dziwne uczucie w prawym boku

napisał/a: antithesis 2011-10-20 17:13
Witam.
Przedwczoraj byłam u lekarza z bólem gardła (opuszczona i opuchnięta tylnia ściana gardła),temp. najwyższa była pierwszego dnia infekcji 38,5, na drugi dzień 37,9, teraz mam normalną lub 37. Ogólnie to 4 dzień choroby. Lekarz stwierdził,że to zwykłe przeziębienie. Dostałam GROPRINOSIN 3x1 tabletka dziennie, ogółem mam wziąć 20 tabletek. Dawno nie miałam robionej morfologii więc dostałam skierowanie ale zrobię jak będę całkowicie zdrowa. Wszystko byłoby ok, gdyby nie lekki ucisk z prawej strony na wysokości żeber. Wydawało mi się, że to powiększona wątroba od brania leków (niedawno również byłam przeziębiona). Powiedziałam o tym lekarzowi i dał mi osłonowo SYLICYNAR. Ja nadal czuję to dziwne uczucie w boku. Tak jakby ktoś tam lekko trzymał. Od razu mówię , że nie jest to ból. Co to wg Was może być? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie ukrywam, że trochę się martwię.
Pozdrawiam
napisał/a: antithesis 2011-10-20 19:48
Bardzo proszę o odpowiedz...
napisał/a: opilek 2011-10-20 20:06
Powodów takiego trzymania może być naprawdę dużo. Powiedz w jakich okolicznościach on występuje, czy po posiłku, przy ruchu? Niektóre wirusówki mogą być spowodowane przez wirusy takie jak EBV czy CMV które też mogą powodować powiększenie wątroby, nie koniecznie leki muszą być powodem twoich dolegliwości, jest to jednak stan przejściowy.
napisał/a: antithesis 2011-10-20 20:30
EBV powiązane jest z mononukleozą o ile się nie mylę, a mononukleozę przechodziłam ok 6 lat temu... I właśnie od tamtej pory jak mam jakąś infekcje odczuwam to. Natomiast teraz jakby bardziej to zwróciło moją uwagę. Raczej nie ma to powiązania z tym co zjem. Jak siedzę to trochę bardziej to odczuwam, wtedy to można nazwać lekkim odrętwieniem. Jak chodzę raczej tego nie czuję.
napisał/a: opilek 2011-10-21 11:30
Tak EBV to mononukleoza. Ponieważ dolegliwości jak sama PAni pisze nie są bardzo silne może Pani przy następnej wizycie poprosić lekarza, żeby zbadał czy wątroba nie jest powiększona, jeśli oczywiście to wątroba jest winna Pani dolegliwości. Można także dołożyć do badania krwi badanie enzymów wątrobowych. Równie dobrze dolegliwości mogą pochodzić jednak z mięśni czy układu kostno stawowego.
napisał/a: antithesis 2011-10-21 11:50
Lekarz zlecił mi wykonie badań AST ALT. Dziś to wrażenie trochę się zmniejszyło, może dlatego, że nie leżę już w łóżku jak przez ostatnie 4 dni. Bardzo dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie.
napisał/a: antithesis 2011-11-29 18:46
Oto wyniki mojego usg :
"Wątroba niepowiększona, normoechoogeniczna, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, bez cech kamicy. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka niepowiększona, jednorodna. Śledziona powiększona, dł. 125mm, jednorodna. Nerki przeciętnej wielkości, typowego położenia i kształtu, bez zastoju, bez ewidentnych cech kamicy, bez zmian litych. Pola nadnerczowe wolne. Pęcherz moczowy niewypełniony. Aorta brzuszna nieposzerzona."

Miałam stwierdzone zapalenie dróg moczowych. Brałam Żuravit. Powtórzyłam badanie moczu :
glukoza nb
bilirub nb
ciala ket nb
ciężar właściwy 1,030
krew ujemny
pH 6,0
białko nb
leuk ujemny
barwa żółta
nabłonki płaskie nlicz w prep, okrągłe poj w prep
krwinki białe 0-1 w pw
pasma śluzu licz



Uczucie "kolki" w prawym boku nadal się utrzymuje. Lekarz mnie badał ale nic nie stwierdził, wszystko było ok, przy uciskaniu nic nie boli.

Nie daje mi spokoju pytanie czy to możliwe aby tyle czasu rozwijał się wyrostek?
Proszę o odpowiedź , nie ukrywam,że się martwię...
napisał/a: opilek 2011-11-29 19:00
A czy ma PAni jakieś dodatkowe objawy mogące sugerować wyrostek, choć tak naprawdę jakby to był wyrostek raczej nie pisałaby Pani o tym na forum. A jak reszta badań tzn morfologia biochemia itd??? Trochę powiększona jest śledziona ale raczej nie jest to powód do większego niepokoju (warto będzie to jednak skontrolować za jakiś czas). Z wynikami badań dobrze by było odwiedzić Pani lekarza.
napisał/a: antithesis 2011-11-29 19:20
Wyniki morfologii :
OB 10mm
Surowica na czco :
Glukoza 86,0 mg
bilirubina całk 1,6 mg
ALT 31 U/l
AST 28 U/l

leuk 4,72 x 10^3/ul
neu 60,0 %
limf 26,9 %
mono 8,7 %
eozyno 1,6%
bazofi 0,8%
luc 2,0%
neuro 2,83 x10^3/uL
limf 1,27
mono 0,41
eozyn 0,07
bazo 0,04
luc 0,10
eryt 4,82
hemogl 13,7 g/dl
hematokr 40,2 %
mcv 83,3 fL
mch 28,4 pg
mchc 34,1 g/dl
rdw 13,3 %
hdw 2,60 g/dL
płytki 218,0 x 10^3/uL
mpv 8,3 fL


Raczej innych objawów wyrostka nie mam... Apetyt mam, przy podnoszeniu nogi do klatki piersiowej nic nie odczuwam, nie wymiotuję. Może czasem mam lekkie wzdęcia.
napisał/a: opilek 2011-11-30 05:24
Wyniki w normie co także wyklucza rozpoznanie wyrostka, ale w medycynie jak w kinie jeśli objawy będą się nasilać lub dołączą się inne proszę sie nie zastanawiać tylko isć do lekarza. Na teraz z tego co Pani opisuje nic się jednak nie dzieje. Warto za jakiś czas skontrolować się ponownie w związku z tą śledzioną i zrobić morfologię z rozmazem plus usg
napisał/a: antithesis 2011-11-30 09:56
Ta "kolka" już trzyma mnie od ponad miesiąca. Nie nasila się.

Bardzo dziękuję za rady i zainteresowanie,
Pozdrawiam
napisał/a: antithesis 2012-05-09 18:11
Witam!
Minęło trochę czasu. Po opisanej sytuacji leczona byłam na zapalenie dróg moczowych.
Czasem uczucie tej kolki się pojawia. Właśnie po prawej stronie. Odkąd piję len mielony jest lepiej. Dodam, że kilka razy drętwiała mi prawa noga. Wczoraj miałam biegunkę, trzęsło mną.No i oczywiście pojawiające się uczucie "kolki". Nie mam pewności, ale chyba było to lekkie podtrucie. Zawsze boję się, że to wyrostek- jakoś nie daje mi to spokoju. Przy zginaniu nogi nie boli, przy uciskaniu też nie. CZY WYROSTEK DAWAŁBY ZNAĆ O SOBIE PRZEZ TAKI DŁUGI CZAS?- proszę o odpowiedź.

dziś już biegunki nie mam(jak do tej pory). Czasem jednak poczuję to dziwne uczucie w prawym boku.

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam