Dziwne stolce.

napisał/a: papiaxxxx 2012-07-19 22:07
Witam.
Jakiś miesiąc temu zauważyłam świeżą krew na papierze toaletowym, Poszłam do lekarza, dał mi skierowanie do Proktologa (niestety lekarz ma urlop i wizyta na 10 sierpnia, ale rozważam nad innym).

Dużo czytałam o tym w internecie i jak 3/4 osób z tą dolegliwością wiadomy scenariusz...
Mało co, nawet to sobie chyba wkręciłam.

Więc od pewnego czasu stolec przybiera barwę jasnobrązową, słabo uformowany, pupa trochę piecze przy wypróżnianiu. Dwa razy stolec był luźny, trochę zielony. Widoczne są niestrawione resztki pokarmu, ale też nie zawsze. Rano stolec jest dobrze uformowany, tylko że jaśniejszy niż te co kiedyś :( Czasem o kolorze gliny, czasem żółtawy z jakimiś białymi kropkami.
Przeważnie 2 na dzień, czasem trzy. Czasami zawroty głowy.

Gdyby ktoś zapewnił mnie, że to nic groźnego to chęci do życia bym miała ogromne... a tak to ;(

Jest jeszcze inna dolegliwość. Boli mnie z lewej strony pod żebrem. Lekarze podejrzewali, że to nerki, więc zrobili USG jamy brzusznej, które wyszło rewelacyjnie (cytat ; "pani jest taka szczupła, że wszystko jak na dłoni widać").

Teraz do bólu doszły bóle w miednicy, a od przedwczoraj pod pępkiem.
Czasem zgaga i wzdęcia, czerwone gardło.

Już nie wiem co mam robić.

Badania jakie miałam:
-usg w normie
-morfologia ok (hemoglobina 14,6)
-TSH ok
-CRP- 2,9
-D-dimery 100,0/ 500,0
-jonogram ok
-EKG, bo się poschizowałam ;p

Od dłuuuuuuuuuuuższego czasu się stresuję, ponieważ sytuacje w jakich się znajduje doprowadzają do tego.

W mojej rodzinie mama ma nerwicę żołądka, a dziadek zmarł na raka dwunastnicy (pracował przy fenolu, żaden kolega z pracy nie dożył 50siątki)...



Co to może być?
Jakie mam wykonać jeszcze badania?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-19 22:21
Witam
Czy stosujesz lub stosowałaś leki przeciwbólowe? Jeżeli tak to jakie i jak długo?
A jak wyszło badanie moczu?
Nie strawione resztki pokarmu mogą być powodem spożywania nadmiernej ilości błonnika nierozpuszczalnego.
Ból pod żebrem może być spowodowany ze strony jelita cienkiego w przypadku gdy spożywasz produkty z którymi Twój organizm ma problem by je strawić.
Czy masz z rana bóle brzucha i ból przechodzi do dołka sercowego?
Czy rano jak wstajesz z łóżka lub wciągu dnia przy podnoszeniu się masz zawroty głowy oraz chwilową ciemność przed oczami?
Czy występuje u Ciebie efekt zarzucania treści pokarmowej do przełyku? Jeżeli tak to czy treść ma charakter kwaśny czy gorzki?
Badania jakie można wykonać to na obecność candidy, pasożytów - o wyborze badań powinien zadecydować lekarz.
Podstawowe pytania:
-Palisz papierosy?
-Spożywasz alkohol?
-Pijesz kawę z rana, ogólnie?
Stres oczywiście ma tutaj duże znaczenie w powstawaniu i nasileniu bóli.

Pozdrawiam
napisał/a: papiaxxxx 2012-07-19 22:31
Swego czasy stosowałam, Polopirynę S, ale to dlatego, że byłam chora a tak ogólnie to nie stosuję, jakoś obchodzę się bez nich.
Badania moczu nie robiłam...
Rano mnie nie boli i czasem mam bóle w dołku sercowym.
Tak, czasem zdarza się, że mam takie zawroty. Występuje to jednak bardzo rzadko i nie mam ciemności, a niestabilny obraz.
Nie w zasadzie nie występuje efekt zarzucania treści pokarmowej do przełyku, pamiętam raz się tak zdarzyło- smak kwaśny

-tak, palę. Zgaga po miętowej fajce. Kiedyś mogłam palić fajkę rano na pusty żołądek, teraz trochę boli.
- alkohol sporadycznie, jak już to piwo
-Zawsze piłam kawę, teraz robię to raczej w ciągu dnia, dla relaksu jak ktoś przyjdzie (byłam w ciąży i się oduczyłam :D)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-19 22:44
Papierosy należy ograniczyć i nigdy nie palić na pusty żołądek, zmień papierosy mentolowe na zwykłe lub przerzuć się na e-papierosa - obecnie są to dobre zamienniki analogów, wystarczy poczytać w google jakie są polecane.
Dym tytoniowy szkodzi na błonę śluzówkową przełyku, żołądka, dwunastnicy.
Badania moczu należy wykonać ze szczególną uwagą na ilość erytrocytów w polu widzenia, odczyn pH.
Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe, ograniczyć napoje gazowane - wybrać najlepiej wodę nie gazowaną.
Unikać potraw smażonych, fastfoodów, potraw tłustych.
Zarys odżywiania przedstawiłem w następującym linku: http://commed.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html
Zmiana trybu życia na wolniejszy i opanowanie nerwów pozwoli na zmniejszenie dolegliwości.
Czy lekarz zmierzył ciśnienie podczas wizyty?
napisał/a: papiaxxxx 2012-07-19 22:48
Tak, ciśnienie mam w normie.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-19 22:50
papiaxxxx napisal(a):Tak, ciśnienie mam w normie.

Pozostaje więc zapoznać się z linkiem który przesłałem w poprzednim poście, oraz przedstawić wszystkie objawy lekarzowi na najbliższej wizycie i dodatkowo zrobić badanie moczu gdyż jest ono bardzo przydatne.

Pozdrawiam i Życzę dużo zdrowia.
napisał/a: papiaxxxx 2012-07-19 22:56
Dziekuje :)
napisał/a: papiaxxxx 2012-07-20 11:48
Dzisiaj rano normalny (jasny, jak zawsze), później lużny :/ mam już tego dość :(