Dziwne zjawisko

napisał/a: Festinka 2012-09-16 20:41
Witam, dręczy mnie dziwne uczucie które pojawia się u mojego chłopaka. Wytłumaczę jak to wygląda i mam nadzieje, że ktoś być może będzie wiedział co to może być.

Otóż mój chłopak co jakiś czas, ale nieregularnie dziwnie się czuję. Zdarza się to nagle, więc nie jesteśmy w stanie zauważyć z jakiego powodu ma takie dolegliwości. Zatem wygląda to tak, że nagle zaczyna robić się niedobrze mojemu chłopakowi, zalewają go tzw. "zimne poty", następnie dostaje podczas patrzenia widzi jasne plamki w oczach i następuje też gorsza widoczność. Zazwyczaj po tym zjawisku, gdy plamki znikną zaczyna się mocny ból głowy.

Nie wiemy co to może być, ponieważ tak jak wspomniałam dzieje się to nagle, bez ostrzeżenia. Zaczynam się trochę tym niepokoić, więc proszę o odpowiedzi gdyby ktoś miał pomysł cóż to może być. Z góry dziękuję.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-16 22:18
Wygląda to na migrenę postać klasyczną z objawami ocznymi. Czy ból jest zlokalizowany jedno/obustronnie?
napisał/a: Festinka 2012-09-16 23:43
A przy migrenie to normalne, że się nadmiernie poci? Tak bardziej boli prawa strona głowy i oko.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-17 10:03
W fazie zwiastunowej jako jeden z objawów może występować nadmierna potliwość. Skoro ból jest jednostronny to to też przemawia za migreną.
napisał/a: Festinka 2012-09-17 16:54
Rozumiem, to w takim razie jak można z tym walczyć? Są na to jakieś leki?
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-17 17:00
Sama mam dość często migreny. Jedynie działam objawowo, tzn. kiedy mam te objawy zwiastunowe(poty, niedobrze mi, zaburzenia widzenia)biorę jedną tabletkę Solpadeine i rozpuszczam w szklance wody. Pomaga tylko na początku, jak już mnie boli głowa to słabiej działa. Wszelkie Apapy itp. nie działają. Czasem dieta ma wpływ na wyzwolenie objawów(banany, czekolada) jak i niektóre zapachy. Taka nadwrażliwość.
napisał/a: Festinka 2012-09-17 22:19
Rozumiem, czyli nie ma lekarstwa żeby wyleczyć tą chorobę?