dziwne zgrubienie

napisał/a: cisowianka21 2006-12-28 10:41
Od ponad 5 dni zauważam na łydce dziwne zgrubienie. Najpierw myslałam , ze ukgryzł mnie komar. Jednakże to boli a nie swędzi. Jest strasznie twarde i zaczerwienione oraz nie zmiejsza się wogole. Na noc zaklejam i smaruje Oxycortem. Jak rano odklejam to ejst mniejsze i blatsze. Po jakimś czasie robi się znowu czerwone i większe. Nie wiem co mam z tym robić. Gdzie z tym mam iść. Czym to smarować?? Prosze o pomocPILNE!! Karolina:(
napisał/a: Peter 2006-12-29 10:06
Do dermatologa lub chirurga.
napisał/a: cisowianka21 2006-12-29 10:56
Czy ci lekarze przyjmą mnie bez niczego??
Jak słyszłam , ze trudno jest dostać się do dermatologa i do chirurga również.
napisał/a: andsunamun 2009-03-24 19:03
Wyglada mi to na to co sama mialam ubieglej jesieni. Te same objawy i metoda samoleczenia tez...tyle ze ja z tego miejsca pare dni wczesniej wyrwalam kleszcza. Miejsce najpierw swedzialo wiec podrapalam a za jaskis czas rumien....dobrze ze nie wedrujacy. Nabrzmiale, spuchnete, bolace, czerwone, twarde..wizyta u ogolnego...gdy powiedzialam o kleszczu od razu dostalam kuracje antybiotykiem silnym. Dla pewnosci poszlam do dermatologa....kazal brac dalej te prochy i przedluzyc kuracje tym antybiotykiem ktory zazywalam. Pilam go cos bardzo dlugo...Dostalam polecenie ze po kuracji mam wykonac na W.S.I badanie na oznaczenie poziomu przeciwcial przeciwko boreliozie co niestety zbagatelizowalam. Podobno objawy moga pojawic sie po trzech do szesciu miesiecy. Wkurzylam sie bo jak chcialam od dermatologa skierowanie na badanie to kazal mi z tym isc do ogolnego a ogolny tez nie wypisal. Mam prace w bezruchu i teraz jeszcze bardziej niz kiedykolwiek odczuwam dyskonfort w stawach, zwlaszcza z prawym barkiem mam problem gdy dlugo jestem w tej samej pozycji. A podobno te bakterie atakuje w pierwszej kolejnosci stawy, pozniej narzady a nawet mozg. Chyba jednak pojde na to badanie choc dermatolog mnie uspokojal ze jesli rumien jest szybko wykryty i leczony tak jak u mnie jest malo prawdopodobne ze bede miala powiklania. ALE NIEWYKLUCZONE...