Dziwne uczucie pod prawym żebrem ?

napisał/a: Jason9006278 2016-12-06 20:26
Czesc, mam do was pewne pytanie, moze jestem przewrazliwoony, nie wiem. Od jakiegos czasu pojawilo sie u mnie dziwne uczucie. Ciezko to opisac, bo na pewno od razu zaznaczam nie jest to bol, uczucie moge porownac do pompowania malego baloniku i w tym samym czasie spuszczanie z niego powietrza a to wszystko mam w okolicy prawego dolnego zebra, gdzies tutaj. Mialem to jakis czas temu, potem przerwa nic nie bylo, ewentualnie sporadycznie a teraz juz drugi dzien mam takie uczucie. Pojawia sie w roznych odstepach czasu. Jak nie skupiam sie na tym to jest lepiej, ale kiedy leze, czy cos takiego to od razu czuje to, lub kiedy ide po ulicy. Co to moze byc, czy to cos groznego ? Mialem robione usg jakies 2 tygodnie temu, woreczek bez zlogow, watroba umiarkowanie powiekszona, ogolnie mam stluszczenie watrroby, ale lykam regularnie esentiale forte i w wynikach tez mam poprawe, AST 22,4 tu norma to 40 natomiast ALT mam 83 przy normie 41 ale i tak sie zmniejszylo. Wczesniej mialem duzo wieksze wartosci i nie mialem podobnych objawow. Moze to byc jakis nerwobol albo nie wiem, nagormadzone powietrze w jelitach ? Dodam, ze nie mam innych objawow, nie mecza mnie jakies gazy, nie mam problemow ze stolcem, unikam smazonego, nic takiego nie jadam.
napisał/a: radek42 2017-01-20 20:36
Cześć ja też tak mam,i to chyba jest od wątroby ,to jest coś takiego jak by coś przeszkadzało zawadzało rozpierało,i ja coś takiego odczuwam od dłuższego czasu,
napisał/a: Jason9006278 2017-01-28 00:23
No właśnie.. sam nie wiem bo nic innego się nie dzieje. Chyba że to jakieś nadmiary powietrza w jelitach ?
napisał/a: moralna 2017-02-20 11:43
Nie myślałeś o tym, by uda się na badanie USG jamy brzusznej? Takie wstępne badanie powinno rozwikłać jakieś wątpliwości lub je potwierdzić. Jeżeli chcesz specjalistów w zakresie gastrologii i hepatologii to udaj się do Wrocławia, do Centrum GH. Część badań mają refundowanych przez NFZ :)