewnić się, że w środku ząb jest zdrowy:)
napisał/a: emiwoz92 2013-12-15 20:39
dziękuje za zainteresowanie. Ból się zmniejszył ale całkowicie jeszcze nie znikl. sąsiedni ząb miałam szlifowany gdyż plomba troszke odstawała na krawedzi i może cos się niechcacy poruszyło. Poczekam kilka dni i jak nie przejdzie rozejrze sie za rtg.