Dziwny ból

napisał/a: STARYWYGA 2016-12-20 23:43
Witam
w skrócie jest taka sprawa
w wrzesnia zaczałem masarze kregosłupa
i 1 raz byłem na basenie
dostałem silnego bólu jader
nawalił mi pecherz moczowy
miałem stany zapalne tych rzeczy

a teraz moja sprawa
Kregosłup mam od urodzenia chory
mam 175 cm i waze 104
miąłem poród kleszczowy i skrzywienia kręgosłupa
i stany zwyrodnieniowe
n akońcu postu wynik tomografi
od tego czasu mam dziwne bóle
bolą mnie jądra troszkę w rejonie prostaty
największy ból jest w rejonie pachwiny tej koło narządów rodnych
urolog twierdzi ze ma początek przepukliny pachwinowej
natomiast 2 chirurgów obaliło to
boli mnie też weznetrzna strona nogi
oraz troszkę korzonki
i mięsnie brzucha a dokładnie
miedzy pempiem a wyrostkiem
według lekarzy ból mam od kręgosłupa i stawu biodrowego
tytułem wstępu dodam ze to jest po prawej stronie
a lęwą nogę mam krótrzą o 2 cm
najwiecej mnie bili jak siedze
czasami przed wypróznieniami ( ale to moze być tylko symulacja
natomiast nie boli jak lęze
i jak wstanę
jak chodzę to nie odczuwam zbytnio bólu
jak długo chodzę i zginam się tak
wyniki badań dobre oprócz moczu
wszystkie makrery nowotworowe w normie
co o tym sądzicie
ponize wyniki tomografi

.Badanie TK kręgosłupa szyjnego.

Dane kliniczne ze skierowania: Zespół szyjny.
Do oceny przedstawiono badanie wykonane aparatem spiralnym bez podania rodka kontrastowego w algorytmie do oceny kręgosłupa szyjnego.

Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze pod postaciš osteofitozy brzeżnej. Obniżenie wysokoci k/m w segm. C5-C6 i dyskretne w segm. C6-C7.
Zšb obrotnika w położeniu anatomicznym.
Segm. C2-C3 tylno lewoboczna przepuklina k/m z jego wpuklaniem się do wiatła kanału kręgowego na około 3 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segm. C3-C4 niewielka, tylna, szerokopodstawna wypuklina k/m z jego wpuklaniem się do kanału kręgowego na około 1,8 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segm. C4-C5 tylna, szerokopodstawna i tylno porodkowa przepuklina k/m z jego wpuklaniem się do kanału kręgowego na około 4 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segm. C5-C6 - tylna, szerokopodstawna przepuklina k/m z jego wpuklaniem się do kanału kręgowego na około 4,3 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Segm. C6-C7 tylno lewoboczna przepuklina k/m z jego wpuklaniem się do kanału kręgowego na około 4 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu.
Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w stawach międzykręgowych.
Innych zmian w wykonanym badaniu TK nie stwierdzam.

PIERSIOWY
Badanie TK kręgosłupa th przeprowadzono bez wzmocnienia kontrastowego, wykonujšc warstwy gruboci 3mm w płaszczyznach równoległych do płytek granicznych na poziomach, wtórnie wykonano rekonstrukcje MPR i MIP.


Cechy prawobocznej skoliozy .

Kanał kręgowy prawidłowej szerokoci.
W obrębie częci kostnych i kršżków międzykręgowych zmian nie uwidoczniono.

Niewielkie Guzki Schmorla w zakresie blaszek granicznych dolnych trzonów kręgów Th 7, th8, Th9, Th 10 .

Wnioski:
Nie stwierdzono ucisku worka oponowego ani korzeni nerwów rdzeniowych w badanym odcinku.

LĘDZWIOWY
Wykonano badanie KT kręgosłupa lędwiowego bez kontrastu w przekrojach poprzecznych, w warstwach o gruboci 1.25 mm.

Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędwiowego.
Lewowypukła skolioza lędwiowa z torsja kręgów.

Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń i drobnych wycišgnięć krawędzi trzonów kręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe widoczne sš także w stawach międzykręgowych w postaci podchrzęstnej sklerotyzacji powierzchni stawowych i proliferacji kostnej krawędzi powierzchni stawowych.
Nierównoć blaszki granicznej dolnej trzonu Th11.

Niewielkiego stopnia obniżenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1, głównie w grzbietowym odcinku.Wysokoć trzonów kręgowych w odcinku lędwiowym jest prawidłowa .
Na wysokoci Th11-12 stwierdza się ok. 2-2.5 mm uwypuklenie kršżka miedzykręgowego z niewielkim modelowaniem worka oponowego, z niewielkim zwężeniem obu otworów miedzykręgowych bardziej lewego.
W segmencie Th12-L1 ok. 1-1.5 mm zaostrzenia krawędzi tylnych trzonów kręgowych wpuklajš się do przedniego odcinka kanału kręgowego.

Na poziomie L1-L2 widoczne jest ok. 2 mm uwypuklenie kršżka międzykręgowego z niewielkim modelowaniem worka oponowego, z niewielkim zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych nieco wpuklajš się do obu otworów międzykręgowych.
Na wysokoci L2-L3 stwierdza się ok. 2 mm uwypuklenie kršżka międzykręgowego z niewielkim modelowaniem worka oponowego, z niewielkim zwężeniem obu otworów międzykręgowych nieco bardziej lewego. W grzbietowym odcinku tarczy międzykreogwej po stronie prawej obecne jest drobne zwapnienie. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych nieco wpuklajš się do obu otworów międzykręgowych.
W segmencie L3-L4 obecne jest ok. 2 mm uwypuklenie kršżka międzykręgowego z niewielkim modelowaniem worka oponowego, ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych bardziej lewego. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych nieco wpuklajš się do obu otworów międzykręgowych .
Na poziomie L4-L5 uwidoczniono ok. 2-3 mm uwypuklenie kršżka międzykręgowego z niewielkim modelowaniem worka oponowego, ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych bardziej lewego. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych nieco wpuklajš się do obu otworów międzykręgowych.
Na wysokoci L5-S1 stwierdzono ok. 3.5-4 mm szerokopodstawnš tylno-porodkowš z niewielkš lewostronnš lateralizacjš protruzję kršżka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego, ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych bardziej lewego. Tylny obrys tarczy leży w bezporednim przyleganiu do obu korzeni nerwowych bardziej po stronie lewej - możliwoć kolizji ułożeniowej. Dodatkowo ok. 1-2 mm zaostrzenia krawędzi tylnych trzonów kręgowych wpuklajš sięd o przedniego odcinka kanału kręgowego. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych wpuklaja się do obu otwiorów międzykręgowych.
Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w odcinku lędwiowym jest prawidłowy i wynosi ok. 15 mm.
napisał/a: amela33 2017-02-03 11:57
Masaże dają mi niesamowitą ulgę przy dyskopatii, ale bez dobrego materaca - ja mam akurat z Viscotherapy- nie dałoby rady.To jest podstawa, bo jednak "pół życia" człowiek przesypia, a wtedy kręgosłup najlepiej się regeneruje w nocy, w czasie spoczynku, kiedy ciało odpoczywa.