dziwne objawy po alkoholu

napisał/a: pachu30 2013-09-09 18:11
witam serdecznie nie wiedziałem gdzie dodać wątek więc piszę tutaj wydawał mi się najbardziej stosowny otóż od około 2 lat mam dziwne objawy po alkoholu nie pije często mniej więcej raz na 2 tygodnie 2 3 piwa robię się czerwony na policzkach dziś wypiłem 3 piwa gdyż mam urlop i znów zrobiłem się czerwony na policzkach i takie lekkie uczucie gorąca na twarzy zmierzyłem ciśnienie i mam 130/70 i puls 82 również zmierzyłem temperaturę pod pacha 36,7 wydaje sie być wszystko w porządku ciśnieniomierz sprawdzany u lekarza dwukrotnie ponieważ mama choruje na nad ciśnienie i jest sprawny oczywiście nie niepokoi mnie to zbytnio ponieważ nie mam innych dolegliwości ale jest to dla mnie bardzo ciekawe dodam również że mam 24 lata raz na jakiś czas wypije również wódkę urodziny itd ale wtedy czuję sie wręcz jakbym płoną na twarzy i jestem czerwony jest to dla mnie dziwne dlatego pytam może ktoś się już z tym spotkał będę wdzięczny za poradę dziękuję z góry i pozdrawiam
napisał/a: cindy25 2013-10-06 19:47
może po prostu alkohol nie jest dla ciebie, alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i uczucie ciepła, więc może dlatego robisz się czerwony, poza tym odwadnia, dlatego warto po wypiciu alkoholu wziąć orsalit - płyn nawadniający, który uzupełnia składniki mineralne, może reagujesz alergicznie na alkohol, radzę pić mniej albo wcale:)
napisał/a: pachu30 2013-10-08 19:47
oczywiście rozumie i zdaję sobie z tego sprawę nie piję często tylko sporadycznie a napisałem ten wątek ponieważ byłem ciekaw być może to właśnie jest przyczyna w każdym razie dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2013-10-08 19:50
Nie wiem czy to reakcja alergiczna, wiem natomiast, że po spozyciu alko większość moich znajomych (ja czasem też) odczuwa ciepło i robi się czerwona. Nikt z nich nie zwrócił na to uwagi :) W kwestii płonięcia - może warto zastosować się do rad powyżej.