dziwne uczucie w rękach i nogach

napisał/a: bastka79 2011-02-26 21:54
Witam

Dopada mnie ostatnio dość często okropne uczucie ( i tu mam problem z właściwym tego określeniem ) ... zmęczenia , ciężkości i jakby lekkiego tępego bólu całych rąk i nóg . Nie w konkretnym miejscu tylko tak jakby " w środku" ale jak uciskam wtedy mięśnie rąk i nóg to mam wrażenie że może to mieć z nimi związek . Uczucie to pojawia się z reguły w nocy i niestety powoduje że nie jestem w stanie spać ( czasami pod wieczór jak odpoczywam , nigdy w czasie jakiejkolwiek aktywności fizycznej ) . Jak mnie to dopada ( a ostatnio każdej nocy ) to nie wiem co mam z tymi moimi kończynami zrobić , nie mogę przyjąć żadnej pozycji leżącej jaka byłaby w stanie wyciszyć to uczucie . Nie zostaje mi nic innego jak po prostu wstać z łóżka . Chodzenie zmniejsza to uczucie , czasami dłuższe chodzenie i "wymachiwanie" rękami pomaga . Męczę się z tym już kilka lat ( z tym że są czasami przerwy kilku miesięczne ) . Co może być tego przyczyną , mam dopiero 32 lata i nie chciałabym "tego" mieć przez resztę życia

Jakie powinnam zrobić badania ? albo do jakiego specjalisty się udać ?? ( mój lekarz rodzinny niestety bagatelizuje problem )
napisał/a: piotrosiama 2011-02-26 21:57
Można by było sprawdzić jaki masz w organiżmie poziom magnezu i potasu, bo dość często niedobór tych pierwiastków daje podobne objawy.
napisał/a: bastka79 2011-02-26 22:01
ciekawa sugestia . faktycznie dawno tego nie sprawdzałam ..... zrobię to w pierwszej kolejności

dziękuję za poradę
napisał/a: kasia.37 2011-02-28 09:33
A to nie jest zespół niespokojnych nóg przypadkiem?
napisał/a: bastka79 2011-02-28 20:04
kasia.37 napisal(a):A to nie jest zespół niespokojnych nóg przypadkiem?[/quot

po przeczytaniu togo wpisu poczytałam na ten temat w internecie i chyba muszę udać się do dobrego neurologa ..... muszę znaleść przyczynę bo chyba oszaleję jak będzie tak dalej . Zrobię sobie najpierw sama badania na poziom magnezu i potasu i z nimi podejdę do neurologa . Z tego co poczytałam to moje objawy się częściowo pokrywają z ZNN z tym że mało kto pisze że dotyczy on jeszcze dodatkowo rąk .
napisał/a: bastka79 2013-08-12 23:00
przyczyna leżała w poziomie potasu i magnezu , chociaż mieściły się w normie .magnez i potas brane "garściami" przez dłuższy okres ( mowa o magne bo potas tylko przez miesiąc po 1 tabl) rozwiązały problem .