Dziwne przebarwienie na nosie - PROBLEM

napisał/a: vegetto87 2015-04-10 19:28
Witam.

Mam na nosie problem z wągrami - rozszerzone pory i wydzielanie się sebum. Z tym walczę wykonując mikrodermabrazję (miałem już 2 zabiegi i niedługo mam następne). Dlaczego o tym wspominam?

Od jakiegoś czasu - jeszcze zanim zaczęły się zabiegi mikrodermabrazji - na moim nosie (na środku) pojawiło się dziwne przebarwienie i nie wiem co z nim począć... Wągry w nim są czarne a samo przebarwienie czerwone. Może nie jest duże ale wygląda nieestetycznie.

Przy próbach oczyszczenia - maść Acnederm, czy Tormentiol - nie widać efektów.
Przy próbach wyciskania - leci z tego przezroczysty płyn w niewielkich ilościach.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Bardzo proszę!!!
napisał/a: monika_kr 2015-04-13 17:10
jeśli chodzi o wągry to skuteczne sa toniki do oczyszczania, przemywania wągrów. Możesz też kupić w aptece plastry na wągry, działają jak plastry do depilacji. jeśli to nie skutkuje to możesz iść do kosmetyczki na oczyszczanie.
napisał/a: theblackcat 2015-04-13 17:35
Ja bym polemizowala ze skutecznością tonikow. Plastry na wagry owszem pomogą ale często przez to iz siła wyciąga się wagry to potem skutkuje rozszerzonymi porami.
Mikrodermabrazja ok ale teraz robi się słonecznie więc powinnaś używać filtra ponieważ skóra po mikrodermabrazji lub innych zabiegach np kwasami jest delikatna, odbudowuje się. Pomysł o skórze po takim zabiegu jak o skórze niemowlęcia, dziecka :) taka skore trzeba chronić przed czynnikami zewnętrznymi typu słońce.
Powinnaś tez używać delikatnych kosmetyków do mycia twarzy - łagodnych zeli, które nie podraznia. Broń boże antybakteryjnych. Dlatego toniki na wagry nie sa wskazane i te plastry.
Możesz tez zamiast tradycyjnego mycia twarzy z woda myć ja wacikiem nasaczonym płynem miceralnym.
Pozdrawiam :)