Dziwne zmiany skórne

napisał/a: WS0707 2014-10-02 17:05
Witam wszystkich,

mój problem jest następujący: w lipcu po kontakcie oralnym biernym z prostytutką miałem zapalenie cewki moczowej. Dolegliwości pojawiły sie ok. 3 dnia po zdarzeniu. Leczyłem się najpierw Cipronexem (2x1) przez 5 dni, a następnie 21 dniu Unidoxem (w tym czasie chyba po ekspozycji na słońce pojawiło się silne zaczerwienienie czubka nosa). W czasie antybiotykoterapii nie brałem nic osłonowego co zaowocowało pojawieniem się grzybicy na języku (żółty pasek na środku i białawe obłożenie języka, bez nalotu jakiegoś grubego). Po skończeniu Unidoxu zacząłem stosować Trioxal. Po tygodniu stosowania tego leku na klatce piersiowej wyskoczyły mi krosty (czerwono-różowawe). Dodatkowo od początku prawie po niebezpiecznym kontakcie jest lekkie zaczerwienie i zgrubienie przy ujściu cewki moczowej i powracające stany zapalne żołędzi i napletka od wewnętrznej strony. Krosty na klatce piersiowej obejrzał dermatolog i przepisał Acnatac, które powodowało jedynie, iż krosty stawały się ropne. Dodatkowo ok. 2 dni po pojawieniu sie krost wystąpił trądzik na czole, który zajmuje równiez lekko nos i okolice pod dolną wargą. Najgorsze jest jednak to, że na całym ciele zaczęło sie pojawiać zaczerwienie skóry - najsilniejsze na klatce piersiowej, zajęte są również przedramiona i własnie czoło oraz okolice nosa i pod oczami, skóra w tych miejscach jest jakby spuchnięta (zwłaszcza na czole). Mało tego, doszło do zapalenia brzegów powiek, tzn. powieki dolne, a raczej miejsce pod nimi jest opuchnięte. Wykluczono badaniem nużeńca.

Z chorób wenerycznych wykluczyłem badaniami:
rzeżączkę, kiłę (tu muszę jednak powtórzyć badanie), HIV, chlamydie trachomatis, rzęsistkowicę. Dermatolodzy rozkładają ręce i przepisują preparaty przeciw alergiczne (loratadyna), witaminę PP, cynk i inne pierdółki a w rozpoznaniu wpisuja trądzik. Jutro czekam na jakiś preparat robiony na twarz oraz na zmiany na ciele. Nie mam juz za bardzo siły i nie wiem co robić. Dodam także, że język po przyjmowaniu przez 1,5 msc itrakonazolu dalej jest obłożony. Poza tym jest lekkie zapalenie błony śluzowej jamy ustnej (dolne dziąsła).

Do mycia twarzy używam mydła siarkowego 2 x dziennie, ale nie wiem czy coś pomaga.
Bardzo prosze o pomoc i sugestie co mi może być. Wszystko łączę ze stosunkiem seksualnym, bo wcześniej nie miałem takich problemów skórnych.

PS:

W badaniu wymazu cewki moczowej wyszły:
Streptococcus viridians i Coagulase negative Staphylococus. Urolog stwierdził, że jeśli chodzi o cewke to nie maja one wpływu, są tylko zanieczyszczeniem próbki, natomiast dermatolodzy nie zwracali na to w ogole uwagi. Dodatkowo w innym wymazie z cewki wyszły dość liczne bakterie gram ujemne (jeśli to ma jakieś znaczenie).

Dodam także, że cewka od czasu do czasu kłuje i często ddaje mocz, ale nie wiem czy ma to związek ze mianami skórnymi.

Ponadto zmiany nie swędzą ani jakoś nie bolą, widoczne sa także kropeczki czerwone jakby pękło naczynko, także widoczne sa takie nitki na tułowiu jakby po pękniętym naczynku.

Z innych objawów występuje osłabienie, lekkie chudnięcie oraz nocne poty. Wydaje mi się, że jest to jednak wina nerwów, które wszystkiemu towarzyszą. Kilkukrotnie schodziła mi też skóra z wewnętrznej części dłoni.

Bardzo dziekuję za odpowiedzi.