Dziwne okrągłe plamki w okolicach piersi...

napisał/a: Anastazjaa 2016-09-10 16:33
Witam, jakiś czas temu na skórze pojawiły mi się dziwne plamki... Co to może być? Plamki bardzo przypominają te: http://www.forumdermatologiczne.pl/forum/okragle-plamy-na-skorze/watek/1101426/1.html
Nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z tymi plamkami. Ani mnie nie swędzą, anie się nie łuszczą... Mają taką samą strukturę jak pozostała skóra... Co to może być? W dyskusji na tamtym forum nie podano ostatecznie co to może być... wiec może ktoś z Was by wiedział?
napisał/a: piotrosiama 2016-09-10 22:34
Te plamki trochę przypominają łupież różowy Gilberta.
napisał/a: Anastazjaa 2016-09-10 22:54
Właśnie przeczytałam artykuł o łupieżu różowym Gilberta i to raczej nie to. Tak jak wspominałam w pierwszym poście - te plamki mnie nie swędzą, nie łuszczą się. Poza tym są już ze mną kilka miesięcy...a ten łupież sam po miesiącu przechodzi i wywołuje swędzenie i łuszczenie się skóry... kurcze... co to może być? :(
napisał/a: piotrosiama 2016-09-10 23:03
Wiesz u każdego jakiś rodzaj choroby może różnie przebiegać więc niekoniecznie wszystkie objawy mogą się uaktywniać.
Ja się nie upieram że to właśnie ma być łupież.
A pokazywałaś te plamki lekarzowi ?
napisał/a: Anastazjaa 2016-09-11 16:43
piotrosiama napisal(a):Wiesz u każdego jakiś rodzaj choroby może różnie przebiegać więc niekoniecznie wszystkie objawy mogą się uaktywniać.

Bez przesady... to złuszczanie i swędzenie to są podstawowe, charakterystyczne objawy łupieżu różowego Gilberta. Nie można zdiagnozować choroby, gdy takie objawy nie występują. Mi to wygląda bardziej na jakieś przebarwienie... Ale nie jestem specjalistą, więc nie wiem... Nie byłam u lekarza, gdybym była to nie pytałabym na forum co to może być. Zapisałam się na wizytę, ale trochę czasu minie zanim nadejdzie mów termin... Myślałam, że może ktoś z forumowiczów miał podobne plamki i będzie wiedział co to jest.