Dziwne wypróżnianie

napisał/a: ubihondka 2014-01-29 08:44
Witam
na poczatek napisze ze od okolo 6 msc codziennie pije po 3 lyzki oleju lnianego na zimno
Okolo 3 tyg temu wypijajac piwo ok godz 19 po 3,4 godzinach zlapaly mnie bulgotania w dolnej czesci brzucha wiec polecialam do ubikacji i zobaczylam wodnisty stolec z duza iloscia sluzu i chyba to wygladalo jak krew w kazdym razie nie zywa czerwona jak to krew wyglada po skaleczeniu.
Problem minal ale po 3 tygodniach mialam wczoraj bulgotania w brzuchu i duzo gazow i po powstaniu z lozka dzisiaj mialam to samo czyli wodnisty sluz z krwia . Poza tym biegunek zadnych nie mialam. Co moze byc tego przyczyna ? dodam ze obecnie jestem na diecie dzienne spozycie to ok 1000 kcal, zastanawiam sie czy to nie przez ogromne spozycie blonnika? codziennie po 3 duze lyzki otrebow owsianych z jogurtem do tego duze ilosci fasoli czerwonej wczoraj zladlam.
Gazy wydaja mi sie ze mam po zjedzeniu jablka lub pomarancza bo to jadam 3,4 godz przed najwieksza iloscia gazow.Dodam jeszcze ze codziennie wypijam po 2 litry plynow w postaci zieloych herbat ale to raczej wplywu nie ma
Tak jak wspomnialam pierwszy raz taka biegunka zdarzyla mi sie 3 tyg temu a dzisiaj powtorzyla. Nie mam bolow zadnych oslabniec czy braku apetytu za to wieczorami sporo gazow ,czy to moze byc spowodowane odzywianiem ? lub co moze sie dziac
pozdrawiam
napisał/a: Ell 2014-01-29 11:13
krwawienie z ukladu pokarmowego- koniecznie lekarz.
Moze to byc podraznienie, moze to byc cos powazniejszego.

Jakos nie wydaje mi sie, zeby olej lniany mial cos wspolnego z krwawieniem.
napisał/a: ubihondka 2014-01-29 11:23
Dzieki za informacje
a duza ilosc spozywanego blonnika moze miec na to wplyw ? a skad te gazy czy za duza ilosc blonnika moze powodowac ?
na razie odrzucam owoce na jakis czas bo moze po tym te gazy sie wytwarzaja .
Tak jak wspominalam zdarzylo mi sie to drugi raz w przeciagu 3 tygodni i zadnych bolow brzucha nie mam .
Czasami tylko troszke sluzu sie samego pojawialo
napisał/a: Ell 2014-01-29 13:00
gazy to juz moze byc wina np fasoli. Ogranicz moze blonnik i obserwuj organizm.
napisał/a: ubihondka 2014-01-30 09:02
Witam
wczoraj tylko fasolka czerwona z puszki ,ale juz bez otrab i bez owocow
dzisiaj juz bez sladow krwi i bez sluzu (wczoraj bylo duzu sluzu ) ale papkowaty stolec z niestrawionymi resztkami pokarmow
no i gazow wczoraj brak
cieakawe co to moglo byc lub jest .Zauwazylam jeszcze ze odbija mi sie nawet nie jedzac przez jakis czas . Nie mialam nigdy tego
pozdrawiam
napisał/a: cindy25 2014-01-30 16:04
jak kiedyś piłam parafinę to miałam problemy z biegunką i stolcem, ale po oleju nie sądzę, może zaczęłaś źle tolerować jakiś produkt i on podrażnia twój żołądek, krew w kale jest niepokojąca, lekarz powinien dać ci skierowanie na badania, dobrze jest brać probiotyk przy problemach z jelitami i uzupełniać składniki mineralne np. pijąc orsalit z wodą, przy częstych stolcach to ważne, jak piłam parafinę to też miałam śluz w kale, ale to było 3 lata temu i nie piję już tego, nie sadzę żeby w twoim przypadku było to samo
napisał/a: ubihondka 2014-01-31 08:35
Bardzo dziekuje za wiadomosci
nie chce juz zanudzac ,ale ten przypadek mialam w srode ,wczoraj stolec papkowaty bez sladow,a dzisiaj juz taki na ok 20 cm i pierwsze 10 cm okolo normalne twardawe z lgniecione w takie klulki odrywajace sie ,a druga czesc uformowana ale taka luzna dosyc.W srodku widze wczorajsza nie za bardzo strawiona zielona salate. Za to juz bez sladu krwi i sluzu
pozdrawiam serdecznie
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-01-31 16:16
Witam
Gazy pojawiają się głównie po roślinach strączkowych oraz w przypadku trawienia laktozy i nabiału.
Błonnik powoduje często kucia w jelitach oraz biegunki - dla tego musisz zwracać uwagę co ile zawiera.
Z olejem lnianym również musisz uważać, nie każdy dobrze go toleruje - u mnie powoduje biegunkę.
Jabłka i owoce - odstaw jeżeli masz problemy trawienne. Ja unikam ponieważ mam problemy po spożyciu owoców, szczególnie cytrusów.
W przypadku pojawienia się wzdęć zaopatrz się w Ulgix na trawienie.
Włącz do diety kaszę jaglaną.
Zielona herbata ma duży wpływ na jelita ponieważ pobudza ruchy perystaltyczne i często są po niej problemy w postaci luźnego stolca.
Na biegunki polecam tabletki ziołowe Taninal.
Pod tym linkiem znajdziesz kilka moich artykułów na temat odżywiania przy problemach gastrologicznych:
http://wieszjak.polki.pl/eksperci,1011,Krzysztof-Mikiecik.html

Pozdrawiam