Dziwne odczucia w głowie, mroczki, szybkie tętno

napisał/a: Anna35 2016-06-17 22:07
Niedawno miałam w pracy atak szybkiego tętna poprzedzony uczuciem "uderzenia czegoś do głowy" -takie gwałtowne rozpieranie. Po tym nastąpiło szybkie tętno, serce jakby chciało wyskoczyć z klatki piersiowej, mimimum 150-180 w szczycie. Potem w czasie tego tętna pojawiło się palenie wewnątrz głowy. Po ataku jeszcze przez jakiś czas utrzymywało się tętno 100-120 (miarowe). Zabrano mnie na SOR - tam stwierdzono podejrzenie zaburzeń rytmu serca. W EKG pojedynczy skurcz komorowy.

Po podaniu kroplówki z "2 gramami magnezu" wypisano ze szpitala jako brak wskazań do hospitalizacji. Zalecono konsultację kardiologiczną. Przed kroplówką w stanie roztrzęsienia potas 3.4mmol/l. Kolejnego dnia 4.1, po trzech dniach 4.1, magnez po środku normy (2.03). Chlorki obniżone 98 przy normie 101-109. Sód 140.0.

Kolejnego dnia wykonane metoksykatecholaminy z DZM:
- Metanefryna 177.3ug/24h (43.0-260.0)
- Normetanefryna 421.2ug/24h (128.0-484.0)
- 3-metoksytyramina 174.0ug/24h (55.0-247.0)
- Kwas 5-hydroksyindolooctowy (5-HIAA) 5.3mg/24h (2.0-9.0)
- Rezonans magnetyczny jamy brzusznej bez kontrastu: znaleziono cystę 6mm.
- ATPO 1300, TSH 2.59, pozostałe hormony tarczycy po środku zakresu.
- Entamoeba histolytica IgG dodatnie, IgM ujemne.
- ECHO serca bez patologii.
- 2 posiewy krwi: tlenowe i beztlenowe ujemne (w odstępie 30 minut). Chodowano 5 dni.
- Mikroalbuminuria z próbki moczu: 6.3 (norma
napisał/a: joannanr1 2016-06-17 22:22
Hashimoto jest.Z resztą objawów sugerowałabym zbadanie chorób odkleszczowych.
napisał/a: Anna35 2016-06-17 22:47
joannanr1 napisal(a):Hashimoto jest.Z resztą objawów sugerowałabym zbadanie chorób odkleszczowych.

Dzięki. Tak, Hashimoto kontroluję, ale ono nie daje w tym stadium takich zaburzeń. Nie przekrocyłam nigdy magicznej wartości 4.7. Często mam też TSH=1.2. TRAb i ATG nieobecne. Pomiary TSH, FT3 i FT4 robię przy złym samopoczuciu lub co 3 miesiące.

Odkleszczowe: Mykoplazma pneumoniae IgG dodatnia, Bartonella dodatnia w IgG. KKI IgG Borrelioza: OspA słabo dodatni, P41: dodatni, nie spełnia wyroku "5 punktów" dla testu WB. Wykonane też: Elisa i zwykły WB w obu klasach.

Zastanawia mnie skąd zaraziłam się Entamoeba Histolytica. Skoro jest IgG to była też choroba, a teraz prawdopodobnie jest w fazie przewlekłej (IgG powinno zaniknąć po 18 miesiącach). Jednak ta choroba nie daje objawów neurologicznych. Może wyjaśniać cystę - to już nie pierwsza cysta. Jedna jest w zatoce szczękowej (nieopisana, ale rozpoznana przez 2 neurochirurgów + podejrzenie mastoiditis - do tej pory nie leczone mimo błagania o antybiotyk). Druga 2mm opisana w USG tarczycy + 2 węzły odczynowe.

Pytanie tylko czym są objawy, które nie dają pracować. Obawiam się, że nie przejdę o to wszystko okresowych badań kontrolnych.
napisał/a: joannanr1 2016-06-17 22:55
Dodatnia mycoplazma i bartonella plus objawy wymagają leczenia.Podejrzewam ,że borelioza też jest tylko często ciężko uchwycić ją w badaniach.Najdokładniejszy na chwilę obecną jest test LTT i ewentualnie LUAT z moczu.
Entamoeba Histolytica niestety nie znam.
napisał/a: Anna35 2016-06-17 23:42
Dodam, że przy tych napadach uderzeń do głowy pojawia się wcześniej dużo moczu - niewspółmiernie dużo do ilości płynów wypitej w ciągu dnia. Potem jest rozpieranie uszu / mroczki/błyski i następnie ten atak uderzeń do głowy.

LTT/LUAT/PCR wykonam gdy tylko będę w stanie, póki co chwieję się do przodu i do tyłu (nie cały czas), czasem na boki. Mogę nie być w stanie ze względu na stan zdrowia lub utratę dochodu.
napisał/a: joannanr1 2016-06-18 19:40
Dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem Ilads.