Dziwne uwypuklenie i ból głowy

napisał/a: Hoxley 2016-05-06 19:41
Witam. Ponad rok temu zaobserwowałem u siebie dziwne ukształtowanie mojej czaszki. Ciężko powiedzieć czy problem ten występuje u mnie od urodzenia, w każdym razie zacząłem się temu przyglądać szczególnie, że od czasu do czasu męczą mnie bóle głowy. Wychodzą one właśnie z miejsca, które zwróciło moją uwagę (okolice lewego płata skroniowego). Kształt mojej czaszki w tym miejscu jest dosyć specyficzny. Lewa kość skroniowa jest zdecydowanie bardziej uwypuklona niż prawa, w dodatku wyczuwalne są szwy czaszkowe (jako wgłębienia), które pojawiły się dosyć niedawno (a przynajmniej takie odnoszę wrażenie). Gdy położę głowę na tej uwypuklonej części odczuwam pewien dyskomfort (podobny do ucisku), który mija gdy zmienię ułożenie. Ból promieniuje do brwi, oka, ucha, żuchwy oraz szyi po lewej stronie (jest tępy - nie nieznośny, aczkolwiek dokuczliwy). Dwa lata temu miałem wykonywane badanie TK głowy (w momencie gdy jedynym objawem jaki odczuwałem był lekki ból głowy, bez wyraźnych zmian w strukturze czaszki lub ich nie dostrzegałem). Badanie jednak nie wykazało choćby najmniejszych zmian. Zastanawiam się co to może być. Czy szwy czaszkowe mogły się tak rozejść (lub czy to w ogóle szwy)? Czy takie uwypuklenie ma być powodem do obaw jeśli wiążę z nim symptomy bólowe? Nie wiem czy zgłosić się z tym do lekarza, bowiem jak już mówiłem badanie TK miałem wykonywane ledwo 2 lata temu i nie wiem czy powinienem w ogóle bić na alarm. Myślę, żeby na własną rękę wykonać badanie RTG czaszki i dopiero wtedy podejmować ewentualne kroki. Czy jednak takie badanie ma w ogóle sens w tym przypadku?