dziwne uczulenie i rany na ciele

napisał/a: intwominds 2014-05-25 21:04
Witam, od kilku miesięcy mój mąż ma poważne problemy ze skórą. Zaczęło się od stóp: nagle zaczęły wyskakiwać jakieś plamy, potem zrobiły się z tego rany, skóra zaczęła pękać. Po podaniu sterydów w zastrzyku problem zniknął, a po dwóch tygodniach powróciło. Potem problem rozprzestrzenił się też na całe ręce i tułów. Na rękach ma takie suche plamy, a na ciele czerwoną wysypkę. Problem nasila się po kąpieli, kiedy to całe ciało jest czerwone. Dermatolog i alergolog w jednym cały czas przepisuje maści ze sterydami, jednak nie chcemy tego stosować na dłuższą metę, ponieważ wiadomo jakie działanie mają sterydy na organizm i skórę przy dłuższym stosowaniu. W testach wyszło uczulenie na nikiel i koty (kota nie mamy) (i jeszcze jakaś substancja na "f", ale nie pamiętam nazwy a kartka z badaniami zaginęła). Dodam jeszcze, że problem zaczął się ok 3 miesiące po przeprowadzce. Czy to może być związane z wodą? Jak temu zaradzić? Proszę o fachowe opinie, bo już nie mamy siły z tym walczyć.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-26 02:00
A co się takiego zmieniło od czasu przeprowadzki ? Trzeba to dokładnie przeanalizować, a próbkę wody można dać do analizy do specjalistycznego laboratorium - może coś się wyjaśni.
napisał/a: intwominds 2014-05-26 09:10
Zmieniła się przede wszystkim woda, gdyż pochodzi z innego źródła. Tak myślałam, czy może nie porównać tych dwóch próbek z poprzedniego domu i obecnego? Na pewno w naszej jest więcej kamienia, bo to widać gołym okiem. Jednak u męża w domu był zamontowany magnetyzer, więc założyliśmy i u nas. Na razie bez zmian, chociaż minął dopiero ok. miesiąc. Do picia mamy wodę z filtra Britta. Na początku myśleliśmy, że winowajcą jest włókno szklane w wylewce, po której mąż przeszedł się w klapkach z gołymi stopami. W sumie zaczęło się zaraz po tym, ale może to zwykły zbieg okoliczności. Podłogi już mamy dawno ułożone, więc i tak stawiałabym na wodę. Dodam jeszcze, że mój mąż nigdy nie miał problemów skórnych, ale jego dwaj bracia mają AZS, a babcia miała egzemę.
napisał/a: dor_salva 2014-12-06 14:13
zrób sobie testy alergiczne lub na nietolerancję pokarmową to sie dowiesz od czego to masz.
napisał/a: wikam2 2014-12-06 17:59
Daty postów!