Dziwne objawy - proszę o pokierowanie...

napisał/a: poolmax 2016-04-06 18:51
M.36 waga 88kg.
Niedoczyność tarcycy - Euthyrox 75 /1x1/ -niedoczyność wyrównana, wynik z ubiegłego roku.
Nadciśnienie tętnice - Atram 6,25 /1x1/ - zapobiegawco, bez skoków ciśnienia.
Allergia – Zyx /1x1/ - zapobiegawco, niestwierdzona.

-zmęczenie, występuje do 1,5 godziny po przebudzeniu, potem ok. godz. 13-14 przymusowa 30 min drzemka, i wieczorne zmęczenie ok. 20-21. Staram się przetrzymywać wycerpanie i spać chodzić o 23ciej, aby od 23-7 użyskać 8 godzin snu.
Sen moim zdaniem też podlega niepokojowi ponieważ przebudzam się 2x na oddanie moczu. Głębokiego snu jest ok. 1 godziny w 4 cyklach fazowych.
Zmęczenie niekiedy występuje po jedzeniu, ale i zastrzyk energi dodaje kawa i słodycze.
-Ospałość powieki są cieżkie, uczucie ze zaraz się zaśnie na stojąco, występuje przez cały dzień.
Zauważalne lekkie zachwiania równowagi z jednocześnym zawrotem głowy występujący w ułamku sekundy.
-brak skupienia na wykonywanej pracy, lekkie problemy z pamięcią i koncentracją, niekiedy potrzebne kilkanaście sekund więcej na przypomnienie sobie danej rzeczy do danej sytuacji itd.
-dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: bóle brzucha, przelewanie się, burczenie...
CDN.
Proszę o pomoc i podsuniecie pomysłu w jakim kierunku się badać? Jakie wyniki wykonać?
napisał/a: joannanr1 2016-04-06 20:20
Zbadałabym nadnercza i test na sibo może też.
napisał/a: poolmax 2016-04-06 20:46
godzina 20.00 ciśnienie krwi 138/80 puls 78 sztywność karku, uczucie dudnienia w uszach, uczucie zawrotu głowy. początek wieczornego zmęczenia.
napisał/a: joannanr1 2016-04-06 20:56
Jeżeli po słodyczach jest poprawa to może warto byłoby zbadać cukier , chyba najlepiej krzywą cukrową ale może ktos inny podpowie.
Ja ze swojej strony uważam ,że warto byłoby zrobić badanie kortyzolu.Też najlepiej krzywą (są dostępne w internecie testy do badania kortyzolu ze śliny - chyba najlepsze) ale można zrobić w dobowej zbiórce moczu.
napisał/a: poolmax 2016-04-07 07:45
wyniki z 5.04.2016
napisał/a: joannanr1 2016-04-07 17:36
W moczu glukoza w normie ale uważam ,że Twoje zmęczenie po posiłku i poprawa po słodkim może wskazywać na problemy z glukozą.
napisał/a: poolmax 2016-04-07 18:03
W następnym tygodniu wykonam TSH, Cholesterol, Glukoza, Żelazo... Może jeszcze jakieś sugestie co do wyników z krwi...?

Od wczoraj wieczora doszedł objaw lekkiego dudnienia w głowie i w uszach. I jak na razie się utrzymuje, bez zmian. Uczucie jak bym zaraz miał się przewrócić. A tu przecież trzeba normalnie funkcjonować.

Ja też stawiam na stres, niezdrowy dodatek dla zdrowia. Od niedzielnego późnego popołudnia dopada mnie myśl: "kurze znów poniedziałek i cały tydzień trzeba przeżyć i tak aż do piątku". W ciągu tygodnia, poniedziałek-piątek żyje w średnim stresie w skali od 1-10 daje 4. Gdy nastaje piątkowe popołudnie nasilenie objawów jakby z lekka ustępuje.
napisał/a: poolmax 2016-04-07 18:35
w załączniku wynik usg tarczycy z przed roku /27.03.2015/ z TSH 1,91mIU/I /0,27-4,20/ i Euthyrox N75.
napisał/a: joannanr1 2016-04-07 20:22
Stres wszyscy mamy ale nie wszyscy z tego powodu od razu chorują.Stres może pogarszać objawy istniejącej choroby.
Specjalistką od tarczycy nie jestem bo jej nie mam ale obliczyłam objętość Twojej i wyszło ,że jest bardzo mała.Zaledwie 5,53 ml przy normie u mężczyzn 25 ml.
Tutaj możesz sam obliczyć:
http://www.nuk.bieganski.org/index.php?la=pl&go=kal&kalk=tar_obj#proc
Z badań zrobiłabym dodatkowo FT3 i FT4 , zamiast żelaza ferrytynę , witaminę b12 , sód i potas.Ewentualnie anty tpo i anty tg(możliwa moim zdaniem choroba hashimoto) i poziom witaminy D.
napisał/a: poolmax 2016-04-07 21:53
Nom to thx niezłe info mi przekażałaś, załamanie... "-.-"
objętość całej tarczycy:
2013 - 5.64ml TSH 4,33 mIU/I /0,27-4,20/
2014 - 6.19ml TSH 1,79 mIU/I /0,27-4,20/
2015 - 5.53ml TSH 1,91 mIU/I /0,27-4,20/
Ale od ubiegłej wizyty w badaniu dotykowym mam wrażenie, iż tarczyca sporo urosła-odbudowała się, przekonamy się niebawem w badaniu usg.

FT3, FT4, anty tpo, anty tg? mój lekarz prowadzący dr. n. med. leczy tylko na podstawie TSH i obrazu usg, twierdzi, iż te wyniki
są zbędne i niepotrzebnie wydane pieniążki. Także specjalna dieta, katowanie się według niej jest niewskazane. Ja korzystam z diety na 1/3 gwizdka, nie da się tak wszystkiego wykluczyć i nigdy sobie na to nie pozwolić. Innym słowem ograniczam się z tego co może szkodzić, ale nie znaczy ze tego nie zjem.
napisał/a: poolmax 2016-04-08 18:20
dziś doszło nadmierne ziewanie, i podwyższony puls w stanie spoczynku do 120 uderzeń na minutę, lekkie nerwobóle w klace piersiowej.

macie jakieś sprawdzone przepisy na detoks?
napisał/a: joannanr1 2016-04-09 10:49
Ja nie diagnozuję bo nie mam uprawnień :)
Takie mam tylko przypuszczenie , że może to być hashimoto i warto to sprawdzić.Jeśli chodzi o lekarza to nie będę się wypowiadać.
Nadmierna senność może być wynikiem problemów z cukrem.
Jeśli jest hashimoto i przy okazji pamięta się kleszcza , trzeba sprawdzić boreliozę i inne choroby odkleszczowe.
Często (oczywiście nie zawsze) hashimoto i inne choroby autoimmunoogiczne są wynikiem choroby odkleszczowej.
Jeśli chodzi o detoks jest wiele sposobów , mogą to być częste w miarę gorące kąpiele , sauna najlepiej infrared , chlorella , węgiel , spirulina , dużo wody z cytryną.