Dziwne krwawienie po tabletkach antykoncepcyjnych!

napisał/a: yymleko 2015-06-28 23:10
Witam,
biorę tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20 (drospirenonum 3 mg + ethinylestradiolum 0,02 mg) od ponad tygodnia, od pierwszego dnia miesiączki tak, jak było zalecane. Ten rodzaj tabletek został przepisany mi po uprzednim badaniu i wywiadzie lekarskim około 2 lat temu i tabletki zawsze spełniały swoją rolę.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy je biorę - obecnie jestem po 9 miesięcznej przerwie od ich stosowania, wcześniej brałam je ok. pół roku, jeszcze wcześniej Narayę/Lesinelle (ich zamienniki).

Problem jest taki, że moje krwawienie miesiączkowe, które normalnie trwa 6-7 dni trwa już 9 dzień. Nie jest bardzo obfite, raczej tak jak ostatnie dni okresu, bywa brązowe lub czerwone lub w formie plamienia. W dodatku bolą mnie piersi. W ulotce niby są opisane te "działania niepożądane", ale i tak zaczynam się martwić.
Czy fakt, że wciąż krwawię nie zmniejsza skuteczności tabletek? Współżyłam już podczas brania tego opakowania, każdą tabletkę wzięłam o stałej porze, żadnej nie zapomniałam.

Dodam, że dziwi mnie to, bo kiedy po raz pierwszy zaczęłam stosować tabletki tego samego typu, nie miałam takiego przypadku. Ewentualnie LEKKIE RÓŻOWE plamienia czy bóle głowy. Czy to możliwe, żeby po jakimś czasie przerwy organizm zareagował inaczej?
napisał/a: wikam2 2015-06-29 19:48
Tak możliwe jak najbardziej :)
Miałąm b.podobnie.
A skuteczność - ciągle ta sama :)