Dziwne odczucia związane z sercem

napisał/a: adonis92 2013-12-12 13:01
Witam mam 21 lati mój problem przedstawia sie nastepujaco.
Po powrocie z Anglii zdazało mi sie wypic co nieco ale nie były to jakies ilosci od których bym sie pochorował.
zacząłęm chodzic na siłownie 5 dni w tygodniu o raz miałęm kurs komputerowy.
Pewnego dnia na tym kursie doznałęm dziwnego odczucia jakby ciepło promieniowało z serca wystraszyłem sie, myslałem że to zawał ale przeszło po kilku sekundach. Gdy sie uspokoiłem pomyslałem ze to nic ale odczuwałęm strach przed snem ze sie juz nie obudze. Od tego wydaRZENIA zaczeły sie problemy kłucie w sercu od czasu do czasu mozniejsze czasem wogóle, i dziwne odczucia których nie potrafie opisac. Takie jakby podwójne bicie. Myslałęm ze to brak magnezu lub potasu wiec zazywałęm magnez z witamina b7. był tydzien co nic nie czułęm wiec odkłądałęm tabletki, lecz nastapił tydzien w którym czułem sie słabo i postanowiłem pojechac do szpitala. Miałęm robione ekg, tomografie, i badana krew z których wyszło wszystko mniej wiecej ok. Miałem jedynie zawyrzony cukier moze to przez to ze zjadłęm całą czekolade pare godzin przed badaniem

Glukoza 129
Mocznik 23
chlorki w surowicy 98
potas 3,9
sód 142
wbc 8,07
rbc 5,53
hgb 16,8
hct 48
mcv 86,8
mch 30,4
mchc 35
rdw 11,7
hdw 2,86
%mikro 0,4
%hypo 0
%m/%h 10,6
plt 257
mpv 7,2
pct 0,19
pdw 56,4

Kardiolog powiedział ze to moze byc spowodowane nadmiernym wysiłkiem wiec ograniczyłem siłownie do 3 dni, alkoholu nie piłem wcale od kiedy zaczeły sie pojawiac problemy papierosy jedynie paliłem powiedzmy ze tak 5-7 na dzien czasem wogóle. Były tygodnie co wogóle nie cwiczyłem wiec raczej watpie zeby to było powodowane cwiczeniami. w Angli przez okres 6 miesiecy chodziłęm 5 dni w tygodniu i nic mi sie nie działo. Mam tak z tym sercem juz prawie 1,5 miesiaca i ostatnio siedzac przed komputerem projektujac strone dziwnie siew poczółem takie jakies leciutkie mrowienie z głowy i nagle przysmieszone bicie i słabość wiec szybko wyskoczyłem na balkon złapac powietrza po kilku sekundach przeszło. Dodam ze tego dnia zapaliłem tylko jednego papierosa bo pale raczej malutko. Dzisiaj natomiast obudziłem sie przez koszmar i nie mogłęm zasnac po godzinie, próbujac sanac mam takie jakies zaburzenia swiadomosci jakbym odpływał i mózg mi sie wyłaczał. wiec wstałęm i narazie mi nic nie dolega. dalej zazywam tabletki suplementacja witaminami i na noc magnez. Prosze o pomoc co mi wogóle jest ?!?!!
napisał/a: ewamama 2014-01-18 12:42
A miewasz migotanie przedsionków? Lekarz o to pytał? Myślę, że powinieneś to sprawdzić. Ja miałam podobnie i okazało się, ze wystepowanie migotania pomogło postawić diagznozę. Zaopatrzyłam się wtedy w ciśnieniomierz, który wykrywał migotanie (https://sklep.chde.pl/nadcisnienie/25,microlife-cisnieniomierz-automatyczny-bp-a200-afib.html) i to rozwiązało problem.
napisał/a: Zanetka 2014-01-24 14:41
Powinieneś się regularnie badać, najlepiej w momencie, kiedy dzieje się coś złego. Są różne aparaty do całodobowej opieki kardiologicznej, np Cordium. Możesz się nimi w każdej chwili przebadać i skonsultować z lekarzem.
Zastanów się też, czy przypadkiem nie masz nerwicy, bo objawy wydają mi się podobne