Dziwnie się czuję, jestem nieobecny.

napisał/a: narian 2014-03-04 17:42
Witam od kilku dni zmagam się z dziwnym uczuciem, są momenty że jest dobrze a są momenty że wszystko wokół mnie wydaje się dziwne. Czuję się następująco, w mojej głowie pojawiają się jakieś myśli że wszystko co się dzieje wokół mnie to jest nie prawda tylko złudzenie nie wiem do końca jak to opisać lecz jakimś cudem moja psychika wmówiła sobię to że ja spię, a to co się dzieje to jest sen... Wiem że może to się wydać bardzo dziwne i nie zrozumiałe, lecz gdy rozmawiam z kimś zawieszam się i zastanawiam się czy to się dzieje naprawdę. Gdy ktoś mnie o coś poprosi to pierwszą moją myślą jest to że ja sobie to wyobraziłem i tak naprawdę nic nie robię. Bardzo często nie kontaktuję ze światem rozmyślam nad tym czy ja naprawdę żyję czy to tylko sen. Nie wiem czy mi ktoś pomorze i tak naprawdę co mi dolega, oraz do jakiego lekarza mógł bym się udać. Dodam jeszcze że mam 17 lat, nikomu nie mówiłem tego jak się czuję.
napisał/a: joannanr1 2014-03-04 19:23
Taki stan nazywa się fachowo odrealnienie.Często zdarza się w nerwicach.Powinieneś porozmawiać z lekarzem rodzinnym na początek.
napisał/a: narian 2014-03-04 19:53
Dziękuję za odpowiedź. Czyli wiem że choruję na Odrealnienie, lecz czy są na to jakieś leki czy można to jakoś wyleczyć ? Bardzo często upewniam się czy coś naprawdę się dzieje, dotykam czegoś by się upewnić że jest prawdziwe. Jak postępować z tym, jak to leczyć ? Czy istnieje na to lekarstwo ? U mnie to dopiero 5 dzień tego uczucia, lecz bardzo zastanawiam się co mogło to spowodować w tak młodym wieku ?
napisał/a: joannanr1 2014-03-04 20:25
Odrealnienie to nie choroba tylko objaw:) Trudno mi powiedzieć co jest u Ciebie powodem , tutaj trzeba udać się do lekarza.Tak jak napisałam do rodzinnego a on skieruje Cię do specjalisty.Powody mogą być różne , za dużo stresu , nieodpowiedni tryb życia , uwarunkowania genetyczne.Tak jak napisałam , nie jestem lekarzem i nie mogę stawiać diagnozy.Dużo czasu spędzasz przed komputerem?
napisał/a: narian 2014-03-04 20:42
Czas spędzony przed komputerem to koło 7-8 godzin dziennie.
napisał/a: joannanr1 2014-03-04 20:58
Komputer jest bardzo szkodliwy dla zdrowia , oczywiście w nadmiarze.Spróbuj ograniczyć czas spędzony przed komputerem na korzyść sportu.Nie wiem co tak długo robisz w internecie ale tutaj możesz poczytać o szkodliwości nadużywania używania komputera (chodzi w artykule o gry ale myślę , że trochę przybliży Ci to temat)

http://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=148:naduzywanie-gier-komputerowych&Itemid=121