dziwne uczucie podczas przemieszczania się

napisał/a: cominek 2007-03-29 20:05
Dzień dobry, mam dwa pytania na które bardzo chciałbym znać odpowiedź.
1. czy z badania eeg można wykryc raka mózgu lub jakis krwiak
2. ostatnimi czasy dziwnie sie czuje i nie wiem czy jest to wynik stresu(ma trudna prace,a jakis czas temu miałem nerwobóle). Trudno mi określić objawy, czasem lekko boli mnie głowa w "górnej" części czaszki, a czasem na skroniach. Jest to ból minimalny, ledwo wyczuwalny. Ponadto dziwnie się czuję w czasie "przemieszczania", tzn jak gdzies ide - np. na przystanek czy do sklepu. Nie robi mi sie słabo, ani nie kręci mi się w głowie, poprostu taki mały lęk i taka jakaś dziwna nie pewność mnie ogarnia. Tak "słabo" się czuję, nie pewnie, jakby za chwile miało mną zawiać. Gdy siedze za biurkiem czy w domu to wszystko jest ok, czuje sie ok. Boje się że to może być coś groźnego. Jestem chory na epi, ale to chyba nie ma nic wspólnego. Wiem że trudno jaką kolwiek diagnoze wystawic po takim opisie, no ale byłbym wdzięczny za wasze opinię i ewentuale rady do jakiego lekarza lub na jakie badania się skierować. Z góry dziękuje za pomoc
napisał/a: Piter1 2007-03-30 10:48
ad 1. EEG wymienia się w sposobach diagnostyki guzów mózgu więc zdaje się że można, ale to wymaga zawsze potwierdzenia rezonansem lub tomografem.
ad 2. "poprostu taki mały lęk i taka jakaś dziwna nie pewność mnie ogarnia. Tak "słabo" się czuję, nie pewnie, jakby za chwile miało mną zawiać. Gdy siedze za biurkiem czy w domu to wszystko jest ok, czuje sie ok" - to raczej problem twojej psychiki
napisał/a: marcin-1975 2007-04-21 22:38
Witam.

A czujesz coś podobnego do moich objawów:

Czasami jak coś zjem czuje mdłości i zawroty głowy. Kolana mi się uginają i brak mi sił. Czuję się słabo i ostatnio trace czucie w prawej ręce (wieczorami). Też czasami czuję mocną pracę serca zwłaszcza jak się położe lub wchodzę po schodach. Byłem u kardiologa i niby wszystko ok z pompą. Dał mi magnez z witaminą B6 i to wszystko. Też mnie to męczy i denerwuje. Czasami czuje lekki niedowład mięśni szczęki dolnej jakbym żuł gumę przez dwa dni (zmęczenie mięśni szczęki).

Pozdrawiam