Dziwne uczice dzis z rana

napisał/a: Immortallord 2012-12-08 16:16
Ludzie powiedzcie mi co sie ze mna dzieje wczoraj byłem u kardiologa zrobił mi echo serca i ekg i wyszło niby wszystko w porzadku jedynie puls za wysoki pani kardiolog zapewniala mnie ze na 1000000000% nie ma u mnie podejrzen zawalu to podejrzewam po echu serca tak stwierdzila dzis z rana natomiast mialem jakies takie ziwne uczucie najpierw sie zdenerwowalem a puzniej przez pare sekund nie umialem złapac oddechu po czym nagle moje serce mocneij zabiło tak jakby przestało bic na chwile i za chwile znowu ruszyło dodam tylko bo moze to byc powod ze jestem bardzo zestresowany i podejrzewam u siebie nerwice serca znalazlem na innym forum 20 objawo nerwicy i mam z nich conajmkniej 15 napdaja mnie jakies leki przed wyjscuiem z domu ze cos mi sie stanie za chwile jestem od srodka caly rozklekotany biegam od lekarza do lekarza i nikt nei wie co mi jest czy te dziwne uczucie dzis z rana mogolo byc własnie z nerwow
SCISLO MI TAK JAKBY KLATKE NA SRODKU PO CZYM PUSCILO I POCZULEM MOCNE UDERZENIE SERCA
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-12-08 18:21
" uczucie najpierw sie zdenerwowalem a puzniej przez pare sekund nie umialem złapac oddechu po czym nagle moje serce mocneij zabiło tak jakby przestało bic na chwile i za chwile znowu ruszyło "

Kołatanie serca , miałeś kogoś w rodzicie co był chory na nerwice ?
jaki masz zwykle puls i ciśnienie ?
napisał/a: Immortallord 2012-12-08 20:15
puls mam wysoki okolo 80-90 a cisnienie tak 140/70 a na nerwice nikogo nei mialem chorego dodam ze wczoraj byłem na echu serca mialem ekg robione i wssytko bylo ok tutaj znalazlem takei objawy nerwicy serca i z tych objawow mam 15
1)Przewlekłe zmęczenie oraz szybkie męczenie się przy wysiłku fizycznym.
2)Nasilenie się wymienionych tutaj objawów na drugi dzień po spożyciu alkoholu. Po kilku piwach objawy w większości wypadków ustępują, jakby uwaga od nich zostaje odwrócona.
3)Uczucie kuli w gardle oraz ściskania, niemożność przełknięcia jakiegoś „ciała obcego”, dławienie w gardle i jakby pulsowanie gardła z rytmem serca (serce wtedy mocno kołata).
4)Nieznośne duszności i niemożność wzięcia pełnego oddechu.
5)Ogólne rozdrażnienie i nerwowość – większe niż kiedykolwiek.
6)Lęk występujący gdy objawy się nasilają, jest to lęk przed śmiercią.
7)Typowy lęk występujący po prostu, ale nie jest to nieznośne.
8)Kołatanie serca, zmiana rytmu, bóle serca oraz klatki piersiowej, od klujących miejscowych, ściskających miejscowych po rozległe opasające klatkę piersiową (te ostatnie bardzo rzadko).
9)Podczas nasilenia się objawów nagła potrzeba pójścia do toalety.
10)Obniżona koncentracja oraz pamięć krótkotrwała.
11)Zawroty głowy (rzadko) oraz uczucie jak przed zemdleniem (częściej).
12)Podczas nasilenia się objawów występuje nagłe pocenie się rąk.
13)Czasem słabe bóle brzucha i tych okolic.
14)Przyspieszone bicie serca i nagłe pobudzenie (takie charakterystyczne uczucie w nadnerczach jak się wydziela adrenalina) gdy dzwoni telefon, szczególnie podczas wyrwania ze snu lub drzemki po obiedzie.
15)Czasem strach przed utratą kontroli, strach przed odejściem od zmysłów.
16)Nieznośne bóle pleców, nie są bardzo silne, ale częste i przewlekłe, trochę pomagają maści, które mają w swoim składzie m.in. ketoprofen.
17)Częsta niechęć do wykonywania swoich obowiązków oraz pracy, mimo że ją lubię.
18)Niechęć do wychodzenia z domu na miasto, do sklepów, szczególnie niechęć do jazdy autobusem – strach że wtedy objawy nasilą się.
19)Podczas nasilenia objawów wysokie ciśnienie 170/100, 180/110 (takie zanotowałem najwyższe). Po ustąpieniu ciśnienie wraca do normy lub jest lekko podwyższone. Tętno też przyspiesza chociaż mniej niż kiedyś, ponieważ teraz zażywam propranolol.
20)Czasami uczucie zimna, chociaż na zewnątrz jest ciepło, a innym razem uczucie gorąca – wtedy otwieram okno i czekam, aż mi się zrobi zimno – gorączki wtedy nie ma lub jest stan podgorączkowy.
21)Pobudzenie, podczas nasilenia objawów, które uniemożliwia właściwie nic innego jak oczekiwanie, aż to pobudzenie się skończy – jest to bardzo nieprzyjemne.
22)Znaczne nasilenie się objawów po spożyciu napojów zawierających kofeinę, chociaż czasem doraźnie objawy jakby doraźnie przechodzą, ale gdy kofeina przestaje działać to zaczyna się często gorzej niż na drugi dzień po spożyciu alkoholu.
23)Perfekcjonizm, ale akurat to mi nie przeszkadza, a nawet to lubię.
24)Lęk przed zaśnięciem, coś jakby uczucie niespełnienia, że się nie wykonało w danym dniu tyle ile było trzeba, nawet po pracowitym dniu (to jest błędne koło bo często przez opisywane objawy nie mogę normalnie pracować, a przez to, że nie mogę pracować pojawia się ten lęk przy zasypianiu). Ponadto objawy nasilają się w nocy, prawie co noc coś się dzieje.
25)Drżenie i trzęsienie się ciała – jednak teraz dzięki przeciwdrgawkowemu działaniu Xanaxu te objaw występują rzadziej. Wcześniej potrafiłem się trząść jak przy jakimś delikatnym ataku padaczki (w moim mniemaniu).
26)Często suchość w ustach i suche wargi.
27)Rzadko kiedy możliwość pełnego relaksu, odłączenia się od spraw codziennych, spokojnej drzemki itp.

W sumie jak to tak teraz czytam to wszystkei te objawy mam te uczucie ze zaraz zemdleje ten lek taki straszny od srodka teraz widzisz jeszcze kolatanie serca jakies leki przed zasneiciem ze nie wstane wtedy mnie ma rozniesc az od srodka ogolnie jestem caly od srodka rozdrazniony przebadalem wszystkie swoje narzady tarczyca ok wszystkei badania ok wczoraj te serce u kardiologa ok usg jamy brzusznej ok to co to moze byc innego ://// dzis jeszcze przed zegarkiem biegalem i zmierzylem puls po takim bieganiu 150 tpo tez nawert ok w nocy sie nie raz budze tez caly rozklekotany roztrzesiony
napisał/a: antithesis 2012-12-09 10:43
Witam,
mam bardzo podobne objawy. Moje życie jest podporządkowane myśleniu o tym przez cały czas.
Byłeś u psychologa?
napisał/a: Immortallord 2012-12-09 15:06
we wtroek do psychiatry ide bo psycholog to lipa jest on nie moze na recepte kleków przepisywac mylse ze psychiatra lepszy

Kurde wogole nie wiem chyba jeszcze raZ do tego kardiologa bede musial zajrzec bo zrobila mi echo niby ok wszystko ekg tez ok ale zauwazylem jeszcze jakies skoki cisnienia u mnie mieze paratem mama zaluzmy 120/56 a za chwile gdzies 10 min 140/70 przy tetnie caly czas ok0olo 100 i mysle czy to tez z nerwow moze byc niech mi holtera najwyzej załozy i jeszcze raz mi te serce dokladnie przebada
napisał/a: Immortallord 2012-12-11 17:42
no i byłem dzis u psychiatry dala mi kobieta promaziny i atarax 25mg powiedziala ze to powinno mi przejsc ataraxc kazala łykac 4xziennie a proamzine 3