Dziwne drgawki

napisał/a: Thomy 2007-02-23 20:27
Witam od pewnego czasu czuje drgawki mrowienie praktycznie na całym ciele ręce, nogi, klata, brzuch. Co to moze być jakiś brak witamin czy mikroelementów?
napisał/a: Serena1 2007-02-25 12:41
Nie rozumiem co to są te ''drgawki'' czy nerwowe nieoapnowywalne wstrząsy ciała??Na mrowienie możesz spróbować brać witaminę B12 czy magnez, ale radziłabym też udać się do lekarza żeby wykluczyć jakąś chorbę (np.cukrzycę) lekarz który dokładnie pana pozna itd z pewnością również udzieli Ci wskazówek co do odpowidniej diety dla Ciebie itd. Ale może to tezbyć spowodowane przez napięte mięsnie (stres, nerwica) Drżenie,wstrząsy całego ciała powodują nasze jeszcze gorsze samopoczucie co oznacza, że koło się zamyka. Możesz spróbować wiec też technik relaksacyjnych Wykonanie: Należy wykonać kolejne kroki, zgodnie z opisaną kolejnością.
1. Połóż się wygodnie na plecach, na podłodze, na kocu. Nogi leżą wyprostowane i lekko rozszerzone, zaś ręce obok tułowia, wnętrzem dłoni ku górze. Głowa i szyja prosto
2. Zamknij oczy. Uspokój myśli.
3. Skupiaj się na kolejnych częściach twojego ciała. Wybieraj je bardzo szczegółowo, np. zamiast całej twarzy bierz po kolei jej części (prawy policzek, lewe ucho itd.). Wykonuj poniżej opisane czynności dla wszystkich fragmentów organizmu:
- Wybierz element ciała, który będzie rozluźniany (tu: na przykładzie czoła). Skoncentruj się chwilę na nim, staraj się go odczuć.
- Poruszaj czołem, napręż jego mięśnie. Ułatwi ci to odczuć go.
- Powiedz w myśli (3 razy): "Moje czoło jest rozluźnione, coraz bardziej rozluźnione. Moje czoło jest bardzo ciężkie. Próbuję nim poruszać, ale nie mogę, bo jest całkowicie rozluźnione dzięki sile mojego umysłu".
- Odczuj bezwład, jakby paraliż twojego czoła. Ale nie obawiaj się, jesteś całkowicie bezpieczny.
4. Wyobraź sobie, że jesteś nasiąkniętą płachtą materiału, leżącą na podłodze. Jest ona bardzo ciężka i silnie przylega do podłogi. Powiedz w myśli: "Moje całe ciało jest bardzo ciężkie, bo zostało rozluźnione dzięki sile mojego umysłu".
5. Skupiaj się na kolejnych częściach ciała (jak w p.3) wysyłając do nich sugestię ciepła:
- Skup się na twoim rozluźnionym czole.
- Powiedz w myśli: "Moje czoło jest ciepłe, bardzo ciepłe".
- Spróbuj odczuć ciepło czoła.
6. Odczuwaj ciepło całego ciała. Odczuj radość życia.
7. Obserwuj jak teraz odbierasz swoje ciało. Czy zachodzi w nim coś szczególnego, czy odczuwasz coś, na co nigdy nie zwracałeś uwagi ? Pozwól, żeby ciało dostarczyło ci maksimum informacji na jego temat (jakieś napięcia, zmiany termiczne, drżenie, mrowienie itp.). Przeanalizuj tak całe swoje ciało. Może to co odkryjesz przyda ci się w pracy nad sobą, np. jakiś słaby mięsień, który deformował sylwetkę, a ty nie umiałeś wcześniej znaleźć przyczyny tej deformacji.
8. Powiedz w myśli: "Moje całe ciało jest całkowicie rozluźnione i ciepłe. Jestem bezpieczny, szczęśliwy i zdrowy."
9. Przywracaj powoli czucie kolejnym częściom ciała:
- Skoncentruj się na wybranej części.
- Napręż mięśnie, odczuj ich istnienie.
- Poruszaj delikatnie tą częścią.
10. Przeciągnij się tak, aby uruchomić wszystkie mięśnie. Przeciągnij się na boki i wzdłuż kręgosłupa. Przeciągaj się we wszystkie strony tak, jak podpowiada ci intuicja.
11. Odczuwasz teraz ponownie wszystkie członki ciała, jesteś świadom ich istnienia. Bezwład ustąpił, ale pozostał w nich spokój.
12. Powtórz w myśli: "Jestem całkowicie zrelaksowany, jestem wolny od napięć, chorób i kłopotów. Jestem bezpieczny, spokojny i szczęśliwy ".
13. Otwórz oczy, pozostań przez chwilę w pozycji leżącej i wstań.
To wydaje się troche nawiedzone wiem :) Jeżeli badania wykluczą chorobę, dolegliwości nie miną po dodatkowym spozyciu witaminy b12 magnezu (wątroba, nerki i serce, a także chude mięso, ryby, skorupiaki, sery i jaja. Ostatnio pojawiły się doniesienia o obecności tej witaminy w bardzo małych ilościach w grochu i innych roślinach strączkowych oraz w siewkach zbóż.-b12, magnez-kasze gruboziarniste (gryczana), orzechy, banany, kakao i czekolada, warzywa liściaste (koperek, natka pietruszki), rośliny strączkowe (soja)) Jeżeli nic nie pomoże radziłabym udanie się do psychologa-jeżeli to nerwica leczenie może bardzo ulżyć-oczywiście mogą BYć RóżNE przyczyny. zyczę powodzenia