Dziwne dretwienie prawej nogi i ból

napisał/a: zygimar 2009-09-23 06:47
Witam
W zeszłą sobote pochodziłem troche po mieście i potwornie zaczeła mnie boleć prawa noga poniżej kolana i stopa (częśc górna) teraz mam mrowienie (jak dotykam stopy to takie dziwne odczuwanie) no i nie moge podniesc do góry palców - no poprostu jest nie w pełni sprawna.
Co to może być jutro ide do ogólnego może mnie gdzieś skieruje.
Dodam że dużo jeżdze autem i pracuje siedząco może to jest przyczyną.

Mariusz
napisał/a: kordian1 2009-09-23 11:04
Nasz kręgosłup nie lubi pozycji siedzących i może teraz zaczął się buntować. Opisane objawy mogą świadczyć o dyskopatii lub innych zwyrodnieniach kręgosłupa. O ile nie było jakichś urazów nogi lub stopy mogę doradzić wykonanie rtg kręgosłupa i poprosić o skierowanie do neurologa. O ile to nie będzie daleko posunięta dyskopatia to zazwyczaj leczy się lekami zmniejszającymi napięcie mięśni takimi jak Mydocalm (chociaż nie do końca udowodniono jego działanie) oraz przeciwólowymi typu ketonal lub diklofenak.

Pozdrawiam
napisał/a: zygimar 2009-09-23 11:33
Ale kregosłup mnie nie boli
napisał/a: kordian1 2009-09-23 12:43
I nie musi boleć, większość dolegliwości związanych z nogami mają przyczynę właśnie w kręgosłupie. Może występować jakiś ucisk na nerw lub korzeń i ból może promieniować właśnie do nogi a nawet do stopy.
napisał/a: zygimar 2009-09-24 13:08
Bylem u lekarza i narazie ma podejzenie zapalenia pod ucisku nerwa strzalkowego czy cos takiego.
Jeszcze ide na USG do otopedy.
Mam zaszczyki nivalin i rehabilitacje moze cos pomoze.
NApiscie czy to cos powaznego?
napisał/a: zygimar 2009-09-28 15:02
Bylem dzi u ortopedy i stwierdzil narosl ktora blokuje nerw strzalkowy z prawej strony kolana. Wlokniak tluszcak czy cos takiego ide na rezonans.
Powiedzcie czy to cos strasznego. Czy operacja bedzie powazna?
napisał/a: kordian1 2009-09-28 15:25
Uciski zazwyczaj usuwa się operacyjne jest to tzw operacja odbarczenia nerwu, każdy zabieg operacyjny niesie za sobą jakieś ryzyko a zwłaszcza jeśli przebiega ona w bezpośrednim sąsiedztwie nerwów.
Jednym z najlepszych oddziałów chirurgii nerwów obwodowych jest oddział profesora Radka w Łodzi z tego co pamiętam jest to Uniwersytet Akademii Medycznej.

Nie martw się na pewno będzie dobrze
napisał/a: zygimar 2009-10-30 20:56
Prosze o opinie opisu rezonansu:

Wywiad: Przed 2 tygodniami, po krótkim spacerze wystąpił ból w okolicy nasady bliŜszej kości
strzałkowej poniŜej rzepki, czemu towarzyszył ból na grzbiecie stopy. Od incydentu występuje w nich
niedowład i mrowienie, a ruch podeszwowo-grzbietowy jest niewykonalny. Badanie usg. z 28.09.2009
roku wykazało obszar echogenny, o wymiarach 20 x 10 x 13 mm w okolicy głowy i szyjki strzałki
prawej, bez patologicznego unaczynienia.
Ocena krytyczna: Na wykonanych skanach widoczna jest wrodzona deformacja stawu piszczelowo-
strzałkowego w postaci dodatkowej wyrośli kostnej o typie exostozy, na wysokości dolnej
połowy stawu piszczelowo-strzałkowego. W rezultacie deformacji stawu widoczne są cechy
zmian degeneracyjnych w postaci zwęŜenia szpary stawowej i nierównych powierzchni stawowych.
W dolno-przyśrodkowej części stawu piszczelowo-strzałkowego, w obrębie zachyłka podkolanowego
(recessus subpopliteus) widoczny jest cystowaty twór, średnicy do 2 cm, o gładkich zarysach.
Nie wykazano cech rozrostu nowotworowego ani zmian osteolitycznych tkanki kostnej. Opisane
zmiany degeneracyjne stawu piszczelowo-strzałkowego obejmują częściowo przebieg nerwu
strzałkowego (nerwus peroneus communis). Lekko wyraŜone zmiany cystowate widoczne są teŜ
w obrębie mięśniowego przyczepu ścięgna mięśnia podkolanowego.
W obrębie samego stawu kolanowego nie wykazano zmian urazowych, zapalnych lub degeneratcyjnych.
Wnioski: W wyniku artrozy stawu piszczelowo-strzałkowego (na podłoŜu wrodzonej deformacji
stawu) powstały zmiany cystowate, które obecnie uciskają nerw strzałkowy. Nie wykazano zmian o
typie nowotworu tkanek miękkich lub kostnych.
napisał/a: kordian1 2009-10-31 16:04
powstała cysta (torbiel) uciskająca nerw strzałkowy, prawdopodobnie do usunięcia. na szczęście nie jest to zmiana nowotworowa....