Dziwne dolegliwości żołądkowe

napisał/a: miumi 2013-10-01 17:13
Witam.
Otóż mam pewne problemy, których przyczyny nie jestem w stanie znaleźć sama.Objawiają się one dziwnym burczeniem w brzuchu i innymi odgłosami,uczuciem "przelewania się", przesuwania czegoś w jelitach, nawet, kiedy nie jestem głodna, a także, gdy dopiero coś zjadłam. Problem nasilił się, gdy przyjechałam na stancję, do innego miasta. Raz wypróżniłam się normalnie, a potem miałam przez 3 dni problem, pomógł mi dopiero czopek. W czasie zaparcia odgłosów z brzucha nie było, wcześniej tak. Po pozbyciu się "balastu", powróciły i odgłosy. Brzmi to może śmiesznie, ale naprawdę mnie niepokoi. Podejrzewam u siebie jelito drażliwe, bo w domu takich dolegliwości nie mam, zawsze pojawiają się na wyjeździe, teraz doszedł dodatkowo stres i zaparcie. Jednak piszę tu, bo nie jestem pewna, nie wiem, co powinnam robić, czy mam udać się do lekarza? Burczenie naprawdę jest żenujące, szczególnie przy obcych ludziach...
Oczywiście brałam pod uwagę, ze może to wszystko przez złą dietę, ale jem zdrowo... np. na śniadanie płatki z mlekiem i kawę (dodam, że kawa zawsze na mnie rano działała przeczyszczająco, a odkąd tu jestem-przestała), na obiad jem warzywa z patelni (w domu), jak jestem poza domem, to jem np. w restauracji wegetariańskiej kaszę gryczaną z surówkami i kotletami serowymi. Piję maślankę, jem otręby, piję płyny (kawę, herbatę, wodę, sok pomarańczowy).
Poza tym ostatnio nawet więcej chodzę i ćwiczę na stepperze.
Moje pytanie brzmi: co mi dolega i co mogę zrobić, żeby się poprawiło?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.