dziwne plamy u niemowlaka

kendziangie
napisał/a: kendziangie 2015-03-30 23:40
Dobry wieczór.
Od tygodnia naszemu 4 miesiecznemu maluszkowi, na ramieniu i udach wyskakuja suche, lekko rozowawe plamki. W dotyku przypominają kaszkę. NIe wiem czy to może jest uczulenie na proszek ( chociaż cały czas używamy tego samego ) , czy może alergia na jakieś jedzenie. Karmię piersią i moja dieta nie zmieniła się od porodu. Ale czytałam że może to być alergia na mleko krowie, które pije codziennie ( chociaż wcześniej też je piłam i nic się nie pojawiało ). Byłam u lekarza pediatry to powiedziała że może to być atopowe zapalenie skóry, kazała smarować kremem ( który mi poleciła LETI AT4) ale niestety nie pomaga i pojawia się więcej plamek ( tylko na udach ). Może ktoś spotkał się z takimi plamkami i nam doradzi, pomoże ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-31 20:13
No to wygląda na AZS. Tutaj dieta to jedno a pielęgnacja skóry drugie. Skoro jeden preparat nie pomaga trzeba zmienić na inny. Spróbuj Balenum do kąpieli A Emolium do smarowania. Skóra powinna być 1-2 razy dziennie dokładnie myta i natłuszczana. Pediatra powinien też rozważyć wprowadzenie leku antyhistaminowego. Ty możesz kombinować z dietą czyli eliminacja produktów i obserwacja reakcji maluszka. Do tego do prania ubranek stosuj wyłącznie proszek dla atopików czyli np. Lovela.