Dziwne suche i czerwone plamy na skórze

napisał/a: natkowa 2013-12-02 22:52
W maju na prawej ręce zauważyłam początkowo prawie niewidoczną plamkę. Z czasem się ona powiększała i raz była prawie niewidoczna a raz ognisto czerwona. W tym momencie zrobiły mi się takie plamy jeszcze na palcach i prawym udzie. Byłam u 2 dermatologów i oboje stwierdzili, że to CHYBA ma podłoże grzybiczne. Żadna z 3 maści nie pomogła. Miałam też przeciwgrzybiczne tabletki, ale też to nic nie dało. Lekarz rodzinny stwierdził, że może to być atopowe zapalenie skóry i dostałam skierowanie do alergologa. Obecnie jestem w trakcie testów alergicznych. Niestety te plamy stają się coraz bardziej suche i wyglądają bardzo brzydko. Dodam, że mam 18 lat a od około 2 lat mam straszne problemy z nieregularną miesiączką, wypadającymi włosami i złym samopoczuciem. Jestem wiecznie śpiąca i zmęczona, często boli mnie głowa. Nie wiem jednak czy ma to coś wspólnego z tymi plamami. Czy to wygląda na atopowe zapalenie skóry? Nie wiem już gdzie szukać pomocy. Wizyta u alergologa dopiero pod koniec sierpnia, a wcześniej mam studniówkę i wolałabym się tego pozbyć. Załączam zdjęcia. Na jednym z nich mam maść Protopic dlatego tak się błyszczy.
napisał/a: Peter 2013-12-04 10:42
Tutaj konieczne badania ogólne. To, co widoczne na skórze może mieć podłoże w problemach w organizmie. Na pewno winna być zrobiona pełna morfologia, glukoza, crp, TSH, FT3, FT4, ASO, IgE. To tak na wstępie. Takie badania może zlecić lekarz rodzinny.
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-12-13 16:10
Witam,

Faktycznie wygląda to dość nietypowo. Należałoby się przyjrzeć zaburzeniom odżywiania. Wykonać badania dodatkowe (morfologia z rozmazem, OB, CRP, elektrolity). Proptopic powinien bardzo pomóc stosowany 2x dziennie do zniknięcia zmian. Należołoby się też zastanowić nad alergią kontaktową (na co jest narażenie podczas dnia – farby, artykuły spożywcze, zwierzątka itd.) Wygląda to na rumień alergiczny.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.
napisał/a: miki20 2013-12-14 23:49
Mnie też to wygląda na plamy powstałe w wyniku działania alergenu. Zastanów się, a najlepiej załóż dziennik w którym będziesz zapisywać, kiedy plamy "zaogniają się" i w wyniku czego mogło dojść do takiej sytuacji, zetknięcia się z jakimi produktami. Na pewno wizyta u alergologa jest konieczna. Co do Twojego samopoczucia - badania ogólne na pewno musisz wykonać. Moja pierwsza myśl na temat Twoich objawów to - anemia, ale nie jestem lekarzem, na pewno nie powinnaś tego bagatelizować.
napisał/a: natkowa 2013-12-15 22:21
Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi. Jutro wybiorę się do lekarza po skierowanie na badania. Mam tylko nadzieje, że znowu nie odeśle mnie z kwitkiem. Byłam już u rodzinnego 2 razy i za każdym razem mówi, że to skaza białkowa. Jestem w trakcie testów alergologicznych, 6 zestawów za mną. Jak narazie wyszło mi minimalne uczulenie (2x2) na krowie mleko i tak samo na pleśń. Odstawiłam nabiał, ale niestety jest coraz gorzej. Pojawiła się kolejna plama na przedramieniu, na prawej piersi oraz długi czerwony pasek na kciuku. Oprócz tego wszystkie plamy stały się ognisto czerwone. Czy może to być coś innego niż alergia? Od września bardzo uważam na wszystko z czym mam kontakt. Używam mydła hipoalergicznego Biały Jeleń i kosmetyków aptecznych. Nie mam kontaktu z żadnymi zwierzętami i nie używam farb do włosów. Pomyślałabym, że to przez gluten ponieważ moja mama ma celiakie, ale robiłam badania pod tym kątem w 2012 roku i wszystko było w porządku. Zauważyłam też częste, a wręcz codzienne bóle głowy. Często mam biegunkę. Moja skóra jest bardzo sucha pomimo stosowania kremów i picia dużej ilości wody, a włosy dalej lecą garściami. Ze względu na nieregularne miesiączki i "skaczące" TSH trafiłam do endokrynologa, ale zarówno USG tarczycy jak i hormony są w porządku. Ostatnią morfologię miałam robioną w kwietniu i wtedy jedyną nieprawidłowością był za wysoki poziom limfocytów, a za niski neutrofili, ale lekarz nic na ten temat nie mówił. Jeśli chodzi o anemie to mój poziom żelaza się waha, ale nie spada tak bardzo poniżej normy. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Bardzo mnie to martwi ponieważ od maja minęło sporo czasu, a jest tylko gorzej.
napisał/a: Peter 2013-12-17 14:45
Samo usg tarczycy, czy samo badanie TSH to o wiele za mało w diagnostyce tarczycy.
napisał/a: roksann 2013-12-24 09:35
dosyć dziwna ta plama. może być spowodowana alergenem albo może odżywianiem, jak pisał lekarz...
napisał/a: mariobros08 2013-12-31 12:12
Witam
Moze dobrze trafilem
Nasz synek ma prawie 5 lat, od drugiego roku zycia zmagamy sie z czyms takim Ma to praktycznie na calym ciele zwlaszcza na zgieciach Zaliczylismy juz kilkunastu lekarzy i kazdy mowi cos innego a dziecko jak mialo tak ma takie cos na skorze Przetestowalismy roznego rodzaju masci (sterydowe, robione, oliany) krople olejki diety itp. Pol roku temu zdecydowalismy sie na leczenie synka u homeopaty ten na wstepie nam powiedzial ze to bedzie dlugotrwaly proces leczenia przepisal nam takie granulki (histaminum 15h i sulfur iodatum 15h) ktore sie dawkuje co tydzien po 5szt. Szczerze mowiac po tym pol roku nie widze zadnej poprawy Nie wiemy co mamy w tym momencie robic Na domiar zlego co noc mamy pobudke bo mlody strasznie sie drapie i rozdrapuje te miejsca potem wychodza mu takie male ropne bomble Jezeli czyta to jakis lekarz alergolog dermatolog to prosze o pilny kontak na PW. Ponizej fotki tych zmian skornych
napisał/a: Peter 2014-01-31 11:24
Przyczyną takich problemów może być niedobór cynku.
napisał/a: mariobros08 2014-01-31 11:49
wlasnie skonczylismy pierwsze testy alergiczne Wyszlo ze te plamy to alergia na nikiel chrom i kobalt (kobalt najbardziej sie wyroznia) A wiec wszelkiego rodzaju metalowe rzeczy czyli sztucce naczynia itp do tego mydlo plyny do kapieli i plyny do plukania z Lanolina. Doktorka zalecila zmiane srodkow do mycia na takie nie zawierajace tej lanoliny przykladowo mydlo Bialy Jelen plyn do plukania Kokosal no i uzywanie plastikowych (badz szklanych) sztuccow kubkow talerzykow. A no i jeszcze czeste natluszczanie tych suchych plam krem Mediderm i masc Adwant. Z wiekiem ta alergia na te zwiazki ustepuje takze zobaczymy. Nastepne testy za dwa tygodnie wiec uzupelnie wpis.
napisał/a: Peter 2014-02-03 12:42
Oczywiście, jak najbardziej będę zainteresowany wpisem. Zgodzę się, że zmiany wokół ust mogą być wynikiem kontaktu z niklem lub chromem (łyżka,widelec). Testy sygnalizują problem, ale nie oznaczają jednoznacznie tego, że obecny proces chorobowy jest właśnie wynikiem stwierdzonego na testach uczulenia.
Sam jestem zainteresowany, czy wyeliminowanie alergenu spowoduje poprawę.
napisał/a: lola74 2014-02-16 22:05
Ja mam takie zmiany przy alergii na nikiel.
Trzeba sprawdzić, czy w kieszeniach nie nosil czegos metalowego (czasem przy dzinsach sa takie guziki metalowe przy wszystkich kieszeniach - trzeba je podszywac).
Metalowy kubek, jedzenie z puszki (do jedzenia nikiel przechodzi) - tak sie troche bez rozpisalam, bo ja bardzo dlugo z tym walczylam, nie wiedzialam co to. Te rany swedza i bola, niezbyt to przyjemne