Dziwne owrzodzenie, puste wymazy, mikotoksyny

napisał/a: Aquisitor 2015-06-15 18:28
Witam,
Delikatnie podrażnioną tylną ściankę gadła miewałem już w poprzednich latach z powodu palenia i prawdopodobnie refluksu.
Kilka miesięcy temu zdarzyła się nietypowa sytuacja w której nainhalowałem się duże ilości pleśni(mikotoksyn) i farby.
2 godziny po tym zdarzeniu nos zatkał się całkowicie, zero wydzieliny (od tego czasu zaprzestałem palenie w 100%)
Po jakimś czasie rozchorowało się gardło tj łuki podniebne czerwone + owrzodzenie na migdałkach, przez jakiś widoczna była biała wydzielina, uczucie przeszkody w gardle
Wizyty u laryngologów kończyły się tym że mówili że mi nic nie jest, a gardło i nos to kwestie alergiczne
W ciągu tych 8 miesięcy 2 razy robiłem wymaz bakteryjny i raz grzybiczy, wszystkie puste
Zrobiłem testy alergiczne i wyszło że jestem uczulony na wszystko, mimo że nigdy wcześniej nie byłem alergikiem
Idąc tym tropem zacząłem używać fanipos, alvesco, clatre, singulair, niby to na alergię, ale miałem nadzieję że rozwiąże to mój problem z nosem i gardłem.
Nos ulegl poprawie, jest drożność, ale suchość dalej występuję; natomiast gardło od 8 miesięcy wygląda kropka w kropkę tak samo
Od jakiś 2 miesięcy odczuwam bóle w tylnej części głowy i na jej czubku oraz bóle idące do uszu
Występuje również stan podgorączkowy
Na usg węzły chłonne wyszły powiększone; natomiast badania na chlamydie pneumonie, mykoplazmy pneumonie, mononukleoze; Candida, Aspergillus, Cryptococcus neoformans - antygeny krążące, wszystkie te badania wyszły ujemnie

Zamieszczam zdjęcia gardła:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0435d709e17d39ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/215acc94e07dc63d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa58f07c1934bf4e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/302d1001bfa76aae.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eaf6f4c097821d95.html

Bardzo Proszę o pomoc, odpowiem na wszelkie pytania
Z poważaniem Bartosz
napisał/a: radek07 2015-06-15 21:47
Ilu laryngologów w sumie widziałeś?
Czy czujesz od czasu do czasu spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Jak wygląda sytuacja z twoim nosem - zatyka się? Jeśli się zatyka to jak często?
napisał/a: Aquisitor 2015-06-15 22:05
Wydzielina spływa po tylnej ścianie gardła
Nos ogólnie jest drożny, ale bardzo suchy, od tygodnia stosuje erdomed, w międzyczasie (w ciągu tych 8 miesięcy)
wlałem też 2 flakoniki mucofluidu
czasem potrafi się przytkać, ale gównie jednostronnie, migdałki owrzodzone są też bardziej jednostronnie.
cięzko mi jest określić częstotliwość, ale w tej chwili rzadziej niż częściej

Moje gardło widziało 4 laryngologów
napisał/a: radek07 2015-06-15 22:17
Czyli tą suchość odczuwasz od 8 miesięcy?
Czy każdy z laryngologów zaglądał do twojego nosa?
Czy wydzielina zaczęła spływać dopiero po nawdychaniu się pleśni i farby?
napisał/a: Aquisitor 2015-06-15 22:30
Wszystkie moje problemy zaczęły się po nawdychaniu się pleśni i farby
przez 2 miesiące nos był kompletnie zatkany więc cięzko mówić o suchości, po tym jak się odetkał od 6 miesięcy odczuwam tą suchość i spływanie po gardle , a gdybym nie stosował faniposu to pewnie by się znowu zatkał ......
Każdy zaglądał, ale tylko niektórzy dopatrzyli się obrzęku, nieżytu nosa? nieżytu gardła?
napisał/a: radek07 2015-06-16 07:53
Czy kiedykolwiek została u Ciebie stwierdzona skrzywiona przegroda nosowa?
Czy oprócz suchości czujesz w środku stan zapalny i puls?
Czy zauważasz opuchliznę twarzy?
napisał/a: Aquisitor 2015-06-16 09:12
Moja przegroda nosowa na pewno jest prosta
Opuchlizny twarzy nie zauważam
Stan zapalny nosa/zatok to nieznane mi uczucie więc cięzko powiedzieć, nawet gdy nos był opuchnięty w środku przez 2 miesiące i występowała zerowa drożność, nawet wtedy nie czułem żadnego stanu zapalnego
Nie czuję aby nos/twarz pulsowała
Natomiast odczuwam kłujące bóle idące do uszu i na czubku głowy
napisał/a: Peter 2015-06-16 09:33
Pytanie zasadnicze, jak długo byłeś narażony na te farby? Poza tym, jeśli było takie narażenie, to były wykonywane próby wątrobowe?
Ogólnie, to gardło nie jest zmienione zapalnie. Ale jest zasadniczy problem - refluks żółciowy, o czym świadczą żółte plamy na języku. Konieczna dieta, leki usprawniające krążenie żółci np. gastrobonisol, preparaty oczyszczające np. Denoxinal, regenerujące wątrobę np Hepason Complex, duże ilości wit. C, omega 3,6,9 i regenerujące śluzówkę AdCort.
napisał/a: Aquisitor 2015-06-16 14:22
Żółte plany wyszły tylko na zdjęciu, nie ma żadnych żółtych plam na języku
Refluks występuje, natomiast występował on już w latach poprzednich, a gardło było w porządku, oczywiście podejmę leczenie refleksu
Gardło jako takie (tylna ścianka) może nie jest jakość szczególnie zmienione, natomiast owrzodzenie w okolicy migdałków nie występowało nigdy wcześniej jak tylko w następstwie nawdychania się zarodników plesni i farby, trwało to kilka godzin
Testy wątrobowe nie były wykonywane
napisał/a: radek07 2015-06-16 18:06
Pisałeś, że odczuwasz suchość w środku nosa, ale czy jest to totalna suchość czy czujesz tam jednak trochę nawilżenia - jesteś w stanie czasem wysmarkać choć trochę wydzieliny?

Czy twój nos choć trochę krwawi?
napisał/a: Aquisitor 2015-06-16 18:12
raz na dzień jestem w stanie coś tam wysmarkać ale jest to śladowa ilość
Przez te kilka miesięcy ze 3 razy się zdarzyło że rano, po nocy, wysmarkałem krew
napisał/a: radek07 2015-06-16 18:20
Czyli nos przez 2 miesiące miałeś zatkany; od 6 miesięcy odczuwasz suchość, ale czy drożność jego jest mniejsza niż przed nawdychaniem się pleśni i farby, czy drożność jest zupełnie taka sama jak przed nawdychaniem się i występuję tylko suchość?