Dziwne objawy od 4 lat. Borelioza?

napisał/a: jacekss 2015-01-21 18:19
Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników badań Boreliozy Western Blot.

IgG: wynik ujemny - 0 pkt.
IgM: wynik ujemny - 1 pkt (dodatni antygen Borelioza IgM P41)

Ogólnie badanie wskazuje brak boreliozy ale niepokoi mnie ten jeden pozytywny wynik.

Moje objawy:
- uczucie braku aktywności w lewej części głowy (odczucie waty, pustki, niedokrwienia)
- problem z lewym okiem - odczuwam jakby to było ciało obce w głowie. Jak zasypiam to to uczucie się nasila, czuje że oko jest jakby poza moją kontrolą, "fiksuje". Mam stwierdzonego zeza skośnego w tym oku, jednak wcześniej zupełnie mi to nie przeszkadzało i nawet nie wiedziałem że mam zeza.
- spowolnienie reakcji
- spowolnienie myślenia
- uczucie odrealnienia, oszołomienia, dezorientacji
- zaburzona koordynacja psychoruchowa
- brak przestrzeni w głowie na swobodne myślenie
- splątanie myśli, urywanie się (brak ciągłości) myśli
- napięcie w całym ciele - wynikające z powyższych objawów neurologicznych
- kłopoty ze swobodnym wypowiadaniem się (zawieszani się w połowie zdania, szukanie odpowiednich słów, kłopoty z pamięcią)
- ucinanie końcówek słów podczas pisania, dłuższe zastanawianie się jak dane słowo napisać na klawiaturze, częste pomyłki
- zmniejszona percepcja - myślenie jednowątkowe
- stany podgorączkowe - codziennie od godz. ok 15 do 21 - 37,2 st. C.

Powyższe objawy zaczęły się u mnie pojawiać 4 lata temu. Leczyłem się w ciągu tego czasu na zatoki. Brałem kilka różnych antybiotyków w tym okresie. Miałem na migdałkach Pseudomonas aueruginosa i paciorkowiec gr. G. Pseudomonas udało się wybić po pierwszym antybiotyku a z paciorkowcem walczyłem przez 3 lata biorąc antybiotyki i szczepionki (Ribomunyl, Polyvacinum, autoszczepionka). Dopiero niedawno udało się pozbyć tej bakterii - prawdopodobnie po szczepionce Broncho Vaxom albo po olejku z oregano.

Aktualnie na migdałkach mam bakterie:
- paciorkowiec gr. C
oraz Candida Albicans - biorę Nystatynę oraz olejek z oregano i Citrosept jednak objawy nie ustępują.
Na języku również mam biało/zielony nalot.

Przez miesiąc brałem różnego rodzaju środki na Candidę: olejek z oregano Citrosept, kwas kaprylowy, Pau da'rco, liść oliwny. Do dzisiaj biorę różnego rodzaju probiotyki (Dicoflor 60, Sanprobi, Probacti4). Jem codziennie kilka jogurtów naturalnych.
Zauważyłem że po oregano i Pau da'rco znacząco się nasiliły objawy neurologiczne, poczułem jeszcze większe odrealnienie, dezorientację i oszołomienie. Po Pau da'rco nalot na języku zaczął być czarny/brązowy. Zacząłem go zdrapywać i po kilku dniach język był czysty ale po następnych kilku dniach język znowu zaczął był biały (po odstawieniu Pau da'rco).
W badaniu kału wyszedł posiew jałowy - po miesięcznej kuracji tymi specyfikami.

W czerwcu 2014 miałem operacje na zatoki i prostowaną przegrodę nosową.
Po operacji mój stan znacząco się poprawił - uważałem że wyleczyłem się w pełni i jest wszystko w porządku. Znikło zupełnie odczucie zeza i problemów z lewym okiem. Znikło dziwne odczucie w lewej części głowy. Mogłem myśleć wielowątkowo, nie miałem problemów z wypowiedzią. Stany podgorączkowe nadal występowały ale trochę mniejsze - wcześniej dochodziły do 37.4 a teraz są max. 37.2.
Przed operacją dostałem antybiotyk w kroplówce oraz po operacji przez 5 dni antybiotyk w tabletkach (Rovamycine).

Po około 2 miesiącach objawy neurologiczne zaczęły wracać.
Zacząłem jeść czosnek, zdrowiej się odżywiać i jakby na chwilę zrobiło się lepiej przez 3-4 tygodnie, ale później było już coraz gorzej. To odczucie w lewej części głowy uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Nie pamiętam czy byłem ugryziony przez kleszcza, ale pamiętam że dawno temu kilka (może nawet 10 lat) temu, miałem na głowie taką wypustkę którą co chwilę poruszałem i po jakimś czasie chyba ją zdrapałem - ale nie jestem tego do końca pewien co to było, wtedy zupełnie nie myślałem że mógł to być kleszcz i przypomniało mi się to dopiero jak zrobiłem badanie.

Aktualnie podejrzewam że mam w sobie jakąś bakterię która daje takie objawy, a po operacji poczułem się lepiej po antybiotyku z kroplówki i Rovamycine.

Tomografię głowy miałem robioną i wyszła pozytywnie jak i inne podstawowe badania.

Moje pytania:
1. Czy ten jeden antygen w badaniu Boreliozy może świadczyć o chorobie i powinienem zacząć leczenie?
2. Czy borelioza może się rozwijać tylko w jednej części ciała (na przykład w lewej części mózgu) i nie przenikać do pozostałych części (nie dając innych typowych objawów)?
3. Czy jakaś inna bakteria może dawać pozytywny wynik dla tego antygenu i może dawać podobne objawy?
4. Czy Psudomonas aueruginosa mogła zostać niedoleczona do końca i gdzieś jeszcze sobie w ciele siedzi i może dawać takie objawy?
5. Jakie dodatkowe badania powinienem wykonać?
6. Czy takie objawy może powodować stres/przepracowanie/nerwica - szczególnie to dziwne (fizyczne) odczucie w lewej części głowy i oku?
7. Czy temat grzybicy powinienem kontynuować? Candida na migdałkach, biały nalot na języku, ale brak w posiewie z kału. Większość lekarzy ignorowała ten problem, mówiąc że wszyscy mają biały nalot na języku i grzybki w jamie ustnej.
8. Czy stany podgorączkowe w godzinach popołudniowych mogą być naturalne dla organizmu czy znaczą że coś jest nie tak i organizm cały czas próbuje się bronić?
napisał/a: joannanr1 2015-01-21 22:04
Prążek p41 nie jest specyficzny tylko dla boreliozy , może oznaczać zakażenie HP.Nie sądzę jednak żeby Twoje objawy były tym spowodowane.
Niestety ani Elisa ani WB nie są 100% badaniami.
Stany podgorączkowe nie są czymś normalnym.Moim zdaniem są wynikiem przewlekłej infekcji.
Stres itd może dawać wiele nieprzyjemnych objawów ale nie sądzę żeby temperatura była przez to podwyższona.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-22 12:32
Dokładnie. Jeżeli antybiotyki przynoszą poprawę, to może oznaczać infekcję jakąś bakterią. Niektóre bakterie trzeba długo leczyć, w skrajnych przypadkach nawet latami. Terapia trzytygodniowa nie zawsze przynosi efekty. Tak jest też z boreliozą. Tutaj jednak biorąc pod uwagę testy i skuteczność antybiotyków, podejrzewałbym jakąś inną bakterię, podobną do Borelli burgdoneri, czyli wewnątrzkomórkową. Podobieństwo do bakterii wywołującej boreliozę, często powoduje wyniki testów w granicach wątpliwych.
Niektórzy takie testy porównują do określania z zawiązanymi oczami - czy dane zwierzę to ,,koń''? I tak. Ma cztery nogi - 1. Ma uszy - 2. Ma ogon - 3. I tak lecimy aż do powiedzmy 15. Granica między 11 a 14 daje wynik wątpliwy. Może on dawać wskazówkę, że to zwierzę to prawdopodobnie nie koń, lecz być może zebra lub osioł. Bardzo podobne do konia.
Z tego co pamiętam, to były jeszcze jakieś bakterie, które w jamie ustnej dawały podobne efekty jak grzybica, czyli białe zabarwienie (jasne). Ja bym jeszcze spróbował rozważyć możliwość infekcji Chlamydii oraz Mycoplasmy pneumonii. Ta druga jest również bakterią odkleszczową. Poszukać w internecie informacji o nich i porównać do swoich objawów.
I jeszcze dodam, że skuteczność antybiotykoterapii może powodować nasilenie objawów, szczególnie bólowych, które mogą trwać jeszcze jakiś czas po zakończeniu jej. Wynika to z tego, że wraz z wymieraniem bakterii, do krwiobiegu dostaje się bardzo dużo toksyn z rozkładu ich (bakterii) ciał. Wraz z krwią mogą być transportowane w różne części naszego ciała i wywoływać reakcję Herxheimera.
Podwyższona temperatura może sugerować, że organizm nadal walczyć z jakąś bakterią, ale może również wskazywać na reakcje organizmu związaną z działaniem toksyn.
napisał/a: jacekss 2015-01-22 14:31
Właśnie odebrałem wyniki Chlamydia Pneumoniae - wynik negatywny. Też ją podejrzewałem ale widać to nie ona to powoduje.
Rozważam jeszcze zatrucie metalami ciężkimi np. rtęcią. Przez wiele lat miałem 2 plomby amalgamatowe i dopiero rok temu je usunąłem.
napisał/a: joannanr1 2015-01-23 10:55
Takie plomby są niewątpliwie szkodliwe.Czy to one u Ciebie spowodowały problemy ze zdrowiem to naprawdę ciężko powiedzieć.Nie sądzę żeby spowodowały stany podgorączkowe.
Możesz spróbować chelatacji i zobaczysz.
Ja sądzę , że u Ciebie przyczyną jest przewlekła infekcja.Przydałby się ogarnięty lekarz a o takiego niestety ciężko.
Mogę podać Ci namiary na dobrego neurologa , który zajmuje się leczeniem boreliozy i innych infekcji odkleszczowych.Może ona wpadnie na jakiś pomysł.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-24 10:14
Chyba najbardziej uczulającym metalem ciężkim jest nikiel. Co czwarta kobieta podobno może być uczulona na nikiel. Tu od razu przychodzą na myśl naczynia kuchenne, ale również kolczyki, zegarki, monety, łańcuszki, medaliki, pierścionki, itd.
Jeszcze mi się przypomniało, że bardzo podobne objawy do boreliozy daje niedobór magnezu. Jednakże nie polecam zjadania czekolad, czy czegoś podobnego, bo tym możemy podpasać co najwyżej grzybki. W aptece jest do kupienia chlorek magnezu czterowodny. Wystarczy trochę go dodać do wody w jakimś naczyniu i moczyć w tym nogi. Dyspozycja skórna (dermatologiczna). Przez skórę jest najlepsza.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-26 17:40
Przepraszam - chlorek magnezu sześciowodny, a nie czterowodny.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-13 10:28
Sezon na kleszcze się rozpoczyna, więc wklejam, ale nie życzę aby się komuś przydało :)

[url_special=http://choroby-zakazne.wieszjak.polki.pl/zakazenia-pasozytami/327428,Ukaszenie-przez-kleszcza-co-musisz-o-nim-wiedziec.html:qv7xmts1]http://choroby-zakazne.wieszjak.polki.pl/zakazenia-pasozytami/327428,Ukaszenie-przez-kleszcza-co-musisz-o-nim-wiedziec.html[/url_special:qv7xmts1]