Dziwne zgrubienie w nodze

napisał/a: joy91 2013-09-27 13:45
Wiam.

W nodze, z przodu goleni mam dziwne zgrubienia. Jedno z nich, najwieksze, wyczulam 2 miesiace temu. Zgrubienia nie sa widoczne, jedynie uniesiona skora jest widoczna pod swtatlo. Zgrubienia sa miekkie. Najwieksze z nich chyba mozna lekko przesuwac (ale to nie jestem pewna na 100%). zgrubienie jest rozlane, nie mozna wytyczyc dokladnie jego granic. Mam wrazenie, ze w jednej czesci jest bardziej wypukle, a w innych bardziej plaskie. Byc moze to kilka zgrubien, byc moze jedno. Rozprzestrzenia sie na dlugosci ok 10cm. W okokicy czuc 2-3.drobne, dobrze.odgraniczone, twarde i przesuwalne guzki.
Bylam u lekarza POZ. Otrzymalam.skierowanie na rtg celem wykluczenia zmian na kosci. W opisie.rtg "zmian kostnych nie uwidoczniono".
Po badaniu lekarz stwierdzil, ze jest to po prostu taka.moja uroda, mam w calym.ciele takie zgrubienia tkanki i pewnie tutaj tez. Ze te twarde guzki to po uderzeniach z dziecinstwa. A te zgrubirnia to skumulowana tkanka.

Ja jednak wyczytalam w Internecie, ze takie zgrubienia to moga byc miesaki - nowotwory zlosliwe. Tym bardziej, ze te zgrubienia sa na goleni, gdzie tkanka podskorna jest cienka. I wpadlam w panikie. Jesli mam.ten nowotwor i od 2 miesiecy nic nie robie? Tym bardziej, ze on szybko daje przerzuty? Mam wiec pytanie - jaka.jest szansa, ze opisana zmiana to jakas patologia i miesak? Jakie badania wykonac, gdzie sie.udac?