Dziwne gniecenie w uchu

lucjunia
napisał/a: lucjunia 2009-10-25 15:03
Witam,
Piszę, gdyż mam od dłuższego czasu problem i zaczynam się już bardzo niepokoić. A mianowicie chodzi o to że od pół roku odczuwam takie jakby gniecenie w uchu, mam takie wrażanie jakbym miała w uchu coś co mnie ciągle ugniata i w ogóle nie przechodzi. Chodziłam do laryngologa najpierw powiedział mi że to zapalenie ucha - przepisał antybiotyki (kilka ich zażywałam i żaden nie pomógł), następnie powiedział że to od migdałów (zrobiłam wymaz ale wszystko wyszło dobrze), teraz gdy u niego byłam przepisał mi szczepionkę uodparniającą Pollivactinum i stwierdził że mam powiększone węzły chłonne. Od poniedziałku zaczynam brać tą szczepionkę ale wątpie czy mi po niej przejdzie. Bardzo się martwie gdyż to uczucie tego gniecenia w uchu w ogóle mi nie przechodzi. Nie wiem co mam robić, mam zamiar zmienić laryngologa bo naprawdę się martwie co to w tym uchu mam. Czy to możliwe że to od węzłów chłonnych?? czy prześwietlenie coś pomoże?? Bo lekarz mi powiedział że mi nie da skierowania na prześwietlenie bo to nic nie da. A ja już ni wiem co mam o tym myśleć. Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: dimedicus 2009-10-25 19:15
Zmień lekarza i zbadaj ślinianki.Wskazana jest TK.
lucjunia
napisał/a: lucjunia 2009-10-25 21:10
też myślałam że to ślinianki i wspomniałam o tym lekarzowi ale delikatnie powiem że mnie wyśmiał:( A to badanie TK to co może wykazać??? bo obawiam się czy lekarz da mi na nie skierowanie:(
napisał/a: dimedicus 2009-10-26 07:11
Jest bardziej dokładnym badaniem jak rtg.Jeśli lekarza nie zechce( a pewno nie zechce skierować na takie badanie) można wykonać usg(na skierowanie lub prywatnie)
lucjunia
napisał/a: lucjunia 2009-10-26 17:51
dziękuje bardzo za odpowiedź. Wybieram się w tym tygodniu do innego lekarza i poproszę o skierowanie na takie badanie. Jak nie da to zrobię prywatnie. Mam nadzieje że nic poważnego mi się nie dzieje ale boję się(