dziwne ruchy dziecka

napisał/a: schift 2011-03-19 17:49
Witam serdecznie,

chcialem opisac zachowanie / odruchy naszego dziecka z nadzieja, ze ktos z Was mial podobne doswiadczenia i bedzie mogl jakkolwiek pomoc, doradzic jak
postepowac, co dalej robic.

Nasza corka (ktora teraz ma 21 miesiecy) od okresu 7-8 miesiaca zaczela wykonywac dziwne ruchy nozkami. Jakby podciaganie do brzuszka, ruch tloczacy przy
okazji bardzo sie przy tym meczac, pocic. Ten odruchy szczegolnie widocznie sa podczas jazdy samochodem w foteliku oraz tu przed snem jak jest zmeczona.
Postanowilismy sie udac do lekarza. Najpierw pediatra (wybralismy najlepsza w naszym miescie). Pani doktor stwierdzila,
ze wszystko ok, te ruchy wygladaja jakby probowala nozkami pomogac jelitom sie wyproznic, jesli chcemy to moze sie udac do dalszej konsultacji do
neurologa (znow wybor padl na lekarza z polecenia). Pani neurolog przebadala, stwierdziala wszystko ok. Po opisaniu naszych spostrzen ogladnela cewke naszej
coreczki i stwierdziala, ze jest lekko zaczerwieniona i wskazala to jako przyczyne tych ruchow. Zalecila octenisept i zwrocenie baczniejszej uwagi na
pielengnacje.
Temat na pewien czas odsunelismy uwazajac, ze jest to jakies wytlumaczenie. Gdy tylko pojawialy sie te ruchy nozkami wykonywalismy zalecenia.
Faktycznie towarzyszly im zaczerwienie w okolicy cewki. Gdy Corcia zaczela juz z nami "rozmawiac" to pewnego dnia podeszla do Mamy i powiedziala:
"Mama tam boli" pokazujac na sikulke. Temat wrocil.
W nadzieji ze znajdziemy podobne przypadki skorzystalismy z internetu. Udalo znalesc sie pasujace objawy. Tam przyczyna okazaly sie lamblie.
Wykonalismy badanie pod katem obecnosci tych pasozytow (wiadomo ze jest kilka metod na wykrycie, ciezko powiedziec ktora wlasciwa, my zrobilismy podstawowe)
wynik - nie wykryto.
Pytanie jest takie, czy temat wyjasniac do konca czy zostawic "to minie". Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
napisał/a: ognista4 2011-03-24 22:08
...a może ma po prostu infekcję dróg moczowych.....pasowałoby jakby skarżyła się na ból przy sikaniu. to na to macie Urospt lub inne takie leki na drogi moczowe jak zaleci pediatra;)
napisał/a: tatiaz 2011-05-02 10:51
Dzien dobry

mam ten sam problem, moja 13-mies córka dokładnie tak samo się zachowuje od około 6 miesiąca życia, wtedy też miała jakąs infekcję dróg rodnych - zaczerwienione ujście pochwy, jednak badania moczu podstawowe jak i posiew na bakterie nic nie wykazalo, po krótkim leczeniu maścia i podawaniu bakterii w proszku infekcja przeszla, ale zachowanie nadal pozostalo, byl okres, że uspokoiła się i ani w foteliku ani przed snem już nie napinała się, ale od około miesiąca znowu sie zaczeło, ledwo ją sadzam w fotelik samochodowy zaczyna podciągać nóżki, podobnie przed snem w łóżeczku, wpada wtedy w taki letarg, wpycha sobie poduszkę, pieluszkę lub cokolwiek innego, co jej wpadnie w lapki do ust, ciagnie się za spiochy albo za bluzke, jest cala spocona i czerwona, ciemiączko bardzo pulsuje, kiedy chce ją wziac na rece, zeby jej przerwac, ona zaczyna sie denerwowac i placze, przewaznie po około 15 min zasypia, jak była młodsza trwalo to nawet godzine przed snem, zaczynam podejrzewac, że to zachowanie jest na jakimś tle nerwowym, może w ten sposób rozładowuje swoje napięcie z całego dnia, czytałam tez, że dzieci moga sie onanizować, ale pediatra powiedziała, że przyczyny takich zachowań u dzieci nie należy szukać w rozładowywaniu napiecia seksualnego, bo u dzieci nie ma czegos takiego, one nie onanizuja sie, one nie maja orgazmu, ta teoria tez mi sie podoba, bo rodzice nie chca, aby ich niewinne dziecko robilo cos takiego, jednak zachowanie corki nadal mnie niepokoi i nie wiem co dalej z tym robic
pozdrawiam