Dziwne odgłosy - burczenie, przelewanie

napisał/a: aquarelle 2012-02-16 22:44
Witam.
Mam nieco krępujący problem. Gdy znajduję się w pozycji leżącej (na plecach), z mojego żołądka wydobywają się dziwne odgłosy - burczenie i przelewanie. Dzieje się to niezależnie od tego, czy jestem głodna, czy piłam gazowane napoje bądź jakiekolwiek. Co ciekawe, gdy przełożę się na bok, na brzuch, siedzę albo stoję - nie słychać nic (no, chyba, że jestem baaaardzo głodna)!
Może moja dolegliwość wydaje się niegroźna, a nawet zabawna, ale dla mnie bywała powodem zażenowania, więc uprzejmie proszę o pomoc jakiegoś miłego człeka, jeśli spotkał się kiedykolwiek z czymś podobnym :).
napisał/a: polemika 2012-04-24 02:35
Ja mam identycznie. Jak leżę na plecach to mam te dziwne odgłosy wydobywające się z brzucha. To jest krępujące. I właśnie szukam jakiegoś wyjścia z tej sytuacji. Jak ktoś wie, to proszę niech napisze, co w takiej sytuacji zrobić.
napisał/a: zuzanna_ 2012-04-30 11:37
Burczenie i przelewanie jest jednym z objawów zespołu jelita nadwrażliwego, który jest powodowany główne stresem.
Macie jakieś problemy z wypróżnianiem? biegunki, zaparcia, albo naprzemiennie biegunki i zapracia?
napisał/a: polemika 2012-05-07 13:26
zuzanna_ napisal(a):Burczenie i przelewanie jest jednym z objawów zespołu jelita nadwrażliwego, który jest powodowany główne stresem.
Macie jakieś problemy z wypróżnianiem? biegunki, zaparcia, albo naprzemiennie biegunki i zapracia?

Ja mam właśnie naprzemiennie problemy z wypróżnianiem. A co do stresu to owszem, praktycznie nim żyję. Można coś z tym zrobić?
napisał/a: zuzanna_ 2012-05-07 14:20
To są typowe objawy dla zespołu jelita drażliwego. Jednak bardzo łatwo pomylić go z kandydozą, więc proponuję zrobić jakies testy wziewne, albo z kału na zasiedlenie organizmu grzybami. Jeżeli masz biały język to niestety jest to przerost drożdżaków czyli candida.
Na chwilę obecną możesz głównie zmienic swoją dietę, najlepiej na low carb. Zrezygnuj z ostro przyprawionego jedzenia, napojów gazowanych(najlepiej wszystkich napojów, soków), wszystkich produktów mlecznych i owoców(jezeli musisz to tylko grejpfruty i kiwi, bo mają najmniej węglowodanów).Jedz dużo mięsa,ryb i warzyw(gotowanych na parze, absolutnie nie surowych), powinna nastąpić zdecydowana poprawa. Dobrze też jeść zgodnie z grupą krwi i rozdzielnie. Wysyłam linka do diety, którą ja stosowałam i faktycznie było o NIEBO lepiej.Jest co prawda skierowana do cukrzykow, ale zamysł low carb jest utrzymany.
http://dietaoptymalna.com/dieta_w_cukrzycy.php
Niestety podczas problemów z układem pokarmowym pierwsze co trzeba zmienić nawyki żywieniowe, co nie jest łatwe, ale gwarantuje Ci, że jedząc zdrowo, będziesz miał od razu lepsze samopoczucie i więcej energii.
Od razu mówię, że lek Duspatalin Retard nie działa, a jest on nagminnie zapisywany przez lekarzy, którzy nie znają się nie problemie i jest to taki rutinoscorbin na przeziębienie. W ogóle nie ma na to żadnego leku i żadnego nie radzęstosować. Wytrwaj na diecie chociaż 3-4 tygodnie i będzie lepiej.
napisał/a: polemika 2012-05-09 21:38
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie mam przebarwień na języku. Za to miałam bardzo ostre diety. Staram się zrzucić nadwagę i moje problemy z jelitem mogą pochodzić właśnie od tych diet. W każdym razie dziękuję bardzo za rady, postaram się wprowadzić je w życie. Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Mat4321 2012-05-11 21:37
Ja w zeszłym roku (końcówka września oraz 2,3 tydzień października) obserwowałem u siebie tego typu problemy (bulgotanie, przelewanie, biegunki oraz nagłe,przeszywające zakłucie w lewym boku [krócej jak 1s trwania], acz występujące raz na parę dni), Przeszły same i po dziś dzień ich nie obserwuję. To też mogło być drażliwe jelito?