dziwne odruchy przy zasypianiu 4 miesięcznego dziecka

napisał/a: bastka79 2011-07-29 15:08
witam

mam problem ze swoim 4 miesięcznym synkiem . Synek jest ogólnie dzieckiem niespokojnym , nerwowym , pobudzonym . Ma trudności w zasypianiu . Od ukończenia miesiąca chyba ani raz nie zasnął sam w łóżeczku ( tylko usypianie na rękach ale i tak nerwowe ) . Jest też nerwowy przy piersi ( tylko w półśnie zjada ładnie i spokojnie ) . Reasumując w miarę spokojny jest tylko na rękach albo jak się go zabawia . Najbardziej jednak niepokoi mnie to, że ma dziwne zrywy rąk i nóg podczas usypiania ( w pierwszej fazie snu ) .Zrywy te występują bez względu czy jest w pomieszczeniu całkowita cisza czy jest jakiś słyszalny dla dziecka ruch . Przechodzi to po kilku minutach jak zaśnie . Sen w dzień nie trwa długo i jest raczej płytki . w nocy sen jest mocny i chyba nie zauważyłam w nocy tych zrywów .
poniżej umieszczam link z nagraniem tego zachowania :

https://www.youtube.com/watch?v=fZoxBLaGK1c

proszę o poradę czy jest to odruch niepokojący ?? mimo, że co chwilę popłakuje i jest tak bardzo pobudzony to chyba prawidłowo się rozwija : tzn umie już śmiać się do ludzi , gaworzy ale jak się do niego mówi , chwyta zabawki , wodzi oczami za ludźmi i przedmiotami, chce siadać . Ma stwierdzoną lekką asymetrię i refluks .

jeżeli powinnam coś jeszcze napisać odnośnie jego stanu zdrowia czy zachowania to proszę o pytania .

będę wdzięczna za poradę .
napisał/a: MichałZ 2011-07-29 15:32
Witam,
tego typu ruchy są normalne w czasie zasypiania, oraz w trakcie snu, zarówno u dzieci jak i dorosłych nieraz i nie świadczy to o żadnych zaburzeniach neurologicznych.

Jak jest z rozwojem dziecka ?


Pozdrawiam
napisał/a: bastka79 2011-07-30 22:34
dziękuję za odpowiedź .

pediatra uznał że synek rozwija się prawidłowo tzn to co powinno umieć to umie , wagowo też dobrze ( 3410 urodzeniowa - najniższa spadkowa 3190 , w chwili obecnej 7400 - wczoraj ukończył 4 miesiąc )