dziwny bol

napisał/a: Jaga20 2007-02-22 21:40
dzisiaj bylam u laryngologa poniewaz od pewnego czasu czuje jakbym mial za blona bebenkowa jakas substancje i boli mnie to od czasu do czasu jednak laryngolog stwierdzil ze wszystko jest ok i zeby przyczyne szukac np u neurologa fakt ze nieraz boli mnie glowa po stronie prawej ale czy to moze byc cos z powodu neurologicznych ?? i co to moze byc ??
napisał/a: Serena1 2007-02-23 08:58
Bóle głowy wtórne mogą być prowokowane przez większość chorób, dlatego zawsze ważne jest określenie przyczyny bólu głowy. Mogą towarzyszyć chorobom lekkim, mogą jednak zapowiadać poważniejsze kłopoty ze zdrowiem. Nadciśnienie tętnicze, ''skoki'' ciśnienia, zapalenie opon mózgowo rdzeniowych, guzy mózgu, zapalenie tętnicy skroniowej. Dlatego żeby dobrze, skutecznie i bezpiecznie leczyć ból nalezy ustalić jego przyczynę a wtym cleu udac się do lekarza. Sądzę że tak jhak poradził laryngolog, najlepiej do neurologa. Możliwe, że nie jest to nic poważnego, być może to nerwoból itp. Jednak tak z opisu trudno ustalić przyczynę dlatego udaj się do lekarza :)
napisał/a: Jaga20 2007-02-23 09:11
tylko ze ja sie boje wlasnie isc do neurologa nie wiem dlaczego ale on mi sie kojarzy z rakiem albo z krwiakiem mozgu ale dzisiaj ide do mojego lekarza rodzinnego zobacze co on mi powie bo niby tam nic nie ma a ja caly czas odczuwam jakby miala tam jakies cisnienie ktore podraznia mi ucho bo bol ten jest taki ze mam wrazenie ze tak jakby "cisnienie mi roslo" w uchu i to trwa tak 5 min a pozniej spokoj i po jakims czasie znowu
napisał/a: Izka1 2007-02-23 13:13
lekarz rodzinny nie zna się tak na tych sprawach jak neurolog,więc proponowałabym jednak pojscie do tego drugiego. I nie bój się,wcale nie musi być nic groźnego.
napisał/a: Serena1 2007-02-23 15:00
Jeżeli chcesz mieć pewność, że to nic groźnego albo otrzymac odpowiednie leki które sprawią, że dolegliwości miną musisz się przemóc i iść do lekarza. To napewno nie jest nic strasznego, a taki ból nie oznacza nic ostatecznego. Dobrze by było gdybyś poszła tam z kimś kto będzie cię wspierał, kogoś zyczliwego.(przyjaciółka? mama?siostra?) Albo możesz iść do swojego lekarza rodzinnego, którego poprosisz o np.skierowanie, a jeśli masz do niego zaufanie porozmawiaj o swoich obawach,może je rozwieje, choć najprawdopodbniej powie coś w stylu: '' nie dowiemy się, póki nie pójdzie pani do neurologa''. Trzymaj się, wszystko będzie dobrze!
napisał/a: Jaga20 2007-02-23 19:37
Nio juz jestem po wizycie u lekarza rodzinnego i chyba juz wiem skad ten bol a mianowicie od zeba madrosci (8) ktory mi rosnie i nie moze sie przebic i musze isc do chrurga- dentystyy a jak beda utrzymywac sie te objawy to wtedy mam isc do neurologa ale mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne