Co znaczy strzelanie w uchu?

napisał/a: medica78 2010-04-11 21:22
Witam serdecznie mam problem z uchem. Od 3 tygodni strzela mi w lewym uchu jest to podobne do tego jak przedmuchuje sie nos. Zaczeło sie od drobnych trzasków lecz po 2-3 dniach zaczeło dziac sie to czesciej gdy ktos do mnie mówił słyszałem to gdy włozyłem palec w 2 ucho, gdy dotykam małrzowiny usznej i jak sie dotykam po lewej stronie twarzy cały czas strzela lecz nie boli. byłem u laryngologa sprawdził ucho powiedział ze jest zapalenie przewodu słuchowego przepisał mi cirrus 2x 1, apo-naproxen 2x1, dicortinefflotio 2x3kk bralem przez tydzień i udałem sie do lekarza jeszcze raz sprawdzil ucho pod mikroskopem - byl tylko zaczerwieniony przewód słuchowy miałem zrobione badanie słuchu i jest ok lecz strzelanie jak było tak jest..... powiedział ze przyczyna musi inna..... to dlaczego jak ktos do mnie mówi słysze trzaski..???? kazał zrobic mi zdjecie kregosłupa szyjnego i stawu skroniowo-zuchwowego -zdjecia nic nie wykazały . Po tygodniu zobaczyłem ze w ciagu dnia jak siedze czy stoje jak ktos mówi nie ma juz trzasków i sa delikatne jak dotykam małzowiny i twarzy ale jak leze to sa mocniejsze ...... zapomniałem dodac iz trenuje amatorsko pływanie i bieganie nie wiem co mam robic moze ktos podpowie mi cos sensownego
napisał/a: acedia1 2010-04-11 23:51
Ja miałam to samo, później się zatykało - okazało się, że to przez alergie.
Laryngolog nie sądził, że może mieć to aż taki wpływ, miałam różne badania. Chodziłam kilkanaście razy w ciągu roku do lekarza, w końcu powiedział, że to musi być przez alergie. Alergolog to potwierdził, mam za mocno zjechane zatoki. Jeśli jesteś na coś uczulony może to właśnie to jest powodem, jeśli nie byłeś nigdy wcześniej może od niedawna Twój organizm się z tym zaczął męczyć, pamiętaj, że teraz prawie co 2 człowiek jest na coś uczulony.
napisał/a: pawelex 2010-09-03 22:20
Kurcze,właśnie mam ten sam problem. Pięć dni temu pojawiło się dziwne strzelanie,pykanie,momentami jakby granie na strunie,a najlepiej określić to mianem skrzypienia w uchu. tak jak sobie myję uszy w czasie kąpieli i przez moment jest woda,tylko mam to jedynie w jednym,lewym uchu i skrzypi mi już od pięciu dni. Najbardziej skrzypi właśnie wtedy,jak ruszam małżowiną uszną,policzkami,mimiką twarzy,jak idę,jak ruszam karkiem,strzela i skrzypi. byłem dziś u laryngologa,nie stwierdziła stanu zapalnego,powiedziała,że nic nie widzi,że może być mala perforacja,ale ona jej nie widzi,bo jest zmęczona po całym dniu i to może być przyczyną,że nie widzi,a poza tym potrzebny bylby mikroskop.Ale powiedziała,że w przypadku perforacji bylby jakiś stan zapalny,a u mnie nie ma.jestem przeziębiony od dwóch tygodni trochę,może to ma jakieś znaczenie?Zleciła mi badanie słuchu,ale ja mam słuch doskonały,absolutny,jestem DJ-em i kompozytorem,słyszę jak buczy lampa po drugiej stronie bloku,nawet zegarek na rękę u partnerki mi przeszkadza,bo cyka za glośno,tak więc słuch mam bardzo OK.Byłem w sobotę na imprezie,muzyka nie byla aż tak glośna,jedynie moj kolega strasznie krzyczał mi do ucha,aż bolało.Ale bylem już na glośniejszych koncertach.czy to możliwe,że od jego krzyczenia np. zrobila mi się perforacja,a potem dostała woda podczas kąpieli?Bo to jest trochę jak po kąpieli czy wlaśnie jak podczas smarkania,ale prawe ucho od razu po kąpieli się odetkało,a to skrzypi i skrzypi.czy można jakoś to ucho prześwietlić?Czy ktoś może mi polecić dobregom laryngologa w Warszawie? Wszystkie ruchy lewą małżowiną ,policzkiem itd słyszę z wielkim wzmocnieniem w środku,jak sobie dotknę wacikiem w uchu to też sygnał jest wzmocniony. Proszę o pomoc,nigdy czegoś takiego nie miałem,może znacie jakiegoś wybitnego specjalistę. Ucho w środku pobolewa.Proszę,pomóżcie!
napisał/a: mare1 2013-12-20 00:03
Mam to samo co Medina 78.Chodzę do laryngologia.Jestem bezsilna.Napiszcie skąd to się bierze i co teraz z Waszymi dolegliwościami?Szczególnie proszę pierwszego wypowiadajacego się w tym wątku.
napisał/a: olo21 2014-03-24 22:01
Czy ktoś wyleczył się z tego "pykania w uchu"?
napisał/a: mare1 2014-03-25 14:52
Ja mam to cały czas i zaczynam się przyzwyczajać, ale chyba nie powinnam. Napiszcieczy to coś groźnego????
napisał/a: olo21 2014-03-25 19:57
Ja byłem już u jednego laryngologa, ale nie pomógł. Audiometria wyszła poprawnie, ze sporym zapasem. Wkrótce idę do kolejnego.
napisał/a: olo21 2014-03-31 23:45
U mnie też dwóch już laryngologów podejrzewa zapychanie się trąbki słuchowej (Eustachiusza).
Polipy mam, bo muszę sobie psikać do nosa kropla - inaczej trudno oddychać przez nos.
Lekarz zaglądał do ucha - wszystko OK. Badanie (audiometria) wyszła prawidłowo.
Jak przejadę dłonią po małżowinie to słyszę własnie pyknięcie, czy trzask - ciężko dobrać do tego właściwie słowo. Słyszę pyknięcie też jak krzyknę, ktoś krzyknie, pies zaszczeka, w tv coś będzie głośniej. Chyba raczej to się objawia przy wysokich tonach - muszę to dokładnie jeszcze zaobserwować, bo przecież jak ja krzyczę to nie jest to aż tak wysoki dźwięk.
Przy dotykaniu czoła nie pyka.
Mam alergię - to ponoć też może mieć wpływ.

Aha, laryngolog powiedział żebym przepłukiwał nos Nasodrillem. Może pomoże.
Czy jak dotykasz drugiego ucha to słyszysz pyknięcie w tym "felernym"?
napisał/a: atoar 2014-06-06 17:49
U mnie zaczeło się też od pykania w ucho potem było coraz gorzej zaczełem słyszeć pisk, chodziłem do różnych laryngologów robili zaglądali mi do uszów nawet robili mi RTG i pisali mi różne diagnozy aż w końcu kupiłem video otoskop i znam przyczyne https://www.youtube.com/watch?v=0Gs9YrPDmP4
napisał/a: olo21 2014-06-06 23:02
atoar napisal(a):U mnie zaczeło się też od pykania w ucho potem było coraz gorzej zaczełem słyszeć pisk, chodziłem do różnych laryngologów robili zaglądali mi do uszów nawet robili mi RTG i pisali mi różne diagnozy aż w końcu kupiłem video otoskop i znam przyczyne https://www.youtube.com/watch?v=0Gs9YrPDmP4

Że co? :)
napisał/a: atoar 2014-06-07 07:04
To są zdjęcia mojego ucha lewego i prawego https://www.youtube.com/watch?v=0Gs9YrPDmP4 w lewym uchu widać przyklejonego sztucznego robaczka który ma oczy i patrzy na żyłkę taką jak w aparatach słuchowych tylko to jest urządzenie odbiorcze i umieszczone jest bardzo głęboko w uchu i odbiera sygnały z BTSa w prawym uchu widać przebitą błonę bębenkową i wystająca antene nadawczą która też pełni role modulatora czyli z połączeniem z błoną działa jak mikrofon i też odbiera całe te urządzenia są dość złożone i pełnią też role monitora EEG i fonii dodatkowo mają magnetron w odbiorze który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i zależnie sygnału EEG z BTS jest możliwość nawet zatrzymać akcje serca zakłócić wzrok bądź powalić na ziemie w jakim ty świecie żyjesz prawdziwego lekarza który leczy w Polsce z świeczką trzeba szukać albo leczyć się za granicą lekarz który mi to zrobił to Anna Kobiela Garbarz w czasie kiedy spałem po pracy
napisał/a: olo21 2014-06-28 18:08
Dostałem PW od acedia:

"Wlewałam do ucha ciepłą wodę z mydłem co 2-3 dni i w końcu przeszło, trwało to z miesiąc chyba."
Trzeba będzie to sprawdzić.