Dziwny ból brzucha

napisał/a: MadameKot 2014-03-03 19:52
Witam.
Moj problem z bolami brzucha rozpoczal sie jakis rok temu. W pazdzierniku 2011 mialam ataki bolow w okolicy zoladka, ktore nie ustepowaly. Lekarz rodzinny przepisał mi wtedy bioprazol przez miesiac. Ból minął. Znow bol brzucha (dodatkowo wymioty) pojawil się w pazdzieniku 2012, znow przepisano mi bioprazol. Bol nie przechodził tym razem. Zapisałam sie do gastrologa, ktory postanowil znów przepisac leki przeciw wrzodom mimo niekutecznych prob leczenia. Bol przeszedl po jakims czasie, ale na krotko. W styczniu (po sylwestrze na ktorym pilam alkohol) kolejny atak bolu- tym razem najpierw goraczka potem bol i wymioty. Trwalo to dwa tygodnie. W tym czasie zrobiono mi gastroskopie- czytso. Badania krwi, helicobacter, zelazo, proby watrobowe, nerki- wszystko idealnie. Lekarz stwierdzil za przyczyne bolu stres- studia medyczne. Powiedzial ze po studiach przejdzie. Do teraz był spokoj. Znów silny bol brzucha, na szczescie bez wymiotow. Kolejna wizyta u innego gastrologa. Lekarz znow za przyczyne uwaza stres. Zauwazylam ze czesto bol meczy mnie po tym jak spozyje alkohol, ale nie pasuje mi tutaj goraczka (tak wlasnie zaczyna sie się atak bolu, najpierw goraczka, potem). Nie wiem moze rzeczywiscie to stres? Moze coś innego? Moze powinnam zrobic badania na pasozyty? Przechodzilam przez lamblioze i enterobioze, ale jakis czas temu. Nie wiem gdzie sie udac. Bardzo przeszkadza mi to w codziennym zyciu gdyz mam wymagajace studia, a bol uniemozliwa mi nauke.
Prosze o pomoc w diagnozie i zleceniu ewentualnych badan.

Edit: usg tez robione. I hormony tarczycy dodatkowo, bo ciagle jestem zmeczona i wygladam dosc anemicznie :).
napisał/a: MadameKot 2014-03-04 20:22
Up. Moze przebadac trzustke?