Dziwne objawy, nerwica czy coś dużo gorszego?

napisał/a: yymleko 2016-12-15 14:51
Mam 22 lata, od okresu nastoletniego "choruję" na nerwicę. Miewałam drżenie rąk, ataki paniki, uczucie duszenia itd. Zazwyczaj było to chyba spowodowane moją wrażliwością i niedoborami magnezu, który później brałam. Pierwszy raz miałam drżenie, duszności i drętwienie rąk jako dwunastolatka, brałam magnez i minęło. Następne "ataki" miałam w wieku 18 lat, objawiało się to podobnie. Ostatnio też zdarzyły mi się ze dwa czy trzy, nie z drżeniem rąk, ale kołatanie serca, ataki paniki, gniecenie w gardle. To mnie trochę zaalarmowało, że mogę mieć jakiś niedobór magnezu, bo poza tym piję kawę, herbatę, alkohol, biorę tabletki antykoncepcyjne. Cierpię też na anemię mikrocytarną, powód niejasny. Mam po prostu za małe krwinki, miałam na tym tle różne badania hematologiczne i nie wykryto innej przyczyny.
Ostatnio poszłam na badania dotyczące anemii, czyli morfologię krwi z rozmazem plus (nie wiem czemu) glukozę. Z tej strony wszystko w normie, nawet hemoglobina wyszła okej, no tyle tylko, że krwinka za mała.
Teraz mam katar i co jakiś czas uczucie "zatykania" w klatce piersiowej. To dziwne uczucie, w mostku/koło serca, podchodzące do gardła, jakby przeszedł prąd albo coś się zatkało na chwilę. Taka "czkawka" ale w sercu/płucach (?). I tak kilka(naście) razy dziennie. Sprawdzałam w internecie, co to może być i wyszło mi:
- coś z płucami
- dodatkowe skurcze serca na tle niedoboru magnezu lub potasu albo nerwicowym
- tarczyca
- kręgosłup
- choroba wrzodowa żołądka

Te ostatnie dwa bym odrzucała, bo nie wydaje mi się. Dodam, że MIEWAŁAM już to uczucie czasami, ale w dużych odstępach czasu i maksymalnie po dwa-trzy takie "skurcze" dziennie. A teraz od tygodnia mam sporo. Boję się, co to może być, bo ostatnio w moim bliskim otoczeniu parę osób zachorowało na guza płuc i jestem spanikowana. Schudłam też z pół kilograma-kilogram w ciągu ostatniego półtora miesiąca. O czym mogą świadczyć te objawy? Pomóżcie, gdzie szukać.